piątek, 21 kwietnia 2017

Królestwo Krzywych Zwierciadeł -film (1964)

 Daję osobny wpis choć w zasadzie powinien to być dopisek do "Filmoteka 2017".
Mignął nam niedawno w rozmowach film "Bajland"- polecam, podałem ciekawy cytat (fragment) choć nie oddający całości -proszę wpisać w wyszukiwarkę You Tube hasło: "Bajland apostoł".
   Również gdzieś w niedawnych rozmowach przemknął mi przez myśl amerykański film "Powder" o chłopaku albinosie- nie jestem pewien czy w naszych zestawieniach filmowych został wyszczególniony a warto.

 Bajka na dziś zawierająca wiele mądrości życiowej. Zwracam na nią uwagę gdyż jest tam taki epizod gdy król komuś powiada: "taka jest moja wola" a rozmówca króla wyjaśnia mu dobitnie, że jeśli jeszcze raz użyje słów "taka moja wola" to zostanie zamieniony na innego króla, który będzie posłusznie wypełniał to czego od niego żądają grupy interesów jakie wyniosły go "na świecznik". Piotr w najnowszej swojej publikacji kilka razy wraca do tego, że Trumpowi ktoś sprał głowę albo go podmieniono. https://www.youtube.com/watch?v=jrcbu8zUBwo Żaden ze współczesnych prezydentów nie wypełnia własnej woli- wszelakie Merkel czy inne (no... są ponoć  w świecie wyjątki, mówię o świecie zachodnim) wypełniają tylko to czego żądają od niego elity jakie go wydźwignęły na urząd. Wykonawca jest wyłącznie jak pisarz, który zapisuje i pozostawia swój osobisty charakter pisma ale treść nie jest jego autorstwa.
   Trump wykonał to czego żądały od niego elity ponad -państwowe i zezwolił na atak na Syrię. Miało to na celu uspokojenie tłumu mało pojmujacych amerykanów i przekonania go, że Trump nie jest moskiewskim zdrajcą. Operacja jednak (czego zwykły zjadacz hamburgerów już nie wie) przebiegła w dość osobliwy sposób nie wywołując większej szkody a w zasadzie kompromitując generalicję USA i dając Trumpowi do ręki argumenty do zwolnienia tych, którzy najbardziej na nia naciskali. Z około 60 wystrzelonych rakiet doleciało tylko kilkanaście. Podobno jedna ugrzezła w silosie, 4-ry miały jakąś awarię w powietrzu, 36 gdzieś przepadło i nie doleciało do celu- najprawdopodobniej tak jak w 2013 roku (2 rakiety wtedy wystrzelono) zostały zbite przez okręty rosyjskie albo systemy obrony przeciwlotniczej bądź S-400. Trafień było chyba około 10 , coś tam niecelne.
  W OGÓLE TO NA TEN TEMAT MOŻNA DŁUGO- Trump ostrzegł Syryjczyków o ataku itp. Tak więc sprawa nie jest tak jednoznaczna jak to mówi Piotr - gra jest bardzo złożona i trwa oczyszczanie elit w USA. USA ma zostac przebudowane - coś jak Pieriestrojka za Gorbaczowa. Tam też wielu specjalistów stanie się niepotrzebnych i stąd niepokoje bo globalny żandarm jest likwidowany.

Wszystko w dzisiejszym filmie na podstawie książki, którą mój znajomy doradza przeczytać (osobiście jeszcze nie czytałem) - w niuansach są różnice z filmem i warto również poczytać bo sie podobno wzajemnie uzupełniają.Jest wersja z polskim lektorem na przykład tu:

 http://www.cda.pl/video/6662308d