sobota, 15 kwietnia 2023

Psychologiczny sens filmu REVOLVER

 Film REVOLVER nie tylko mówi wprost o rozwoju wewnętrznym ale w ukrytej formie daje instrukcję wyjścia na nowy poziom. Aby ją pojąć musimy znaleźć zgodność między strukturą aktorów i strukturą naszej osobowości.

W filmie wykorzystano materiał z kanału "ukryty sens" (link do niego pod filmem) - jesteście na kanale "michalxl600". 

  Postaci z filmu REVOLVER tworzą sobą kompletny, zamknięty system. Szefem systemu jest Sam Gold. On ustala reguły i zarządza wszystkimi zasobami. Każdy kto wchodzi do systemu Golda podporządkowuje się jego regułom.

  Z filmu dowiadujemy się dwóch ważnych rzeczy: 

  1. Sam Gold nie istnieje. 

 2. Sam Gold istnieje wewnątrz systemu jako wewnętrzny głos jego uczestników, 

 Czyli, że nie będąc faktycznie wewnątrz systemu Gold działa jako pewien głos. Maka i Lord John to dwaj konkurenci, którzy rozdzielają między siebie zasoby istniejące w systemie i zmuszają wszystkich podporządkowanych systemowi do grania według jego zasad.

  Jake Green jest też jednym z elementów systemu Golda i otrzymuje swoje zasoby - głównie od Maki i prawdopodobnie od Lorda Johna.

  Avi i Zack nie są częścią systemu Golda dzięki czemu mogą mieć nieograniczony dostęp do jego zasobów i pozostawać niezauważonymi. 

  Na koniec ci, których można nazwać "prostymi ludźmi": są to ci, którzy wytwarzają zasoby a także dzieci i starcy, którzy (co zrozumiałe) niczego wytwarzać nie mogą i tylko konsumują.

  System Golda trzyma się na następujących zasadach: 

 1. Musisz otrzymać jak najwięcej zasobów a więc CHCIWOŚĆ. 

 2. Jesteś lepszy od innych a więc PYCHA.

  3. Jeśli ci coś zabrali to muszą to zwrócić- - OKRUCIEŃSTWO.

  Celem Jake'a Greena jest zawładnięcie maksymalną ilością zasobów pieniężnych. Początkowo Green uważa Makę za swojego głównego przeciwnika. 

  JEST WINNY MI I TOBIE - MUSI ZAPŁACIĆ. 

 W więzieniu z pomocą Aviego i Zacka Green znajduje uniwersalny przepis, który pozwala wypompować finansowe zasoby Maki. Jednak ten przepis zwiększa tylko efektywność gry wewnątrz systemu Golda, ale nie zmienia zasad samego systemu a więc w każdym przypadku wygrywa Gold.

  Avi i Zack wyjaśniają Greenowi, że jego głównym rywalem jest Gold

  "CZY WIE PAN PANIE GREEN KIM JEST SAM GOLD? ON UKRYWA SIĘ TU I UDAJE, ŻE JEST TOBĄ."

  i że tylko zwyciężając Golda można wygrać grę na poziomie globalnym. 

WSZYSTKO TO JEST JEGO ŚWIAT - ON NIM WŁADA I KIERUJE. 

  Jedyna trudność polega na tym, że wszyscy znajdujący się wewnątrz systemu uważają zalecenia Golda za swój wewnętrzny głos. 

  TAK DŁUGO SŁYSZY PAN TEN GŁOS, ŻE UWAŻA GO ZA WŁASNY.

  Tak więc aby wyjść z pod władzy Golda trzeba przestać podporządkowywać się wewnętrznemu głosowi. To da możliwość swobodnego działania a nie według reguł systemu. Ale każdej próbie sprzeciwu wobec wewnętrznego głosu towarzyszy ból i strach.

  Dlatego dla osiągnięcia celu Avi i Zack blokują wolę Greena za pomocą choroby i podporządkowują go sobie. Następnie zaczyna się praktyka rozwoju wewnętrznego. Aby przezwyciężyć chciwość Greena Avi i Zack rozdają jego zasoby prostym ludziom. Aby przezwyciężyć okrucieństwo zmuszają go do przejawienia miłosierdzia. 

 PANIE GREEN - NIECH PAN STRZELI DO FREDA. 

  A żeby zwyciężyć pychę Green korzy się przed Maką.

 PANIE MACHA- PRZEPRASZAM ZA OBUDZENIE, PROSZĘ MNIE WYSŁUCHAĆ.

  Następnie Avi i Zack napuszczają na siebie wzajemnie Makę i Lorda Johna przejmując ich zasoby i prowokując ich wzajemne unicestwienie. W rezultacie Jake-owi udaje się przestać identyfikować z głosem w głowie.

  NIE JESTEŚ MNĄ 

  Temu ostatniemu krokowi towarzyszy pozbycie strachu i osiągnięcie pełnej wolności. W pełni logiczne będzie zakończenie, że Green po osiągnięciu zwycięstwa zajął miejsce Golda - otrzymał kontrolę nad wszystkimi zasobami i teraz zbuduje nowy system według nowych zasad.

  Odpowiedzmy teraz na główne pytanie, które może się pojawić po obejrzeniu filmu: 

  CO JA BĘDĘ Z TEGO MIAŁ?

  Film REVOLVER nie tylko mówi nam o rozwoju wewnętrznym ale też w ukrytej formie daje instrukcję wejścia na nowy poziom. Aby ją zrozumieć musimy znaleźć zgodność między strukturą postaci filmowych i strukturą naszej osobowości. 

  JAKE GREEN: Ponieważ postać Greena jest głównym bohaterem to uosabia on świadome i wolicjonalne centrum naszej istoty. Stara się ono kontrolować nasze wewnętrzne zasoby i rozszerzać sferę swoich wpływów. Jednak w swoim dążeniu świadomość jest ograniczona pewnymi wewnętrznymi ramami, które odpowiadają głosowi Golda.

  Głos Golda to nasza wiara, przekonania, modele adaptacji, zasady życiowe, które sami przyjęliśmy i którym się dobrowolnie podporządkowujemy bo zdecydowaliśmy, że są one optymalne dla naszego przeżycia.

  Głos Golda to nasze postawy psychologiczne, które albo sami sformułowaliśmy przystosowując się do życia, albo otrzymaliśmy je z zewnątrz - z otoczenia społecznego. 

 Ale skoro głos Golda to nasze wewnętrzne postawy, które uważamy za najlepsze dla przeżycia to kim jest głos? Dla kogo korzystne jest nasze przeżycie? Komu opłaca się abyśmy żyli według przyjętych przez nas reguł optymalnych dla tegoż przeżycia? 

  Ogólnie rzecz biorąc jest to korzystne dla wszystkich - w tym nas samych. Dlatego głos faktycznie nie istnieje jako jakaś istota. Gold to zarówno my sami jak i nasze otoczenie jako samo-organizujący się system.  Ale dla uproszczenia można przyjąć, że Gold to my sami a ściślej ta część wewnątrz nas, która formułuje i utrwala modele naszego zachowania. (doświadczenie).

  Ta nasza część dąży do spokoju, stabilności i bezpieczeństwa. Ona uważa otrzymane życiowe doświadczenie za jedynie słuszne i odrzuca wszelakie inne warianty zmuszając nas działać według określonego życiowego scenariusza wewnątrz naszej strefy komfortu.

  CHCESZ BY LUDZIE WIEDZIELI JAKI JESTEŚ DOBRY, ATRAKCYJNY, SZCZODRY, ŚMIESZNY, SZALONY I MĄDRY. 

 Ale istnieje w nas też inna część, która pragnie wzrastać i zmieniać się. Uosabiają ją Avi i Zack. Avi i Zack to nasza wewnętrzna zasada rozwoju. W filmie pokazani są oni jako jedność przeciwieństw: chudy i gruby, czarny i biały, elegancki i niechlujny. Ta zasada rozwoju nakierowuje naszą wolę na wędrówkę nowymi drogami. Zmusza do łamania starych reguł i ustanawiania nowych Jeśli nie chcemy się rozwijać albo weryfikować swoich poglądów, działamy nie według impulsu wewnętrznego a według zasad zewnętrznych to wcześniej czy później ta stłumiona część naszej istoty może naruszyć nasze świadome zamiary.

 PRZEPRASZAM, PUŚĆ NAS - SPOKO, MA PAN KŁOPOTY - MOŻEMY POMÓC. 

  Nie przypadkiem pojawienie w filmie Avi i Zacka powoduje chorobę Greena. To bardzo prawdziwy epizod. Na pewno zdarzało się wam, że gdy nakierowywaliście swoją wolę na osiągnięcie jakiegoś celu to nagle dopadała was choroba w najmniej odpowiednim momencie. 

  Inny przykład: strzelec wyborowy nagle pudłuje.

  NIE POJMUJĘ CO SIĘ STAŁO? CO POSZŁO NIE TAK? MIAŁEM GO NA MUSZCE. 

  To także ingerencja Aviego i Zacka. W ten sposób podświadomość ingeruje w nasze życie i nie pozwala iść przeciwko naszej wewnętrznej istocie blokując nasze działania za pomocą choroby, omdlenia lub w inny sposób ta nieświadoma część naszej istoty zmusza nas do ponownego rozważenia zasad i reguł według których żyjemy i zmusza nas do tego aby zacząć działać inaczej. 

  Maka i Lord John to część naszej osobowości będąca cieniem - to psychologiczne kompleksy, które zabierają naszą życiową energię i życiowe zasoby - -są to obrazy naszych wewnętrznych wrogów, które zazwyczaj projektujemy na jakichś realnych ludzi - wszystko to co uważamy za naszego przeciwnika - to kogo obwiniamy o nasze niepowodzenia ale kto tak naprawdę nie jest prawdziwym przeciwnikiem. 

  Prości ludzie to niższa część naszej istoty: -nasze ciało, które trudzi się dla nas i zdobywa dla nas zasoby realizując nasze pragnienia i zamysły. To także nasze wewnętrzne dziecko, którego życzenia są dość prymitywne i mało różnią się od pragnień naszego ciała. 

  Avi i Zack najpierw rozdają pieniądze prostym ludziom. Oznacza to, że rozwijając się duchowo powinniśmy także zatroszczyć się o nasze ciało i wewnętrzne dziecko przekazując im część życiowych zasobów - część naszej energii.

  A teraz sformułujmy krok po kroku instrukcję zawartą w filmie "Revolver", która może nam pomóc wykonać krok ku wewnętrznemu uwolnieniu i uzyskaniu nowych życiowych zasobów. 

 KROK 1: określ kogo uważasz za swojego przeciwnika. 

  Przeciwnikiem jest to co naszym zdaniem przeszkadza nam się rozwijać i być szczęśliwym  - to co ssie nasze zasoby i nie daje osiągnąć sukcesu. Ktoś uważa, że są to rodzice. Dla kogoś innego jest to państwo. Jeszcze dla kogoś to rodzina, być może za wroga uważasz swoje ciało lub jakąś cechę swojego charakteru. Jeśli nie jesteś w stanie określić kto jest twoim przeciwnikiem to przejdź do kroku trzeciego.

  KROK 2: zdaj sobie sprawę, że to ty sam wyznaczyłeś mu rolę przeciwnika a sobie rolę ofiary wewnątrz tego systemu zasad jakie przyjąłeś.

  JEŚLI ODMIENISZ TO CO NAD TOBĄ PANUJE... ODMIENISZ TAKŻE TO NAD CZYM SAM PANUJESZ. 

  Jeśli zmienić zasady to zmienią się i role - to nie on wysysa twoje zasoby ale ta część ciebie, dla której korzystne jest zachowanie tych reguł gry.

  KROK 3: sformułuj zasady według których musisz działać. Każdy człowiek posiada swój zbiór zasad. 

  JEST WINIEN MI I TOBIE. NIECH PŁACI. NIC NIE BOLI TAK JAK PONIŻENIE I MAŁA STRATA FINANSOWA.

  Może to być: "nigdy nie odmawiaj" lub przeciwnie: "nigdy się nie zgadzaj", "bądź idealny" albo przeciwnie: "bądź zły". "Przyciągaj ku sobie uwagę" albo przeciwnie: "nie przyciągaj uwagi" itd.

  KROK 4: zacznij świadomie zmieniać swoje postawy i działania. 

  Jeśli zdajesz sobie sprawę, że zasady jakich zazwyczaj przestrzegasz przeszkadzają ci wzrastać to trzeba powolutku luzować swoje utrwalone modele zachowań i wysiłkiem woli zmuszać się do innego działania. 

  Oto i cała instrukcja. 

  NA JAKI RADYKALIZM STAĆ PANA PANIE GREEN??

https://www.youtube.com/watch?v=7p57Cvwgr4I 


 

 

To będzie warte każdego kroku

 oryginalny film jest tu: https://www.youtube.com/watch?v=14psdxwdKiY

Witajcie Drodzy słuchacze, to co się dzieje na naszej planecie jest tak niezwykłe, że całe stworzenie zwraca na to uwagę. Każdy ma określoną rolę w tym spektaklu.

  Bez względu na to, gdzie się znajdujecie lub za kogo się uważacie jesteście kluczowym elementem - niezbędną częścią samego życia. Jesteście tutaj jako Boskie istoty, aby zapewnić dobrobyt nie tylko sobie, ale wszystkim, bo wszystko jest jednym.

  To jest główna prawda, którą należy zaakceptować i utrzymywać, tak długo aż zobaczycie i usłyszycie słowa i czyny, które wydawały się wcześniej niemożliwe.

  Jednak one wypełnią wiele bezsensownych opowieści, które nam kiedyś opowiadano. Stara rzeczywistość rozpada się na Waszych oczach -  gdy tylko rozpadnie się sfabrykowana prawda nadejdzie czas prawdy.

 Zbliżamy się w tej chwili - nowa droga będzie drogą rozrywki (zabawy). Przez jakiś czas wszystko co będzie trzeba uczynić to odszukanie wewnętrznego uczucia prawdy opartego na energetycznej akceptacji.

   Częstotliwość jest teraz wzmacniana i wspiera prawdziwe światło - ludzie i projekty, które nie działają w tym zakresie częstotliwość znikają.

  Już obserwujemy ich walkę - niektóre z nich rozpuszczą się całkowicie i odejdą a inne będą się przestrajać i dostosowywać.

 To co będzie się działo dalej, wygląda inaczej dla każdego w zależności od tego, gdzie się znajdujecie.

   Wszyscy są równi w świetle, w miłościw prawdzie, ale w iluzji kontroli  światło, miłość i prawda były u niektórych ludzi zaciemnione a u innych prawie zanikły.

  Powstrzymajcie się od osądzania tych, których uważacie za stojących niżej. W absolutnej prawdzie kontrast był niezbędny do przeobrażenia się - przekonacie się, że inni zgłosili się na ochotnika do brudnej roboty.

   Przyglądajcie się kto i co pozostaje nieruchome (stabilne) w tej demaskującej burzy.  Oni mogą nie być najjaśniejszymi ani najpiękniejszymi, ale o nich będzie świadczyć ich siła bez względu na wszelkie okoliczności jakie stanęły im na drodze.

  Teraz zmierzamy ku prawdziwej realizacji miłości - to będzie warte każdego dokonanego kroku.

  Wdzięczność wszystkim, którzy wspierają i udostępniają tę pracę.

https://www.youtube.com/watch?v=NlummAycdC4