wtorek, 3 stycznia 2017

Nieświęta kobiecość

Wykład Marka Passio o takim właśnie tytule podpowiedziała jedna z anonimowych czytelniczek już chyba tydzień temu. Oglądnąłem natychmiast 15 minut - nastały "święta", odwiedziny i nie było czasu dokończyć. Bardzo zainteresowany wysłałem linki znajomym i oni również uznali, że warto temu poświęcić czas.
        Wykład nie jest łatwy - właśnie "zmęczyłem" jedną z części do 40 minuty. Pan Mark czyni długi i bardzo skondensowany wstęp - trzeba pilnie śledzić każde zdanie aby później zrozumieć konstrukcję jego wywodów.
   Są jakieś niuanse z którymi bym polemizował - na przykład opowieść o jedynych twórcach ludzkości Annunaki (nie znających mojego zdania odsyłam do wpisu na blogu "Dzieci Boga i dzieci Pana" ) ale ogólnie wygląda na to, że pan Mark doskonale przygotował się do tej przemowy i stworzył kondensat swoich obserwacji i przemyśleń. Bardzo celne spostrzeżenia - bardzo wiele pokrywa się z moimi wnioskami i obserwacjami praktyki- lepiej bym tego nie ujął.

    Zrobił nam się ruch od 01 stycznia - zagotowało się w komentarzach pod bajką opowiadaną przez Iwana i Katerinę. Jako, że przeglądanie tamtejszych rozmów staje się już utrudnione to proponuję przejście na nową tutaj. Tym bardziej, że kilka tamtejszych wpisów mocno rezonuje z tematami poruszanymi przez pana Marka:

...............................(.............)................................................
3. Już wspomniana wcześniej sytuacja, gdy w talk-show Sharon Osborune opowiada o tym jak kobieta wykastrowała męża za to, że hciał się z nią rozwieść. Pochwaliła ją za to a kobiety na sali aż piszczały z radości.
Mogę tak wymieniać, ale jak ktoś jest zainteresowany to sam znajdzie na necie jeśli zna angielski. A teraz wyobraźcie sobie powyższe sytuacje ale zamieńcie miejscami płcie. Jakby społeczeństwo zareagowało? Zaraz podniosłaby się wrzawa na skale światową. Mimo to feministki uważają, że żyjemy w patriarchacie, mężczyzna jest katem dla kobiety, źródłem wojen na świecie. Kobiety(wszystkie jakie spotkałem!) hańbią twoją męskość jeśli nie działasz zgodnie z ich oczekiwaniem. Pamiętam jak na jednym z zamieszczonych przez ciebie filmów jakiś wiedun mówił, że gdyby mężczyźni traktowali kobiety, tak jak one traktują mężczyzn na planie energetycznym, to wszystkie chodziłyby z podbitymi oczyma.


  On tam mówił, że nawet w temblakach by chodziły i o kulach.
Chodzi chyba o ten wykład (jeśli sie mylę to mnie popraw): 
https://www.youtube.com/watch?v=jz_Jqdk6bKg&feature=gp-n-y&google_comment_id=z13juhiqmvnmsvpij04ccplhntfbtxdg4no0k

@Temteremte - spodoba ci się wykład Marka Passio - wstęp jest dość ciężki. Myślę, że ludzie zorientowani mogą śmiało włączyć od razu około 55 minuty.
Cieszy, że tłumaczeniem zajęła sie kobieta. Napisy pieknie oprawione.

 Stali słuchacze choćby Iwana i wibrujący na częstotliwościach  w jakich staram sie utrzymywać ten skrawek internetowej przestrzeni sie nie przelękną tego wykładu ale  te informacje z pewnością coś dopełnią.
        Jak to podsumowała Ania recenzująca mi ten film: jest to dobry materiał pomocniczy do rozmów z nieobudzonymi (lub budzącymi się) ludźmi. Zahartowani poszukiwacze nie znajdą tu wiele nowego ale sądzę, że warto wiedzieć o istnieniu tego materiału i jak najbardziej rozpowszechniać:

tu link do 2 części: