czwartek, 4 lipca 2019

Trud lub robota.

  Kolega przesłał mi taki fajny mem.


WYBIERZ PRACĘ, KTÓRĄ KOCHASZ A NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ NAWET JEDEN DZIEŃ W SWOIM ŻYCIU.      Konfucjusz

Lato w pełni (choć kilka ostatnich dni u mnie dość chłodnych). Prace przeróżne poza domem, aktywność w necie zatem niższa.
   Jestem w trakcie "przesiadki" na nowe łącze internetowe ale poczekam z tym do końca wakacji bo wtedy zazwyczaj pojawiają się nowe oferty (mam sygnał od jednego ze sprzedawców, że tak właśnie będzie). Stara umowa mi wygasła- mogę przerwać w każdej chwili....ufff bo dotychczasowy dostawca opuścił się mocno w jakości usług.
   Sygnał jaki dostałem powiada, że taniej nie będzie ale będą jakieś bonusy, nadto coś tam ma się powiększyć w parametrach usług.

         Obecnie działający modem przestał mi nagrywać filmy - wiem, że to jego przyczyna bo podmieniałem inny. Ogarniam i te sprawy w miarę możności - mam w przygotowaniu 6 minutowy filmik z niejakim Walerym Piakinem gdzie wyjaśnia on czym jest sumienie. Może za kilka dni pokonam tę technikę i uda się zamieścić na kanale.

 Rozmawialiśmy sobie niedawno o stronie niejakiego "As-Gard"- a. Pisałem, że parę pomysłów tam zamieszczonych jest zastanawiąjących ale ogólnie z koncepcją się chłop zapędził w ślepą uliczkę. On oglądnął wiele filmów- między innymi "Truman show" . Ważnym jak sądzę materiałem na jakim oparł swoją koncepcję (co do niej w dużej mierze jestem zgodny i podobne projekty czytałem u innych autorów) jest stary film z 1976 roku "świat przyszłości" z Peterem Fondą.  Technicznie wiadomo - efekty z tamtych lat ale ogólnie warto sobie tę współczesną bajkę oglądnąć. Od tego czasu powstało wiele podobnych filmów (sławny Matrix czy Wyspa ).