środa, 15 kwietnia 2015

Grzebień w męskich rękach....

to ład i miłość w rodzinie,

  U Słowian istniała taka tradycja aby mąż rozczesywał włosy swojej żonie. Uważano, że gdy dokonuje on tego magicznego obrzędu to zyskuje ochronną moc od swojej żony. Od prawieków było wiadomym, że we włosach kobiety zawarta jest ogromna moc, którą może ona ochraniać swoją rodzinę dlatego też żona była w stanie stworzyć za pomocą swoich włosów krąg ochronny wokół męża, ustrzec go od każdego nieszczęścia - oto dlaczego na Rusi tak bardzo ceniło się długie włosy a ideałem piękna był długi warkocz grubości ręki.

  Na ziemiach Słowiańskich rozczesywanie włosów zawsze uważane było za działanie święte podczas którego można było poczuć kosmiczną energię, jej pochodzenie i przepływ życiowej mocy.

  W dzieciństwie włosy dziewczyny rozczesywali rodzice. Stając się dorosłą dziewczyna rozczesywała swoje włosy sama lub mogła to powierzyć swojemu ukochanemu.
  Gdy mężczyzna rozczesuje grzebieniem włosy swojej żonie to tym samym umacnia rodzinę . Uważało się, że takiej parze nie grożą żadne problemy w relacjach wzajemnych.
  Przy czym o ile włosy dobrze jest rozczesywać dwa razy dziennie to rozczesywanie poranne daje żonie prawidłowe nastrojenie umysłowe na cały dzień. Mąż pomaga żonie uporządkować myśli a sam otrzymuje ochronę podczas czekających go zadań. Wieczorne rozczesywanie także ma ważne znaczenie- pomaga ono żonie "domyśleć" dzienne myśli, zakończyć dzienne działania, usunąć negatywne elementy zebrane w czasie dnia i odejść w noc ze spokojną głową.
  Bardzo ważnym jest aby grzebień był z naturalnego materiału - na przykład drewniany gdyż jest on w stanie oddziaływać zarówno na ciało fizyczne jak i na ciała duchowe człowieka, oczyszczać energetykę i zmieniać stan duchowy.
  Grzebień był przez Słowian uważany za amulet dlatego z czasem grzebień, którym mąż rozczesuje włosy swojej żonie może posiąść ogromną moc stać się amuletem rodzinnym. W żadnym wypadku nie wolno go dawać innym ludziom.
  Bardzo ważne jest by podczas rozczesywania omawiać i czuć twórcze myśli. Mężczyzna może to czynić na przykład tak: "wszystko u nas jest dobrze, ładnie. Nasza rodzina jest silna i piękna."

link źródłowy https://vk.com/feed?w=wall-58597087_77997


Mądre rozmyślania

 Artykuł tłumaczony ( jak większość tutaj) ze strony "Prawidłowe relacje":
http://pravotnosheniya.info/Mudrie-razmishleniya-2803.html


Mam chęć porozmawiać o naszej kobiecości, o naszej żeńskiej naturze. Wszystkie te opowieści, że: "siła kobieca tkwi w słabości" jakoś nigdy mi się nie podobały. Jakoś nigdy mi to nie pasowało i ciężko było przyjąć taki punkt widzenia. I oto dowiaduję się o mocy psychicznej.

  Niedawno przyszła mi do głowy taka analogia. To, że mężczyźni są fizycznie silniejsi jest widoczne dla wszystkich gołym okiem dlatego właśnie oni podnoszą ciężary, przestawiają szafy, wbijają gwoździe. I żaden szanujący się mężczyzna nie będzie bił się z kobietą. Nie dlatego, że jest słaby ale wprost przeciwnie -dlatego, że jest silny i wie o tym.

  Ale to, że kobieta posiada jakąś tam nieznana siłę duchową jest tajemnicą tajemnic tak dla kobiet jak i dla mężczyzn! I nie zdając sobie sprawy z tej swojej mocy kobiety po prostu gwałcą mężczyzn! Zachowują się często jak słoń w składzie porcelany! - Mamy, babcie, siostry, nauczycielki, żony...

  Jeśli mężczyźni postępowali by tak samo na poziomie fizycznym to po ulicach chodziły by damy z podbitymi oczami, bandażami i ranami. Absurd i śmiech! Ale tak właśnie postępujemy z mężczyznami z powodu niewiedzy. Oni są albo usłużnymi pantoflarzami, albo aspołeczni, poranieni, pokąsani. Nie wszyscy oczywiście ale niestety większość.

  I właśnie rozpoznając u siebie tę moc łatwiej jest zrozumieć dlaczego żona powinna zachowywać się skromnie (pokornie). Zupełnie nie dlatego, że jest ona głupia, brudna, słaba, i jaka tam jeszcze...

....ale dlatego, że jest silniejsza. Jej powinnością jest nosić "psychiczne ciężary", dźwigać te psychiczne meble, ustępować mężczyźnie w sporach.

  I nawet jeśli kobiecie wydaje się, że nie ma sił na łagodną rozmowę
  to i tak ma ich ogólnie więcej niż jakikolwiek mężczyzna.

p.s. (od tłumacza) warto tu przypomnieć film, który wywołał sporą burzę . Minęło trochę czasu- film ma sporo oglądnięć i sporo plusów.