czwartek, 16 marca 2017

Moc Kobiety tkwi w jej mądrości.

 źródło tłumaczenia  https://vk.com/al_feed.php?w=wall-58597087_299007

  Mądrość nie pochodzi z głowy -płynie ona z serca. Mądra Kobieta to Kobieta kochająca. Mądra Kobieta nie walczy lecz podąża za swoją naturą - obdarowuje mężczyznę swoją czułością i swoją miłością. Miłość budzi w mężczyźnie moc i tworzy "żyzną glebę" do tego aby ta moc znalazła pokojowe zastosowanie. Mężczyzna obdarowany miłością Kobiety staje się twórcą.

 W każdym mężczyźnie żyje wielki twórca lecz aby się on przejawił w całej swej okazałości i pełni to potrzebna mu jest ta, która da mu natchnienie. Chcesz natchnąć mężczyznę próbami wymuszenia na nim wypełnienia swojej woli? To próżny trud - podaruj mu miłość.

  Każda kobieta marzy o życiu u boku prawdziwego mężczyzny władającego wystarczającą wewnętrzną mocą. A to dlatego, że podświadomie rozumie ona, że tylko z takim mężczyzną będzie dobrze, komfortowo i bezpiecznie. Lecz u boku takiego mężczyzny trzeba być prawdziwą Kobietą - to znaczy posiadać umiejętność szanowania i przyjmowania jego męskiej mocy.

   A właśnie tego w ogromnej swojej większości kobiety nie potrafią. Traktują one męską moc jak dzikiego - nieujeżdżonego ogiera, którego koniecznie trzeba ujeździć i oswoić,  w skrajnych przypadkach okulawić, a jeśli i to się nie uda to połamać nogi aby nie uciekł.
  My kobiety posiadamy zdolność zarówno obudzenia męskiej mocy jak również pozbawienia jej. Przebudzać ją potrafią tylko nieliczne a większość kobiet dokłada wszelkich sił aby ją zniszczyć. Wiele kobiet wstępuje na ścieżkę wojenną z mężczyznami aby wymusić na nich spełnienie swoich życzeń. Uruchamiają w tym celu umysł, spryt i kunszt manipulacji. W niektórych przypadkach, może się  nawet coś udaje osiągnąć i przez wiele lat "oblężenia" złamać siłę woli mężczyzny, zaszczepić mu myśl o jego słabości i nikczemności i uczynić tak by "tańczył do ich melodii".
  Im więcej w mężczyźnie wewnętrznej wolności tym jest on silniejszy ale właśnie ta jego wolność nie daje nam spokoju. Chcemy aby zachowywał się jak mężczyzna, potrafił brać na siebie odpowiedzialność za swoje uczynki a jednocześnie staramy się go kontrolować, nakazujemy co ma czynić, krytykujemy jego decyzje. Próbujemy go "wychowywać" tak jakby nie był mężczyzną lecz małym dzieckiem na które cały czas trzeba "mieć oko". Ale nawet dziecku dla normalnego rozwoju potrzebny jest pewien stopień swobody i zaufania ze strony rodziców.
   Tak więc cóż my -kobiety czynimy najlepszego? Nie potrafimy obdarzyć mężczyzn zaufaniem, nie szanujemy ich jako istot, nie uznajemy ich prawa wolności wyboru, nie ochraniamy ich poczucia znaczenia - w istocie po prostu nie potrafimy ich kochać.

  W życiu dorosłym flirt jako sposób by zjednać sobie mężczyznę działa znakomicie na pierwszym etapie relacji - umiejętność spodobania się to bardzo ładnie. Kobieta powinna umieć się spodobać - tak jest to zakodowane w naturze. Realizacja tej umiejętności jest w pełni naturalna ale dla rozwoju normalnych relacji jest to niewystarczające.  Niezbędna jest umiejętność prawidłowej budowy tych relacji a właśnie tego większość kobiet nie potrafi.
   Im mężczyzna jest mocniejszy tym trudniej jest go zmusić aby sie podporządkował. Tak więc radujcie się jeśli do tej pory się wam to nie udało - jeśli wasz mężczyzna jeszcze się trzyma to znaczy, że nie zdeptałyście jeszcze w nim jego istoty (indywidualnosci).
      Ale jakże często dla kobiet najwyższym walorem jest zmuszenie mężczyzny do podążania za ich wolą. Jest to nie co innego jak przejaw pychy. Ego nadyma się od poczucia ważnosci a serce nie doświadcza żadnej radości - jest nawet wprost przeciwnie. Jeśli kobiety częściej słuchałyby swojego serca to dawno by zaniechały takiego postępowania. Mężczyzny nie trzeba zmuszać - dla mężczyzny największą radością jest troszczyć się o kobietę i czynić wszystko aby ona przy nim czuła się szczęśliwa. W ten sposób mężczyzna realizuje swoją męskość - wszak on sam jest zainteresowany w tym aby uczynić dla kobiety to o czym ona marzy. Gdy Kobieta podąża za swoją naturą a nie wymusza i nie nakazuje swojej woli to w odpowiedzi mężczyzna podąża za swoją naturą darując kobiecie opiekę, uwagę i wsparcie. Jest to dokładnie to co kobiety starają się osiągnąć drogą manipulacji niszcząc przy tym męskie poczucie znaczenia oraz samą relację.
   
   Kochajcie mężczyzn! Miłość Kobiety pomaga im rozpostrzec skrzydła a brak miłości je podcina. Od faktu czym z tych dwóch rzeczy kobieta  obdaruje mężczyznę zależy sukces relacji.

Mądrość niesie szczęście.

 Irina Smołowska


wersja czytana z dodatkowym komentarzem jest tu: 

https://www.youtube.com/watch?v=70pp3TIlCr8


 

11 komentarzy:

 1. kurcze !! czytam raz jeszcze ten najnowszy artykuł.
  "Babola" tam walnąłem: "połamać nogi aby NIE uciekł".Teraz skorygowałem- dodałem "nie"- cholera! - przecież to zmienia sens zdania.

  OdpowiedzUsuń
 2. https://www.youtube.com/watch?v=zv4heWL3FUM

  myślę, że warto tego posłuchać
  SylwiaSalwia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za link - posłuchałem 5 minut, dalej nie dałem rady.
   1. Pani mówi z taką intonacją jak ksiądz w kościele - powtarza moim zdaniem coś co się ukazuje na tablicy za kamerą. Nie pierwsza to taka "powtarzaczka" w NTV. Była już dawno temu plagiatorka Monika Burzyńska a NTV zamiast ze wstydem zdjąć z wizji tę skandaliczną kradzież intelektualną jakby nigdy nic prezentuje ją po dziś dzień.
   2. Dopisałem się pod tym filmem, że jeśli już w ogóle brać pod uwagę bajki żydowskie to pani sie myli -pierwsza była Lilith a a nie Ewa.

   Sadzę, że Słowianom ten film nie jest do życia potrzebny - ale każdy uczyni co tam mu w duszy gra.

   Usuń
  2. Spoko, rozumiem, że masz ograniczony transfer(czy jak to się tam to nazywa)i nie chcesz marnować czasu na coś co Ciebie nie dotyczy. Ale może ktoś inny w tym znajdzie coś dla siebie.
   A jeżeli chodzi o stary testament, ja też go nie czytam i też uważam, że jest tam opisana historia żydów, więc jest dla żydów. Nowego zresztą też nie czytam, bo nie jest mi to potrzebne.
   Niestety nie mam dostępu do starych słowiańskich ksiąg, a tak mi się wydaje, że nasi przodkowie w swojej nieograniczonej mądrości, zostawili nam z pewnych powodów, wskazówki wszędzie nawet w bibli. Ktoś kiedyś śpiewał "wybrać to co dobre, z mądrych starych ksiąg..."
   A jeżeli chodzi o tą babę ( nie mam pamięci do nazw i imion) to zaciekawiło mnie to jak mówiła, że ma pamięć "miłości" w sobie i pamięta jak schodziła na ziemię. Ja też tak mam, a wcale jej nie plagiatuję, to są moje własne odczucia i moja pamięć.
   No nic, żyjemy w bardzo ciekawych czasach i obyśmy tylko nie zatrzymali się w matriksie, na jego materialnych łamigłówkach.
   Ps, Jędrzeju, nawet jeżeli obejrzałeś tylko 5 minut to i tak zostanie to w tobie już na zawsze.
   całuski i pa
   SylwiaSalwia

   Usuń
  3. :) Dzięki - równiez serdeczności i powodzenia nad tą Notecia czy gdzie tam się z Darkiem urządzacie.

   Oczywiście, że w każdej opowieści jest jakaś prawda- moim zdaniem więcej można zyskać wyłuskując to co sie przypisuje Jezusowi bo nauka ta to nic innego jak Wiedyzm - nie ma tu żadnych zgrzytów z pradawną wiedzą Słowian (podobno uczył się u "medrców ze wschodu", którzy już u kołyski mu towarzyszyli. Sadząc po tym co głosił jest to całkiem możliwe).
   Zauważam po prostu, że z Żydami, którzy są chrzescijanami da sie gadać.

   A do NTV mam być może awresję - mimo to przełamuję sie od czasu do czasu starając się zapoznać z ich nowymi produkcjami ale niestety dostrzegam tu wciąż pewne rozproszenie - brak jakiejś mocnej "bazowej" idei. Miotają się trochę prezentując momentami dość przedziwne postaci - sporo jest tam wzmianek o pieniądzach i konieczności utrzymania tego medium.

   Usuń
  4. A nie, nie. Nie z Darkiem tylko z Tomkiem i nie nad Notecią tylko nad Morzem Północnym- tymczasowo.
   Pozdrawiam
   sylwiasalwia

   Usuń
  5. Nad morzem północnym?! - no to trzymajcie sie ciepło!

   Usuń
 3. Wiele w tekstach , które tu zamieszczasz prostoty i mądrości. Od dwóch lat oglądam filmy z Twojego kanału i sporo prawd i zasad postępowania w nich zawartych stosowałam wcześniej w swoim życiu kierując się głosem serca, co nie było takie łatwe bo obrywa się od otoczenia niestety. Twoje filmy i artykuły dają duże wsparcie wrażliwym ludziom , aby dalej szli swoją drogą i nie wątpili w siebie pod wpływem krytyki rodziny i znajomych. Nie ze wszystkim tu się zgadzam, ale zawsze coś wartościowego, upiększającego życie znajduję. Joanna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z głębi serca dziękuję Joanno,

   - każdy z nas ma tu w tym świecie swoją i tylko swoją NIEPOWTARZALNĄ misję - jedyną w swoim rodzaju i unikalną. Jesteśmy jak kwiaty na łące- niby podobne ale każdy jest inny,
   Każdy z nas zbiera klocki do swojej - jedynej takiej na świecie układanki zatem wszystko zgadzać się nie będzie. Znajdujemy podobieństwa -czasem bardzo dużo podobieństw, jak to bywa w rodzinie ale identyczni nie będziemy - i to jest piękne! Na tym polega urok Słowiańskiego życia. Siły mroku starają się nas "wziąć pod sztancę" i równo przciąć. Dla nich to jest wygodne aby nas wykorzystywać dla swoich celów.

   Jeszcze raz serdeczności!

   Usuń
 4. Dziekuje Ci za te wszystkie wartosciowe artykuly. Czytam lecz nie zawsze komentuje. Pozdrawiam bardzo serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.
4. Wbudowana wyszukiwarka blogowa jest trochę niedokładna i omija pewne treści pomimo występujących w nim szukanych słów. Innym rozwiązaniem jest wpisanie w google, czy bezpośrednio w pasku przeglądarki frazy: site:michalxl600.blogspot.com szukanywyraz Wynikami będą wszystkie artykuły zawierające słowo "szukanywyraz" na tymże blogu.