wtorek, 4 grudnia 2018

Czy wam nie wstyd?

źródło tłumaczenia http://life-move.ru/ne-stydno/

Kanadyjski korespondent pisma "Komsomolskaja Prawda" zastanawia się gdzie podział się wstyd planety Ziemia.

Pojęcie wstydu jest wypierane z życia. Dzisiaj już niczego nam nie wstyd. Co więcej, zarówno społeczeństwo zachodnie, jak i rosyjskie zdążało do tego przez dziesiątki lat - celowo i metodycznie. Dokładniej mówiąc, oni zdążali a my zostaliśmy wprowadzeni przez nich. Ci, którzy mieszkali w latach 90-tych w byłym ZSRR pamiętają jak to było.

Początkowo gazety zaczęły wyśmiewać się z radzieckiej obyczajowości. Nazywało  się to hipokryzją, purytanizmem. Jakaś kobieta wyrzuciła z siebie podczas tele-mostu
kiedy mówiono bodajże o prostytucji: "U nas nie ma seksu" . Cóż, źle się wyraziła. Chodziło jej o to, że nie mieliśmy przemysłu erotycznego. Radośnie się tego uchwycili i teraz dwadzieścia lat już potrząsają tym straszakiem.

Najpierw szydzili ze zwykłej ludzkiej obyczajowości. Potem zaczęli wstrzykiwać truciznę: opisali wszystkie możliwe i niemożliwe pozy w seksie, zachęcali do zajmowania się nim w nietypowych miejscach (czytaj - w miejscach gdzie byli ludzie), wydano słynną gazetę o seksie, w której publikowano dziwne i przedziwne historie. Okazało się, że był sobie przyzwoity kraj, aż tu jesteś nagle w jakimś panoptikum - Sodoma i Gomora. Są tu i nekrofile, zoofile i miłośnicy kazirodztwa ... fantazja dziennikarzy ogólnie rzecz biorąc nie miała ograniczeń. Rozumiem, że z takiej literatury można było wiele zarobić.


Lesbijki? A kto to jest?- zapytała mnie w 1990 roku czterdziestoletnia kobieta, redaktor działu w gazecie. Zapytała mnie, mającą dwadzieścia lat jako bardziej obeznaną.

Wyjaśniłam jej. "Ale jak? "- Rumieniąc się, zastanawiała się ona. "Co one mogą zrobić bez ...?"

Przeżyła większość swojego życia nie wiedząc o homoseksualistach i lesbijkach, a mimo to nie uważała się za poszkodowaną przez życie. Była mężatką, miała dwójkę dzieci ...


 .. Pomiędzy wierszami we wszystkich wydaniach było: uprawiajcie seks, zawsze i wszędzie, to jest fajne. Cudzy mąż? Ależ jest masa wariantów. Spójrz na seriale: wszystkie są przepełnione parami takich kochanków, a wszystkie gospodynie domowe uważające się za przyzwoite kobiety, kombinują od rana do wieczora w jaki sposób mogłyby lepiej oszukać swoich legalnych małżonków z tymi kochankami.

"On przecież kocha!" - to magiczne zdanie wciąż jest motywem przewodnim wielu rosyjskich filmów. Ze względu na tę "miłość" możesz rzucić ciężarną żonę, gromadkę dzieci, popełniać przestępstwa. A publiczność będzie płakać i żałować "zakochanego" bohatera a nie tych, których on zdradził. Co więcej, nie mówimy o wysokiej miłości platonicznej - często jest to tylko pożądanie, namiętność.

Słowo "kompleksy" stało się modne w latach 90. Wstydliwość, nieśmiałość, elementarna młodzieńcza niewinność zostały nazwane tym właśnie słowem. Nalegano aby być odważnym, śmiałym, eksperymentować, przy czym zachęcano do tego także kobiety. A jak to było w "zacofanych" czasach ZSRR czy za czasów caratu? - uważano, że narzucanie się nie jest dobre, dlatego wstyd było pierwszej proponować seks. Teraz w czasopismach kobiecych twierdziło się, że tak jest cudownie i tak należy. Hollywood pomógł swoimi filmami i pokazał jak to się czyni. Chociaż każda rozważna kobieta oczywiście rozumiała: a dlaczego, jeśli mężczyzna nie wyciągnie do ciebie rąk ty masz go łapać za udo? Większość mężczyzn zna metody okazywania kobiecie swojego pożądania ... Ale to dotyczy  kobiety rozważnej. Błyszczące czasopisma były czytane głównie przez dziewczęta i młode kobiety. To one również oglądały hollywoodzkie filmy.

Kraj otworzył sklepy erotyczne. Estradę zalały wszelakie (tu pada znane nazwisko -przyp. michalxl600) i inne babki o personaliach "Jestem Chętna". I do czego doszliśmy w rezultacie? Dzisiaj w życiu seksualnym nic nie jest wstydliwe. I możesz o tym mówić publicznie, a nawet w obecności dzieci ... mało tego, dzieciom trzeba wszystko wyjaśnić i pokazać na zdjęciach. No bo jak inaczej radzić sobie z tak strasznie trudnym pytaniem, które zadaje czterolatek: "Skąd się wziąłem?" Nasza babcia machnęła na to ręką: znaleźli cię w kapuście, kupili ciebie w szpitalu. I dziecko odchodziło marząc tylko, by zaoszczędzić więcej pieniędzy na młodszego brata. Ale my tak nie możemy, musimy mu wszystko powiedzieć ...

Kiedy ostatnio widziałeś człowieka zarumienionego ze wstydu? "Zaczerwieniła się", "spuściła wzrok", "żachnął się" - to wszystko określenia z XIX wieku. Ty sam, kiedy "spuściłeś wzrok"?

I wiesz, to nie jest nieszkodliwe. To jest ta edukacja seksualna, która wlała się do Rosji i narodu rosyjskiego. To doprowadziło nas wszystkich do DZIAŁAŃ. Niektórzy "szli na lewo", ponieważ "dobry lewicowiec wzmacnia małżeństwo" (oryg: haroszyj lewak ukrepliajet brak" -wtedy narodziło się to wyrażenie). Inni bez małżeństwa zmieniali partnerów jak rękawiczki. Jak dotąd nikt nie badał potwornego wpływu propagandy seksualnej na kraj. A jeśli zrobić o tym film to będzie to horror.

Wrzuciłabym do niego kadry z ciałami porozrzucanych po ziemi nastolatków, którzy zginęli w pobliżu Nowosybirska. Oni uprawiali seks podczas jazdy autem, tak jak to pokazano w amerykańskich filmach, i rozbili się. Prawie dzieci, 16-17 lat. Tak pokazali im DOROŚLI, że to jest "cool". Dzieci na zdjęciu, które widziałam nie mają spodni. Zakryłabym twarze w tym filmie, ale zostawiłabym te nastoletnie ciała ...

Dodałabym zdjęcia z internatów dla dzieci niepełnosprawnych. Dodałabym komentarze od wenerologów i ginekologów, którzy powiedzieliby, że życie bez "kompleksów" prowadzi do nabycia przez dziewczynę masy różnych drobnoustrojów, bakterii i wirusów, które następnie wpływają na zdrowie potomstwa. Urodziło się chore i zostało porzucone. I niechby te nieszczęsne dzieci jęczały do nas z ekranu, aby wszyscy wyraźnie zrozumieli dlaczego dziewictwo było cenione w dawnych czasach.


 Opowiadałabym o statystykach rozwodów w Rosji, pokazałabym brak ojców który zaistniał, ponieważ tato zaczął postępować według zachęcającej go do tego propagandy, że prawdziwy mężczyzna jest jak byk, który "obskakuje" całe stado i ostatecznie porzuca rodzinę lub też został wyrzucony jako źródło wiecznej zarazy. A połowa Rosji rośnie bez ojców co nie czyni rzecz jasna tych osób gorszymi, ale czyni je bardziej nieszczęśliwymi w ich osobistym życiu w przyszłości.

Wiele można by pokazać. Z pewnością pokazałabym Cerkiew że wiedząc o tym wszystkim przez te wszystkie lata powtarza w kółko: żyjcie w czystości. Zważaj na siebie. To nie jest ważne dla Cerkwi ale dla ciebie samego. Życie seksualne nie jest grzechem ale we wszystkim potrzebny jest umiar - tak jak z jedzeniem, z piciem tak samo i w łóżku.

Jedynie Cerkiew mówi o rzadkiej, absolutnie "heretyckiej" rzeczy we współczesnym społeczeństwie: nawet mężczyzna może i powinien żyć w czystości. To jest dla niego na korzyść. Wierność, powściągliwość - to przekłada się na zwycięstwa ducha, które znajdują odzwierciedlenie w odkryciach naukowych i genialnych dziełach. Tybetańscy mnisi mówią to samo: że nagromadzona energia seksualna przekłada się na lepszą komunikację z Niebem lub mówiąc w naszym języku, lepszą wydajność pracy ... Ale odbiegłam od tematu.

Czy wiesz, dlaczego to wszystko piszę? Piszę to z Zachodu - z Kanady, w której małżeństwa homoseksualne są zalegalizowane, z prowincji Ontario, w której premier jest lesbijką. W 2010 r. chcieli tu wprowadzić nowy program edukacji seksualnej zgodnie z którym dzieci w wieku 8 lat będą rozmawiać o homoseksualizmie i rodzinach tej samej płci (oczywiście w pozytywnym świetle), dzieci w wieku 11 lat - o masturbacji, w wieku 12 lat - o seksie oralnym i analnym. Wtedy podniosły szum chrześcijańskie organizacje, rodzice się oburzyli i nie pozwolili wprowadzić tego programu. W 2013 r. wiceminister edukacji prowincji został aresztowany za pornografię dziecięcą. Urzędnicy powiedzieli, że nie byli zaangażowani w tworzenie programu edukacji seksualnej, ale to on był wiceministrem edukacji w latach kiedy ten został stworzony, a reporterzy agencji prasowej ujawnili jego list w którym informował, że ten program był jego "priorytetem".

Zachód jest szybszy od Rosji w promowaniu seksu  wszelakiego rodzaju. Musimy zawsze patrzeć na to, co się tam dzieje aby zrozumieć, dokąd zmierzamy my. Rosja z pewnością będzie w to wciągana.

Tak więc w 2010 roku program został wycofany ale teraz został on ponownie wyciągnięty na światło dzienne i już ogłoszono, że od września 2015 roku zostanie wprowadzony w szkołach prowincji Ontario. A w szkołach w Vancouver jak czytam, dzieciom tłumaczy się, że nie ma dwóch płci, ale pięć czy sześć i możesz wybrać dla siebie co zechcesz. Szkoła nie ma obowiązku powiadamiania rodziców, że dziecko tam przebiera się w odzież wybranej płci i chodzi do specjalnej toalety dla tych, którzy nie są kobietami lub mężczyznami ...

... A co potem? Co z nami wszystkimi żyjącymi tu i tam? z nami "balującymi", niezakompleksionymi, gotowymi na każdą podłość ze względu na "miłość", niszczącymi dziecięcą niewinność opowieściami o seksie, bezmyślnie powtarzającymi  w ślad za tak naprawdę chorymi seksuologami, że:"dzieci muszą o tym wiedzieć, jedynym pytaniem jest w jakim wieku ale mówić o tym trzeba"? Co z nami po obu stronach oceanu, uparcie zadeptującymi pojęcie wstydu ... (Nawiasem mówiąc, Amerykańskie Stowarzyszenie Psychiatryczne już forsuje ideę, że pedofilia jest tylko orientacją seksualną, i że szkodliwe skutki seksu z dorosłymi dla dzieci są przesadzone).


 "Trwa wojna pomiędzy Ziemią a Niebem", śpiewał Coi.* Tak faktycznie jest. A jeśli cię tam nie ma, to znaczy, że jesteś po drugiej stronie. Nie ma tu neutralności. Odważę się tak jak wielki naukowiec Sikorski, i jak wielki pisarz Dostojewski, twierdzić, że jesteśmy tu tymczasowo. Odbywamy test. Istnieje wielka rywalizacja - trwa konkurs o życie wieczne. Punkt dla systemu.

"
Według wiary waszej niech wam się stanie!." Nie chodzi o chodzenie do kościoła a ściślej nie tylko o to. Chodzi o to, że wiara zawsze przekłada się na czyny. Dokonujemy czynów każdego dnia, dużych i małych a te bezpośrednio wskazują na to kim jesteś.

Dla moich kanadyjskich czytelników powiem, że mamy teraz godzinę "W". Organizacja "Rosyjski Kongres" napisała list przeciwko programowi edukacji seksualnej i zamierza wysyłać go do polityków, budzić opinię publiczną, rosyjska grupa kanadyjska na Facebooku dyskutuje o możliwości protestu. Osobiście podobał mi się jeden plakat na wiecu w Kanadzie: "Jeśli nie ty, to kto? Jeśli nie teraz, KIEDY? "Musimy chronić dzieci. Internet zbiera podpisy pod petycją przeciwko programowi. Katolicy też są przeciwko niemu.

Proszę Rosjan aby otworzyli uszy. Mały przeciek zatapia duży statek. Nie ustępujcie w sprawach małych abyście nie musieli ustępować w dużych.

Autor: Ewelina Azajewa


*tekst piosenki:

Pokaż mi ludzi pewnych jutrzejszego dnia
Narysuj mi portrety zmarłych na tej drodze.
Pokaż mi tego, który przeżył jeden z pośród pułku
Ale ktoś musi stać się drzwiami, a ktoś zamkiem,

 a ktoś inny kluczem do zamka.

ref:
Ziemia Niebo
Między Ziemią a Niebem - Wojna!
I gdziekolwiek jesteś, czego byś nie zrobił - między Ziemią a Niebem - Wojną!

Gdzieś są ludzie, dla których istnieje dzień i noc.
Gdzieś są ludzie, którzy mają syna i mają córkę.
Gdzieś są ludzie, dla których twierdzenie jest prawdziwe.
Ale ktoś stanie się murem, a ktoś ramieniem

pod którym zadrży ściana.

66 komentarzy:

 1. Oglądam różne seriale, głównie amerykańskie i kanadyjskie. To jest przerażające jak w tych serialach propagowany jest homoseksualizm.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo to dla nich naturalne - podobno przyjęcia do loż Masońskich (na pewno na tych wyższych stopniach) odbywają się w ten właśnie sposób -tak oni się rozpoznają. Tam do klonowania ("z prochu Ziemskiego ulepił Adama. Potem z "żebra" Ewę" - tak naprawdę najpierw ulepili Lilit ale wyszła im zbyt krnąbrna i coś tam jeszcze się nie podobało, następna była Ewa, Lilit gdzieś odprawili. Do tego klonowania użyto genów białego człowieka oraz genów przybyszów, którzy są obupłciowi - stąd skłonność tych klonowanych dzieci).

   Usuń
  2. Nie tylko homoseksualizm.. przede wszystkim w KAZDYM filmie jest propagowana relacja cross-etniczna. Po prostu makabra. Nie mozna znalezc zadnego watku o milosci gdzie ludzie sa tej samej grupy etnicznej

   Usuń
  3. Mało tego - zazwyczaj propagowane jest połączenie białej kobiety z jakimś kolorowym osobnikiem płci męskiej. Odwrotnych obrazków aby biały mężczyzna wziął sobie na przykład Azjatkę próżno szukać.

   Usuń
  4. W Szwecji na potęgę Szwedzi sprowadzają sobie kolorowe kobiety na żony, bo podobno Szwedki są władcze i męskie. To już dzieje się od napewno od 10 ale i pewnie wiecej lat. Nikt

   Usuń
 2. Wiceminister edukacji pedofilem, pedofilia orientacją seksualną, 5 płci, osobne toalety, cooooooooo tu się porobiło?

  OdpowiedzUsuń
 3. Wstydź się Ziemio, że w swej naiwności pomyślałaś, że człowiek to Twój przyjaciel.
  Wstydź się Ziemio, że pozwoliłaś gwałcić swoje ciało kiedy bezczelnie ograbiali Cię z Twoich surowców naturalnych.
  Wstydź się Ziemio, że Twój krzyk nie jest słyszalny.
  Wstydź się Ziemio, że z umiłowania człowieka postanowiłaś go karmić i dać mu schronienie.
  Wstydź się Ziemio, że pomyślałaś, że człowiek jest dobry i chce też dobrze dla Ciebie.
  Wstydź się Ziemio, że uwierzyłaś w kłamstwo i manipulacje.

  To Twoja wina Ziemio, Twoja wina, Twoja bardzo wielka wina. Dlaczego otworzyłaś serce dla ludzi tego niegodnych.
  To Twoja wina, że pozwoliłaś się obrabować, deptać, upokarzać, niszczyć.
  To Twoja wina, nie ludzi, którzy Ci to zrobili.

  Człowiek w swojej pysze, wyniosłości i rozdętym do granic możliwości ego nigdy nie zrozumie jak wielką krzywdę wyrządził Ziemi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) no i co ja ma uczynić z powyższym? Autor postu się nie podpisał więc powinienem wywalić w kosmos. :)

   Wpisujący powyższe nie ma pojęcia gdzie się znajduje i co my tu wszyscy..... a już obarczać cierpliwą Matkę Ziemię, nakazywać jej by się wstydziła tego, że toleruje wybryki swoich dzieci i ich szaleństwo? Miłość Matczyna nie warunkuje, Ziemia od dawna woła do Ojca Jariło czyli do naszego życiodajnego Słońca. Bóg Słońce właśnie przybywa na wołania Ziemi i czyni porządki - ratuje i przywraca Ład.

   Usuń
  2. Nie wiem ale według mnie to człowiek nie był w stanie zrobić takich rzeczy Ziemi.
   To o czym napisano powyzej raczej pasuje do nieludzi- istot którym brakuje sumienia i serca. Bardzo komuś zależy na wzbudzeniu poczucia winy u człowieka za zrobienie czegoś czego niebyłby w stanie uczynić. Nikt

   Usuń
  3. :)) Toś mi Brat "Nikt"-cie (hm... ciężko ten nick odmienić).
   Tak samo czuję- dużo opowieści ostatnio zrzucających winę na ludzi, szczególnie na ludzi białych.
   Nasze sumienia nie pozwalają czynić pewnych rzeczy, my się rodzimy z poczuciem sprawiedliwości czego twary pojąć nie mogą. Dla nich konieczne są zewnętrzne nakazy takie jak w Torze czy Talmudzie: "to czyń, tamtego nie ..."

   https://www.youtube.com/watch?v=KFrtwEZyzgA

   Usuń
  4. Ziemia wzdryga się przed wszelkim dotykiem swoich wyrodnych dzieci. I to się nie zmieni. Nigdy już. Tak trudno to zrozumieć! Nie otworzy się już nigdy przed żadnym człowiekim! Ludzkie bestie, na ustach miłość a w sercu nienawiść.
   Ziemia sama wybrała drogę jaką chce podążać i nic tego nie zmieni. Nie ma już miejsca na zaufanie.

   Usuń
  5. Ziemia się nie wzdryga i niczego sie nie wstydzi.Rozmawiałem kiedys z duchem ziemi.Jest zmartwiona.Takich inteligencji podobnym ludziom było w przeszłosci wiecej więc człowiek nie jest czymś najlepszym i najpiękniejszym jak próbują podawać pewne nurty religijne.Być moze z tych byłych ras wywodzą się dzisiejsze astralne istoty upadłe,które próbują jakoś przetrwać na kredyt.Wg.mnie to z tamtad płynie szambo zalewające świat.Życie na ziemi jest eksperymentem,jej ducha więc nie można tego zagadnienia traktować w kategoriach wszystkowiedzacych bożków religijnych.Duch ziemi eksperymentuje i nie jest wsechwiedzący,choc bardzo inteligentny, więc trudno go obwiniać i mówić ze ma sie wstydzić.Jesli człowiek zniszcy ziemie,po prostu zniszczy siebie a duch na jego miejsce wygeneruje całkiem inny ekosystem gdzie człowiek nie będzie mógł się już wcielać i albo wróci do żródła ducha albo stanie się tym co dzisiaj zwiemy pasożytami i egregorami w zaświatach.Wiecej ufnosci.Jesli człowiek nie jest godny zyć na tej pięknej planecie to nie będzie na niej żył.

   Usuń
  6. Zgadzam się z tym. Podobne spojrzenie przedstawiają krzewiciele idei KOB działający w Rosji.

   Usuń
 4. Możesz wyrzucić jeśli chcesz, to Twój blog.
  Wpisujący doskonale wie gdzie się znalazł. Znasz to: po owocach ich poznacie.
  Taa jasne, tak ratuje Ziemię, że prawie została zniszczona.
  Ziemia nie potrzebuje pomocy ona potrzebuje wytchnienia. Proponuje aby wszelacy bogowie zostawili ją w spokoju a do równowagi sama powróci.
  To żywa istota, więc nie lubi jak ktoś ją zmusza do podporządkowania się, im większy nacisk tym większy bunt.
  Masz rację Nikt to nieludzie zrobili bo jaki człowiek z sercem mógłby tak opluwać, bezcześcić własną matkę. Nawet dziś co się działo na równiku?
  Ludzie opanujcie się !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpisz się - zmuszasz mnie do wywalenia tego kolejnego histerycznego postu. Chwilę jeszcze poczekam, potem będę zmuszony trzymać się zasad :)). Przeczytaj tekst na samym dole strony i ...ochłoń trochę. Owszem, Ziemia jest żywą Istotą - człowiek mimo wszystko też należy do jej dzieci. ....szalonych chwilowo (i nie pierwszy raz - wykopaliska i pradawne przekazy powiadają, że nie pierwszy raz dokonujemy tu różnych zniszczeń). Ziemia jest tak wielka i cierpliwa że jak dotąd wszystko to znosiła. Stare przekazy mówią nawet o tym, że jeden z księżyców Koszczeje zniszczyli tak więc działo się tu nieraz. Słynny potop to woda lejąca się z "Nieba" po rozwaleniu właśnie jednego z księżyców o nazwie Fata (stąd do dziś słowo "fatalny").

   Usuń
  2. "Nikt" już Tobie podpowiedział, że za zniszczenia odpowiadają "nieludzie" (klony). Tu masz wyjaśnienia:

   https://www.youtube.com/watch?v=5M-5jYTjdd0

   https://www.youtube.com/watch?v=etj2P3ZCvdA&list=PL310BBD81990CCBF7

   https://www.youtube.com/watch?v=IuCCDVeqqBQ

   Usuń
  3. "Słynny potop to woda lejąca się z "Nieba" po rozwaleniu właśnie jednego z księżyców o nazwie Fata (stąd do dziś słowo "fatalny")."

   Ponoć miało to miejsce około 13 tysięcy lat temu, co odpowiada czasowi zniszczenia mitycznej Atlantydy. Z tego co czytałem to Ziemia miała 3 księżyce. Znany nam wszystkim Miesiąc, Lunę i Fatę. Ciekawe co się stało z Luną, bo nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat.

   Usuń
  4. Cześć.
   Bajkowe podanie pisze o księżycu Lela, stąd może bardziej przyjęta, łacińska Luna.


   "Zagłada Księżyca Leli

   Pierwszy Wielki Potop (109.808 r. pne.) zaszedł w rezultacie zniszczenia Księżyca Leli, jednego z trzech Księżyców obracających się wokół Midgard-Ziemi.

   Oto jak mówią dawne źródła o tym wydarzeniu: “Dzieci wy Moje! Wiedzcie, że chodzi Ziemia obok Słońca, ale moje słowa nie miną was! I o czasach starożytnych, ludzie, pamiętajcie! O Wielkim potopie, który zniszczył ludzi, o upadku na matkę Ziemię ognia!” („Pieśni ptaka Gamajun”).

   “Wy na Midgardzie żyjecie spokojnie od dawnych czasów, kiedy świat umocnił się …pamiętając z Wed o czynach Dażdboga, jak on poruszył twierdzę Kościejów, co na najbliższym Księżycu znajdowali się … Tarh nie pozwolił zdradzieckim Kościejom Midgarda zburzyć, jak zburzyli Deję … te Kościeje, przywódcy Szarych, zginęli razem z Księżycem w pół części [dokładniej pół doli, czyli 18,75 s] … Ale odpłaciła Midgard za wolność Daarii, skrytej przez Wielki Potop … Wody Księżyca ten Potop stworzyły, na Ziemię z niebios oni upadli tęczą, gdyż Księżyc rozkuł na części i z ратью Swarożyczej w Midgard zeszła …” (“Santi Wedy Peruna”).

   Po tym, jak na Midgard-Ziemię zwaliły się wody i odłamki niszczonego Księżyca Leli, zmienił się nie tylko wygląd zewnętrzny Ziemi, ale też surowy reżim na jej powierzchni, ponieważ jej oś zaczęła wahadłowe kołysania. Zaczęło się Wielkie Ochłodzenie..."

   Usuń
  5. Bajarz Bajdała 7 grudnia 2018 11:08

   "Cześć.
   Bajkowe podanie pisze o księżycu Lela, stąd może bardziej przyjęta, łacińska Luna."

   Nie, nie - Damian dobrze pisze, była mowa o 3 księżycach: Lelia , Łuna i Fata. Dawno temu- już chyba ze 6 lub 7 lat temu zamieszczałem na forum "David Icke" (nie wiem czy nie usunęli tematów- były 3 o Słowiaństwie) kawałki książki Trehlebova. Mam ten skrypt tu na półce nad głową. Może wieczorem sięgnę i odnajdę ten urywek. Łuna to jest ten co mamy obecnie - jeden został. Stare 2 straciliśmy, znajdę co się stało z Lelią.

   Usuń
  6. Piękna sprawa. Zaglądnę pod wieczór bom też ciekawy :).

   Usuń
  7. Poprawka, Damian dobrze napisał trzeci księżyc to "Miesiąc" - ja wpisałem głupotę pisząc Łuna.

   Walka z Koszczejami trwa od dawna:

   Lelia był najbliższym Księżycem Ziemi Midgard, z okresem cyrkulacji 7 dni. Starożytne legendy mówią, że Lelia miała 50 mórz, tj. to nie był tylko zimny kamień, ale miała własną atmosferę. 111 tysięcy lat temu, Siły Ciemności zebrały się na Lelii, aby zaatakować Midgard-Ziemię i zdobyć ją. Darzbog musiał jednym strzałem zniszczyć Lelię. Piszą o tym starsza i młodsza Edda, Wisznu Purana, Mahabharata i Santi Wedy Pieruna, mówią nam o zniszczeniu Lelii i pierwszym potopie na Midgard-ziemi.

   -----------------------------------

   FATTA - okres obiegu 13 dni. Fattu nasi przodkowie przyholowali z Ziemi Dei (jest w naszym systemie pas asteroid - już nie pamiętam jak go dziś nazywają. Logiczne układy odległości wskazują, że według odległości od Słońca w tamtym miejscu powinna istnieć jeszcze jedna planeta ale dziś jej nie ma - został tylko ten pas asteroid. Planeta była ale siły Mroku ją zniszczyły, są legendy na ten temat. Ten księżyc z tego co pamiętam był właśnie jej księżycem pozostałym po zniszczeniu Ziemi Dei przez siły mroku. Dodam jeszcze, że według opisów słowiańskich u nas zamiast nazwy "planeta" używano "ziemia" - stąd te wszystkie nazwy "Ziemia Dea" "Ziemia Midgard". przyp. michalxl600) W greckich mitach Fatta nazywa się Faeton. Księżyc Fatta został zniszczony 13 tysięcy lat temu. Duży fragment Fatty uderzył w Ocean Spokojny, a gigantyczna fala na równiku trzy razy okrążyła Ziemię. Uważa się, że w tym czasie zginęła Antlań (Atlantyda). W tym czasie wielu ludzi umarło, więc liczba 13 stała się straszna, a nazwa Fatta przybrała nowe skojarzenie - śmiertelny, jak nieuchronność, coś z góry ustalonego.

   -----------------------------------------

   MIESIĄC jest największym i najbardziej oddalonymym od Midgard księżycem, okres obiegu księżyca wynosi 29,5 dnia. W pradawnych bajkach się mówi: "Tu i Lelia świeci na niebie, tu i nadszedł Miesiąc". Lub w innej bajce: "Miesiąc porwał Zorzę-Mercanę", tj. na nieboskłonie Księżyc zakrył Ziemię Zorzę-Mercanę (Wenus), niejako ukradł ją, a następnie uwolnił - wszystko w poetyckich obrazach.

   Usuń
  8. Damian 6 grudnia 2018 19:16

   ".................................Z tego co czytałem to Ziemia miała 3 księżyce. Znany nam wszystkim Miesiąc, Lunę i Fatę.

   -----------------
   Czyli obaj coś poplątaliśmy:
   podsumowując -jak wyżej
   1.LELIA
   2. FATTA (Faeton)
   3.MIESIĄC (nasz - znany nam księżyc.)

   Jeśli niczego nie plączę (nie mogę reszty znaleźć, książka Trehlebova to 700 stron - nie mam sił wszystkiego kartkować a dawno ją miałem w rekach i nie wszystko pozaznaczałem) to podczas którejś tam wojny w kosmosie siły Mroku (Koszczeje) zniszczyły ...chyba to była wspomniana Dea. W każdym razie na którejś z tych Ziem żyli ludzie czarni. Oni w czasie wojny kosmicznej byli sprzymierzeńcami Koszczejów -ich planeta została zniszczona i przestała istnieć. Ludzie biali- zwycięzcy i mieszkańcy Ziemi Midgard od 1,5 miliona lat mimo wszystko dali czarnym możność przeżycia i pozwolili im osiedlić się na terenach obecnej Afryki. Tam klimat był dla nich najbardziej dogodny. Chyba dla nich doholowano wtedy ten trzeci księżyc aby ustabilizować jakieś pola i żeby im się bardziej komfortowo żyło.
   Tak powiadają stare zapiski i legendy. Sprawdzę jeszcze powyższe - jeśli coś poplątałem to skoryguję. Na pewno podholowanie trzeciego księżyca (Łuna to ogólna nazwa na księżyce) miało na celu poprawienie komfortu na Ziemi i jakąś stabilizacje dla nowych mieszkańców. Ich ciała były związane z cyklem tego satelity i było im łatwiej żyć.

   Usuń
  9. Ciekawy film znalazłem (można się pokusić o ściągnięcie automatycznych napisów i wrzucenie ich w google tłumacz. Narrator mówi wolno i dobitnie - to się może udać).

   https://www.youtube.com/watch?v=vmHL2sWEM4A

   STRESZCZENIE: według narratora "Miesiąc" (stara nazwa spotykana jeszcze w naszej literaturze) zwany dziś "Łuną" też został usunięty przez siły Mroku a w to miejsce mamy podróbkę pustą w środku i będącą bazą wojenną oraz portalem dla nieustannego przenikania na Ziemię sił Mroku (ludzie zainteresowani tematem znają te fakty). Mamy to wyraźnie pokazane w filmach "Faceci w czerni". Jest też mało znany film z Johnem Travoltą "Battlefield Earth" (Bitwa o Ziemię). Filmik nakręcony za prywatne pieniądze -Hollywood odmówiło ekranizacji. Nakręcono go w Australii, nie poraża efektami ale spokojnie można go ponoć traktować jako opis historyczny zdarzeń na Ziemi, to się dzieje aktualnie. Trehlebov gdzieś opowiadał, że przybysze z kosmosu normalnie współpracują od dawna z rządami, w bazach wojskowych Rosji urzędują podobno Plejadanie - obecnie przekazano wiele wynalazków dających ogromną przewagę nad zachodem. To co widać na filmach S-F to ponoć realia. Czas pokaże co jest prawdą - istnieją już dawno bronie szóstej geneneracji (oddziałujące bezpośrednio na umysły mas).

   Dziś oglądałem filmik pewnego Rosjanina o tajemniczych pożarach w USA. Precyzyjnie płonie wszelaka technika, topią się domy, samochody a drzewa obok zostają nietknięte, gdzieś tam widzowie dopatrzyli się niebieskiego promienia z nieba w stronę obiektu. W samochodach potrafią się rozpłynąć aluminiowe felgi a drzewa wokół sobie stoją nietknięte. Tekst wiadomo - rosyjski ale obrazy warto pooglądać:

   https://www.youtube.com/watch?v=UQzbN-1VbYA

   Usuń
  10. "Czyli obaj coś poplątaliśmy:
   podsumowując -jak wyżej
   1.LELIA
   2. FATTA (Faeton)
   3.MIESIĄC (nasz - znany nam księżyc.)"

   Nie poplątaliśmy. Po prostu rożnie się te księżyce nazywa w różnych źródłach.

   "Księżyc Fatta został zniszczony 13 tysięcy lat temu. Duży fragment Fatty uderzył w Ocean Spokojny, a gigantyczna fala na równiku trzy razy okrążyła Ziemię. Uważa się, że w tym czasie zginęła Antlań (Atlantyda). W tym czasie wielu ludzi umarło, więc liczba 13 stała się straszna, a nazwa Fatta przybrała nowe skojarzenie - śmiertelny, jak nieuchronność, coś z góry ustalonego."

   Co do Fatty to ok, ale z tą liczbą 13 to nie rozumiem. Teraz jest 13 tysięcy lat, ale mało kto wie, że Fatta została zniszczona 13 tysięcy lat temu, a liczbę 13 jako feralną uznaje ogół społeczeństwa w Polsce i innych krajach.

   Usuń
  11. Co do obcych cywilizacji. Jest taka książka "Swiatłopodobny" której autorem jest Piotr Pytel. On tam trochę pisze na temat obcych i nie tylko. Generalnie książka jest o podróżach po za ciało, ale wiele rzeczy pokrywa się z tym o czym my tu piszemy. Jestem dopiero w połowie lektury, więc jak dalej będzie coś ciekawego to sie z Wami tutaj podzielę.

   Usuń
  12. michalxl600 7 grudnia 2018 19:07

   Ciekawy film znalazłem (można się pokusić o ściągnięcie automatycznych napisów i wrzucenie ich w google tłumacz. Narrator mówi wolno i dobitnie - to się może udać).

   ------------

   Zabrałem się za to - nie jest tak kolorowo. Automat daje głupoty. Postaram się zamieścić cały film z napisami polskimi - już mam wstępnie zgrane na kanał. Może się uda w 2 dni,

   Usuń
  13. No nie wiem, wg tego co ja kiedyś czytałam - wodną planetą która krążyła na miejscu pasa asteroid była Tiamat, która w wyniku kolizji, najprawdopodobniej z Nibiru, została zniszczona połowicznie. Druga połowa Tiamat krąży teraz jako Ziemia. Widać to rozpołowienie np. w miejscu gdzie jest teraz Ocean Spokojny. Olbrzymi obszar wodny, bez kontynentów.
   Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale wydaje mi się, że na starodawnych rycinach nie ma w ogóle żadnego księżyca.

   Usuń
  14. Jak najbardziej możesz mieć rację - ja często pamiętam zarys czegoś co przeczytałem a ulatują mi szczegóły. Tiamat - tak, ta nazwa chyba też padała, jedna nie wyklucza drugiej.
   Im dłużej myślę tym przypomina mi się, że ten księżyc przyholowano gdzieś z głębi kosmosu. Może mi się to "odkopie" z bałaganu w pamięci -ja tak miewam, że czegoś usilnie szukam i po jakimś czasie pojawia się "link" czyli przypomina mi się źródło w którym o tym czytałem.

   A co do naszej Ziemi to podobno faktycznie daleko jej do kuli - znajdę zaraz film, ona w rzeczywistości przypomina taki nierówny kartofel więc całkiem możliwe, że jest kawałkiem czegoś innego z przed wielu lat:

   https://www.youtube.com/watch?v=yHeLPE5OfWg

   https://www.youtube.com/watch?v=-GKxGOLAGLM

   Usuń
  15. W każdym razie księżyc by z planety jaką zamieszkiwali czarni. Odszukam to potem - dziś staram się tekst do filmu....

   Usuń
  16. https://www.youtube.com/watch?v=2zXbw2ND3Lo

   Usuń
  17. Bardzo ciekawy film. Potwierdzają się w nim moje informacje odnośnie tego, że księżyc jest pusty w środku, że jego orbita jest sztucznie ustalona. Jest to orbita kołowa, co się nie zdarza przy naturalnych satelitach. Wygląda jakby ktoś go tak zaparkował. Odległość od ziemi jest dokładnie taka, że zakrywa całe słońce w trakcie zaćmienia. Księżyc dżwięczy jak dzwon.
   Czyli Gwiazda Smierci :) nie inaczej.

   Usuń
  18. Czy orbita jest kołowa to nie wiem - wydawało mi się, że owalna-kiedyś chyba widziałem takie szkice ale kto ich tam wie.
   Co do pustego środka to dawno temu czytałem, że wysłano na księżyc jakąś sondę bezzałogową. Element wylądował dość mało delikatnie- walnął o powierzchnię księżyca a następnie przekazywał przez około dobę jeszcze gasnące wibracje. Coś jakby w dzwon uderzyć. Świadczyć to miało o tym, że drgania wywołane krążyły po powierzchni gasnąc powoli. Pełne bryły tak się nie zachowują.

   Usuń
  19. Gdzieś jeszcze czytałam, że krąży za blisko Ziemi, gdyby był normalnym, naturalnym księżycem, to powinien spaść na Ziemię.
   Tak, było coś takiego. Nie wiem czy to był element rakiety czy detonacja bomby. Chcieli sprawdzić w ten sposób jaka jest struktura geologiczna Księżyca, a on dżwięczał jak dzwon.
   No jest jeszcze sporo tych ciekawostek, gdzieś mam książkę na ten temat, ale nie chce mi się szukać :)

   Usuń
  20. Witam serdecznie,

   Panie Michale, czy mógłbym się dowiedzieć skąd Pan ma książkę Trehlebova? Ponieważ sam jestem od dłuższego czasu zainteresowany jej nabyciem, ale nigdzie nie mogę znaleźć, czy jest ona dostępna w internecie?

   Z góry dzięki za odpowieź,

   Sława !,

   Jacek

   Usuń
  21. Witam Panie Jacku :))

   Była swego czasu dostępna na stronie autorskiej Trehlebova. Podejrzewam, że po kłopotach prawnych autora coś z tego mogło zniknąć -sprawdzę. Być może mam wersję elektroniczną jeszcze gdzieś na pendrive albo na jakiejś płycie. Poszukam jeśli nie znajdę w necie.

   Usuń
  22. .... sobie śmichy- chichy oczywiście czynię z tego "pan"--owania :) . Słowianie zawsze byli "na Ty", im człowiek sobie bliższy i bardziej szanowany tym bliższy kontakt przecie. Był Zawisza Czarny a nie pan Zawisza itd.

   Książka chyba w necie jest - po rosyjsku oczywiście.
   Pierwszy link jaki trafiłem to wersja audio:

   http://yarasvet.ru/?p=24787

   Hasło dla wyszukiwarki: Кощуны Финиста скачатать

   Usuń
 5. Wiele jest informacji, że nasz Księżyc nie jest prawdziwym ciałem niebieskim, a że jest on sztucznym tworem. Są na to dowody. Można by powiedzieć, że on nas dogląda. :)
  Swoją drogą słynna Gwiazda Smierci w Wojnach Gwiezdnych, jest do niego bardzo podobna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyobraźnia może ponieść to prawda :). Sęk w tym chyba, by odróżnić wiedzę od informacyjnego fałszu. Czy zastanawianie się nad tym czy nasz księżyc jest sztucznym tworem czy nie zmieni Twoje, moje życie na lepsze? Raczej nie, a więc to fałsz, który nam podają byśmy tracili uwagę na rzeczy zbędne nie pchające naszych żyć w dobrą stronę ku rosnącemu szczęściu.
   Pozdrowienia :))).

   Usuń
  2. Bez przesady Bajarzu- można wyłapywać ciekawostki i kompletować obrazek. Żyć tym 24 godziny na dobę oczywiście nie ma sensu ale łapać sobie takie drobiazgi nie zaszkodzi.

   Usuń
  3. Specjaliści powiadają (Lobsang Rampa na przykład), że najprościej jest się udoskonalić na tyle by móc sobie podróżować poza ciałem a wtedy sprawdzisz sam co jest po niewidocznej stronie księżyca itp. Być może żyjemy pod kopułą jak na filmie "Truman Show"? Może to jest wielka scena jak w filmie "Igrzyska śmierci"?

   Usuń
  4. Bardzo lubię twórczość Andrew Nicoll-a. 2 dni temu zachciało mi się cos obejrzeć i znalazłem sobie na cda jego najnowszy film "Anon". Inspirujący - siedzi pod czaszką. Oczywiście trzeba złapać dystans do sensacyjnej fabuły, wszechobecnych używek i znaleźć coś dla siebie. Główna bohaterka żyje "wylogowana" - poza systemem. Jest tam parę innych drobiazgów - film można dopisać spokojnie do filmoteki. Wrócę do tego filmu na pewno. Jeśli macie jakieś inne tego typu nowości to piszcie. Czekam na kolejny Awatar ale to chyba jeszcze trochę.

   Usuń
  5. Zgadzam się co do wyłapywania ciekawostek i odbioru dla siebie zewsząd płynących przekazów, które kompletują obrazek. Pozdrowienia.

   Usuń
  6. https://www.youtube.com/watch?v=2zXbw2ND3Lo

   Usuń
 6. Może na chwilę zejdźmy z księżyca na Ziemię i zobaczmy co dzieje sie w polskich sadach aż żal serce ściska. Daria
  https://www.youtube.com/watch?v=4D7XjBPIpes

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przejrzałem ten lament i czytam komentarze. oto kwintesencja sytuacji- sadownik i słuszna odpowiedź:

   Gospodarstwo Sadownicze Paweł Kazana:
   1 dzień temu

   Ludziom nawet za darmo się nie chce przyjść oberwać. Do mnie przyjeżdżali i odrywali do jedzenia ale wie Pan co się stało? Człowiek to jest pazerna istota i zaczęli rwać po 200kg, jak Pan myśli po co? Pojechał na targ i sprzedał. Pogoniłem towarzystwo i tyle. Rozumiem 20 kg sobie nazwać i za jakiś czas przyjechać po następne.
   -----------------------------------
   Domatorsko
   1 godzinę temu

   Nie rozumiem Twojego podejścia bo wychodzi że jesteś tzw pies ogrodnika.
   Bez obrazy ale jezeli ktoś przyjechał oberwał i sprzedał to niech mu będzie na zdrowie skoro jemu sie oplaciło bo Tobie jak piszesz nie oplaciło się
   Twoja zazdrość jednak nie pozwoliła na to aby ktoś zarobił na Twoim produkcie
   Teraz z tej zazdrości masz bałagan pod jabłonkami i na drzewach ktore będą wymagać dodatkowej pracy i pieniędzy
   Nie rozumiem nie tylko Twojego podejścia ale ogólnie sadowników itp
   już tłumaczę
   zajmuje sie karczowaniem sadów i kiedyś w pewnym sadzie obrywali jabłka na tzw skup preferencyjny bo cena na skupie byla 11gr a mieli skupowac po 25 gr
   zapytałem po ile by mi policzyli gdym sam sobie oberwał jabłka
   odpowiedzieli ze 60 gr!!!!!!!
   debile woleli miec niepewne 25 gr niz od razu gotówkę a kwote jaką przywalili to głupota i pazerność
   mało tego przy głównej drodze sprzedawała pewna kobieta morele wiesz po ile po 6zł za kg
   jakie bylo moje zdziwienie gdy zajezdzajac do jej sadu z drugiej strony nie dalo sie dojsc do drzewa bo wiekszosć moreli lezala i gnila
   a przeciez gdyby sprzedawała po 2 czy 3 zł zarobilaby wiecej izadna morela by sie nie zmarnowała
   to jest własnie wasze myślenie wszystko dac bo wam sie nalezy
   nikt w tym kraju nie ma tak dobrze jak wy a wy umiecie tylko narzekać

   i jeszcze jedno ja nawet teraz przyjechałbym i oberwał wszsytkie jabłka nawet kilka ton ale jak sam piszesz mozna sobie urwac 20kg
   ja robie wina cydry i inne z owoców i małe ilosci mnie nie interesują

   Usuń
  2. im dalej w te komentarze tym ciekawiej:


   Marcin Swi Swi
   4 dni temu
   @Gospodarstwo Sadownicze Paweł Kazana jakie 80 ton w tym roku zescie przekroczyli grobo ponad 120 ton i nie mówcie mi że tak nie jest bo jestem producentem skrzyń ojezdzilem się z tymi skrzyniami i jakoś cen nie podnosilem tylko porostu odmawialem bo nie było mocy przerobowych oglądam Pana komunikaty pryska Pan biostymulatorem żeby zwiększyć plony bo wiecznie mało. Grosze płacą za spady co wozicie zgnite poobijane. Jak już jest Pan taki rzetelny to proszę powiedzieć po ile sprzedajecie jabłka te co macie w przechowalni po drogie to co ppan pokazał to przeroslo wasz wszystkich i poco zbierać jak niema gdzie tego wsadzić bo chłodnie macie pełne, ostatnio taki urodzaj był w 97 roku sami sadownicy mi to mówili i wszyscy to samo grosze za jabłko dają widziałem to jabłko zamówił klijent na skup 100 skrzyń to widziałem co wozicie. Powiedzcie prawdę po ile jabłko teraz sprzedajecie nie spady ten odpad

   Usuń
  3. Nadal nie mogę się od tych komentarzy oderwać. Smuci ta chciwość ludzka- sam przez nią wiele razy cierpiałem. Znam trochę realia wiejskie, prawdę poniżej piszą o tych maszynach itp.:

   Albert Chlebicki
   Albert Chlebicki
   3 dni temu
   W sadownictwie jak w kazdej branzy sa fachowcy fenomeni sa i ci gorsi. Ale jak mozba powiedziec ze maja pozostac ci najlepsi a ten najlepszy to odrzu takim byl? Kazdy kto chce to wszystkiego moze sie nauczyc. Jedni chca produkowac towar ekstra inni przemysl mniej wyda mniej sie orobi i mniej zarobi. Nikt nikomu nie powinien nazucac ci ma robic a czego nie bo poniekat to wlasnie przez te ludzka chciwosc jest duzo probemow bo tylko zazdrosc i chciwość no i zachlannosc jak sasiad ma 10h to ja musze miec 12h i taj idzie jakw wyscigu i jeden drogiemu jakby mogl to oczy wydrapal. Nie ma jednosci i nigdy nie bedzie. Za granica plak polakowi eaczej nigdy nie pomoze i kazdy to wie. Moze jakby nie bylo takich obszarow to byloby troche inaczej ale watpie Unia nas w$%^bala tak równo i my mamy byc krajem tranzytowym i tak bedzie bo oni beda robic interesy ze wschodem. I dlatego musza nas wykonczyc powoli niestety.
   ----------------------------------

   Andrzej Burzyński
   18 godzin temu
   Mieliście przez kilka ostatnich lat możliwości brania dotacji unijnych i budowania przetwórni owoców a wy co,czekacie aż wam rząd otworzy rynki zbytu.Jak była korzyść to każdy gdzie tylko mógł nasadzał sady. To tak jakby w miastach wszyscy zaczęliby zakładać zakłady fryzjerskie itp. A dlaczego państwo powinno wam dopłacać tylko dlatego że produkujecie żywność to samo można sprowadzić z innych krajów.
   Jaki to ten twój kolega dobry gospodarz, co to do grudnia z 8 ha sadu nie zebrał tych jabłek. Teraz na wsiach jest jedno wielkie lenistwo.Macie za dużo maszyn i odwykliście od normalnej pracy, siedzi taki ,,gospodarz''od września do grudnia i patrzy na swój sad jak ładnie jabłka wiszą na drzewie. Do tej pory przez kilka lat staliście się bogaczami na tych swoich uprawach no to przyszedł czas zaciskania pasa i przebranżowień. Do roboty chłopki.

   Usuń
  4. Te informacje na temat Księżyca, pozwalają na być może lepsze poznanie natury naszej rzeczywistości. Wiedza, której nigdy nie mieliśmy, albo została nam zabrana lub przeinaczona. Cale pokolenia Słowian a szczególnie Polaków wychowują się w poczuciu niższej wartości i kompleksów względem ludzi z tzw. Zachodu. Dlatego prawdziwa historia dla nas jest tak ważna, żeby to zmienić, żeby wpoić naszym dzieciom przekonanie odwrotne, że nie jesteśmy wcale gorsi, a może nawet lepsi bo za nami stoi historia. Ale żeby ją poznać trzeba się do tego dokopać i mieć otwarty umysł.
   Natomiast to, że jabłka nie zostały zebrane, bo są za tanie... co mi daje taka informacja? Mam jechać i je zbierać? Pełno takich rewelacji na Onecie czy w TVN.

   Usuń
  5. A swoją drogą, wcale bym nie chciała jeść takich jabłek. Jak te drzewa wyglądają ? Czy tak powinno wyglądać prawdziwe drzewo?
   W takiej produkcji jabłka nie mają smaku ani zapachu, są biomasą i tyle.

   Usuń
  6. Święta prawda Mileno z tą naszą historią- mamy odzyskać swoją godność.

   A co do jabłoni - zgoda. Tą są szczepione drzewa (na szczęście jeszcze nie GMO ale do tego to dąży) a ci cali sadownicy to grabieżcy, którzy z chciwości rozum postradali. To zresztą dotyczy wielu rolników (chyba większości niestety) i to wcale nie tylko tych potentatów mających po setki hektarów. Ja w ogóle jestem przeciwny nazywaniu rolników "producentami żywności" - kim zatem w takim zestawieniu jest w tym układzie Matka Ziemia? Chyba przymusową prostytutką porwana do jakiegoś "lebensborn" czy jak to tam nazywali Niemcy te swoje domy do produkcji "nowego typu człowieka". To jest przedłużenie tych chorych pomysłów. Ziemia z podmiotu staje się przedmiotem, zysk liczony w pieniądzach staje się priorytetem a ilość jest ważna zamiast jakości. Dopisałem pod tym filmem kilka komentarzy. Mnie jest bliskie spojrzenie pokazane w książkach Władimira Megre -czuję się samotny z tym swoim widzeniem świata. Nawet ludzie (wielu z nich) mieniący się "Anastazjowcami" są chorzy na chciwość i nie zdają sobie z tego sprawy. Naprawdę ręce opadają - chyba tylko jakaś ostra losowa lekcja - przebiegunowanie Ziemi czy coś podobnego, w każdym razie wstrząs jest w stanie wybudzić z tego stanu a i to nie wszystkich - nie mam złudzeń.

   Usuń
  7. No tak napewno będą lepsze jabłka z Izraela, Niemiec, może i sadownicy, rolnicy są chciwi, ale to wszystko co z nami czynią prowadzi do likwidacji polskiego sadownictwa potem rolnictwa. O polskim przemyśle już nie wspomnę bo nie ma o czym. To wszystko prowadzi jak na razie do tego, ze staniemy sie nagim krajem z rzekami banknotów płynących od banku do banku. Daria

   Usuń
  8. Co ty od nas chcesz tutaj? Mamy dyskutować na temat tragicznej sytuacji sadownictwa w Polsce? Niskiej ceny jabłek w hurcie? Chyba są od tego inne fora.

   Usuń
  9. Nic, moim zamiarem było zwrócić "Waszą słowiańską kulturę" uwagę nie na ceny, a na to, że bardzo żle się dzieje wokoło. Nie da rady by wszyscy ludzie z miast nagle zaczeli sadzić drzewa, uprawiać warzywa. Sama mieszkam w mieście i wolałabym jeść polskie jabłka i warzywa. Jeśli zniszczą sady warzywniaki to co zostanie? Czy jedyną radą na to jest wyjechać na wieś ? Daria

   Usuń
  10. Nie martw się Dario, na pewno zwróciłaś uwagę choćby kilku osób.
   Wielu ludzi czyta tego bloga nie wpisując się, więc do pewnej grupy dotarło, ja rozesłałam link do rodziny i znajomych i inne podobne też, które znalazłam.
   Ważne by uświadomić też innym, aby nie kupowali owoców i warzyw w marketach (niedawno była afera gdzie jakieś starsze kobiety kupiły pomidory w Biedronce chyba i w środku tych pomidorów nienaturalnie rozwinęły się już kiełki).
   To, że część osób zwiększy świadomość w tym temacie i zmieni nawyki kupowania to może kropla w morzu, ale wszystko to ważne - to przecież nas i naszego kraju dotyczy.
   Pozdrawiam Cię serdecznie :)

   Usuń
  11. Dario, przecież odpowiedź jest w komentarzach, które skopiowałem tu z tamtej strony pod filmem. Pan sadownik miał rok niebywałego urodzaju - z pewnością ma pełne własne chłodnie a jak pojawił się człowiek wożący po 200 kg na rynek aby sobie zarobić (właściciel wpuszczał chętnych by sobie rwali) to go pognał! Słusznie odpisał mu pan produkujący skrzynki, że zachował się jak pies ogrodnika! Kilku innych sadowników pod filmem dopisało się buńczucznie, że "rynek im psują mali hodowcy". Nie czytałaś tego? Co wolisz? Tysiące małych gospodarstw z małym areałem (tacy nie stosują chemii - zbierają jabłka sami, są to przedsiębiorstwa rodzinne) -tak działa całe południe Europy, tak od dawna było we Francji z mleczarniami -tak kiedyś było u nas! Mój pradziadek miał małą mleczarnię, mali wytwórcy produkujący na rynek lokalny nie dbają o długi czas trwałości - konkurują jakością, dodawanie chemii się nie opłaca. Jest konkurencyjność pod względem jakości a więc na tym zyskujemy my! -konsumenci! Natomiast dziś gdy wybili się sadownicy wielkoobszarowi (masz też opis w komentarzach - dostawali dotacje za kolejne nasadzenia jabłoni) to sytuacja się zrobiła chora (jak przy każdym interwencjonizmie z zewnątrz). Zamiast naturalnych mechanizmów zadziałało coś takiego jak z pelargoniami mojej mamy wychowanymi najpierw cieplarni a potem wystawionymi na dwór. Zamiast od razu w warunkach naturalnych wyhodowano w sztucznych nieporadnego mutanta (sady z dotacji). c.d.n.

   Usuń
  12. Oczywiście serce się kraje, że DAR ZIEMI wala się niechciany, to tak jakby mleko Matczynej piersi porozlewać na podłodze. Winny jest w tym wypadku sadownik i nikt więcej! Ładnie tam mu ktoś napisał, że od września do grudnia patrzył sobie jak mu jabłka wiszą na drzewach. Sytuacja była do przewidzenia już w zeszłym roku przecież! Przecież od chyba 2 lat wiadomo, że zbyt jabłek jest trudny przez sankcje z winy Unii Europejskiej.
   Gdyby pan sadownik odpuścił i pogodził się, że w tym roku nie będzie miał zysku (strat nie ma - zarobił za swoja pracę w latach ubiegłych) - ROZDAŁ JABŁKA DARMO LUDZIOM!!! to uderzyłby w te podmioty, które spowodowały jego problem a więc w supermarkety!!! Ludzie dostaliby darmo (ktoś pisał, że u niego pod kopalnię (gdzieś na Śląsku najwyraźniej) przyjeżdża chłop samochodem i sprzedaje 5 kg woreczki po 12 zł i że następnego dnia odjeżdża pustym autem. Państwo sadownicy (jest tam też mowa o chytrej sadowniczce sprzedającej morele po chyba 4 zł podczas gdy w sadzie marnowało się wszystko) padli ofiarą tego co sami stanowią a więc nadmiernego rozrostu swoich gospodarstw - "zjadły" ich hipermarkety. Mam nadzieję, że lekcje zostana wyciągnięte - jabłek oczywiście żal.
   Na nie w takim stanie jaki jest w tej chwili też jest ratunek jeszcze - w komentarzach zgłosił się człowiek produkujący cydr i gotów zebrać to wszystko tak jak stoi. Oczywiście lepszy byłby ocet jabłkowy no ale .....

   Usuń
  13. p.s. z tego cydru każdy sobie może w domu zrobić ocet - wystarczy flaszkę otworzyć i przykryć gazą. Ocet winny to pożyteczny artykuł, w małych ilościach nawet zdrowotny - testuje to na sobie jedząc własne przetwory z przed roku (kurki w occie z dodatkiem szczypty soli i miodu).

   Usuń
  14. A zwrócenie uwagi jak najbardziej potrzebne - jak widzisz sam poświęciłem sporo uwagi tej sprawie, dziś jeszcze opowiadałem o tym rodzinie. Oczywiście, że to konieczne- dopisałem się w komentarzach, że najważniejszą sprawą jest OBUDZENIE ŚWIADOMOŚCI ODBIORCÓW!!! Sami sobie zgotowaliśmy ten los podtrzymując hipermarkety a małe sklepy naszych współrodaków upadają. Mówię o tym od ponad 20 lat gdy tylko pojawiły się te molochy. Winni jesteśmy my - wyborcy i konsumenci, że na to pozwalamy. W linkach pod filmem ktoś dał przekierowania do "chanukowych świec" ze sejmu. Wiesz już dlaczego politycy czynią wszystko abyś jadła jabłka z Izraela?

   Usuń
  15. "Mam nadzieję, że lekcje zostana wyciągnięte - jabłek oczywiście żal.
   Na nie w takim stanie jaki jest w tej chwili też jest ratunek jeszcze - w komentarzach zgłosił się człowiek produkujący cydr i gotów zebrać to wszystko tak jak stoi. Oczywiście lepszy byłby ocet jabłkowy no ale ....."

   :) Mam nadzieję, że nie wszystko stracone i zrobią jakiś użytek z tych jabłek - zawsze, jak widać zgłosi się ktoś pomocny, choćby w ostatniej chwili. Nie został sam z tym...

   Usuń
  16. Też mam taką nadzieję ROZWIĄZANIE ZAWSZE ISTNIEJE!! W każdej sytuacji - już z założenia, z praw Wszechświata, pośród wielu wariantów rzeczywistości istnieje i taki, który rozwiązuje dany problem.

   -------------------------
   "....Sama mieszkam w mieście i wolałabym jeść polskie jabłka i warzywa. Jeśli zniszczą sady warzywniaki to co zostanie? Czy jedyną radą na to jest wyjechać na wieś ? Daria "

   Dario, mieszkańcy miast żywią supermarkety a one są początkiem i końcem wszelkiej tej patologii. Zorganizujcie się w miastach w małe spółdzielnie- TO JEST ZGODNE Z PRAWEM. Sprzedaż bezpośrednia- pominięcie pośrednika. W komentarzach pod tym filmie o jabłkach też ktoś słusznie zwraca uwagę, że pośrednik handlujący jabłkami i dyktujący ceny zarabia wielokrotność tego co uzyskuje sadownik - to nie jest w porządku. Oj! wiele już pisałem ja i kilku innych. Rozwiązania istnieją- pierwsze to odłączyć się od pijącej naszą krew UE. Już dawno jesteśmy płatnikiem a nie beneficjentem tego pokrętnego systemu rozdawnictwa jaki uprawia UE. Przecież te wielkie pensje Tuska i utrzymanie "Tusk tower" gdzie deliberuje się nad krzywizna banana skądś trzeba wziąć. Cały cyrk z Brexitem też jest zamydlaniem oczu. Anglia jest utrzymywana przez Unię a nie odwrotnie - W. Brytania jest wielkim bankrutem - banki przenoszą się do Chin.

   https://www.youtube.com/watch?v=-0LUiDeyxj4

   https://www.youtube.com/watch?v=1Ws7m5aTfRM

   Usuń
  17. Dzięki serdeczne J. Amelio i Michalxl600. Ślę ciepłe i serdeczne pozdrowienia Daria

   Usuń
  18. Michalxl600 Myślałam, ze linki będą dotyczyły tematu W. Brytania jest wielkim bankrutem. Po otworzeniu trochę się zdziwiłam bo oba dotyczą zniewagi nie rozumiem jak ludzie mogą sie czymś takim karmić przecież to takie nieludzkie jest. Daria

   Usuń
  19. Dario Droga - miłość wysyłaj. Tylko w ten sposób to uleczymy. Ludzkość dziś to takie właśnie przedszkole. Ludzie nawzajem posyłają sobie myśli niemiłe - jakby sztyletami rzucali.
   Tego Tuska trzeba też obojętnie traktować, bez emocji. Odsunąć od władzy - podziękować mu i już. Zająć się swoimi sprawami - szydzenie i nienawiść to też przekazywanie swoich sił życiowych danemu (choremu) zjawisku. Jak to pisze ładnie Zeland wahadłu jest obojętne czy je pchasz czy za nie ciągniesz - wahadło jest wahadłem i rozhuśtane działa. Tylko miłość i zrozumienie spowoduje uspokojenie tych "fal" w przestrzeni energetycznej (tej podświadomej w której zanurzone są nasze dusze).

   Usuń
  20. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  21. Faktycznie wspaniałe hasło. Oby jak najwięcej ludzi zaczęło stosować w praktyce.

   Usuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.
4. Wbudowana wyszukiwarka blogowa jest trochę niedokładna i omija pewne treści pomimo występujących w nim szukanych słów. Innym rozwiązaniem jest wpisanie w google, czy bezpośrednio w pasku przeglądarki frazy: site:michalxl600.blogspot.com szukanywyraz Wynikami będą wszystkie artykuły zawierające słowo "szukanywyraz" na tymże blogu.