poniedziałek, 2 lipca 2018

Nasza droga życiowa.

 źródło tłumaczenia: https://vk.com/spiritualtransmutation?w=wall87784223_3078


  Wpis zaczyna się takim oto wierszem, który przełożyłem niedbale- brak momentami rymu, trzeba by się w ten przekaz zagłębić ale jako tako treść oddałem. Niniejsza publikacja może zaciekawić forumową "I" podkreślającą nieustannie tenże fakt ślepoty. 
Resztę wyjaśni tekst poniżej - polecam:

Gdy wszystko idzie źle i nie tak jak trzeba
   najlepszą modlitwą będą takie słowa: 
    "Tyś mą nadzieją i rozkoszą
  Wybacz mi Boże wszystkie winy moje".

   Dodaj sił sercu memu abym

  Twym planom świętym sprostać był w stanie
    zdołał żyć w świętości - godnie i pięknie,
    a precz przegnał lenistwo i ociąganie.

Przyjm Boże tę twierdzę mej wiary niezłomnej
 Nie odrzuć serca mego płomień
Kto z Tobą ten zawsze niezwyciężony
Miłuję Cię - ku Tobie biegnę , Amen.

"-------------------------------------------------- ---------------------- 

O FOTOGRAFII:

Jesteśmy jak dzieci, nieposłuszne dzieci.Uczymy się ciągle w Szkole Życia i jesteśmy smutni, kiedy dostajemy kolejny cios od życiowych okoliczności. 

  Na zdjęciu jest chłopiec w mundurku szkolnym - jest on symbolem ciągłego uczenia się duszy na Ziemi, symbolem przechodzenia przez miliony reinkarnacji. Jego obraz powiedział mi wiele, nawet o tym czego nie umiem wyrazić prostymi słowami.

 Dla mnie w obrazie  tego chłopca widnieje cały dramat ludzkości żyjącej na tej planecie.
 Przez dłuższy czas kontemplowałem fotografię i nagle poczułem wyraźnie, dlaczego Wyższe Kosmiczne Siły walczą o człowieka, o jego rozwój,  o jego oświecenie.
 Kimkolwiek by on nie był to jest ukochanym dzieckiem swoich rodziców i zawsze odczuwają oni ból duszy, gdy on postępuje nierozsądnie i lekkomyślnie. Otrzymujemy ich przebaczenie ponieważ nas kochają.

 Dla mnie to nie jest tylko fotografia, - dla mnie to Arkan Tarota.

 Chłopiec to wieczny uczeń, zasłonił oczy swą dziecięcą dłonią. Dokonał złego wyboru, aby żyć "na ślepo". Jego zasłonięte oczy oznaczają ignorancję, DUCHOWĄ ŚLEPOTĘ Z WŁASNEJ WOLI, gdyż to on sam zasłonił swój wzrok przed Prawdą - tylko on i nikt inny.

 Widzimy, że jest ona zamknięty na wszystkie przybywające z zewnątrz Energie - te Wielkie Energie, które mogą mu pomóc na drodze do szczęścia. 
Wydaje się być niby niezależny, autonomiczny, odizolowany w swoim infantylnym świecie i nie wie, co dalej czynić.

       Jego jasne włosy nawiązują do pierwotnej czystości serca, niewinności, spontaniczności, a niebieski rękaw koszuli mówi o jego niebiańskim pochodzeniu, o nieśmiertelnej duszy kosmicznego podróżnika zanurzonej w fizycznym kostiumie ciała (czarny szkolny mundurek). Kombinezon cielesny jest absolutnie nowy - oznacza to, że dusza ponownie przybyła na Ziemię, aby uczyć się lekcji.

Pochylona głowa chłopca i smutna poza, mówi nam, że póki co nie jest w stanie nic zdziałać z procesem życia, że ​​czuje się samotny i opuszczony w bezkresnym oceanie życia. Społeczna izolacja przyniosła mu żal i rozczarowanie. 

    Mur i ogrodzenie za jego plecami mówią nam o tych ograniczeniach i przeszkodach, które były już na jego drodze życia. Ziemia z trawą pokazuje, że jak dotąd nic istotnego nie zostało zasiane na polu jego życia. 

    Przed nami symbol wiecznego niezadowolenia z tego, co się dzieje, zmęczenie rutyną, akt samobiczowania w procesie pokuty. Ma dość siebie i jest mu źle z powodu swoich myśli, słów i czynów.

    Arkan uosabia pierwotne błędy, uosabia brak pragnienia zaakceptowania Wielkiej Rzeczywistości, świadome zamknięcie oczu na Istotę Rzeczy, nieumiejętność rozróżniania dobra od zła.

     W konsekwencji cierpi on na skutek dramatycznej, wewnętrznej ślepoty i lekkomyślności.  Kiedyś otworzy oczy i uśmiechnie się, ale będzie znacznie później - na razie jest to, co widzimy.