czwartek, 16 marca 2017

Moc Kobiety tkwi w jej mądrości.

 źródło tłumaczenia  https://vk.com/al_feed.php?w=wall-58597087_299007

  Mądrość nie pochodzi z głowy -płynie ona z serca. Mądra Kobieta to Kobieta kochająca. Mądra Kobieta nie walczy lecz podąża za swoją naturą - obdarowuje mężczyznę swoją czułością i swoją miłością. Miłość budzi w mężczyźnie moc i tworzy "żyzną glebę" do tego aby ta moc znalazła pokojowe zastosowanie. Mężczyzna obdarowany miłością Kobiety staje się twórcą.

 W każdym mężczyźnie żyje wielki twórca lecz aby się on przejawił w całej swej okazałości i pełni to potrzebna mu jest ta, która da mu natchnienie. Chcesz natchnąć mężczyznę próbami wymuszenia na nim wypełnienia swojej woli? To próżny trud - podaruj mu miłość.

  Każda kobieta marzy o życiu u boku prawdziwego mężczyzny władającego wystarczającą wewnętrzną mocą. A to dlatego, że podświadomie rozumie ona, że tylko z takim mężczyzną będzie dobrze, komfortowo i bezpiecznie. Lecz u boku takiego mężczyzny trzeba być prawdziwą Kobietą - to znaczy posiadać umiejętność szanowania i przyjmowania jego męskiej mocy.

   A właśnie tego w ogromnej swojej większości kobiety nie potrafią. Traktują one męską moc jak dzikiego - nieujeżdżonego ogiera, którego koniecznie trzeba ujeździć i oswoić,  w skrajnych przypadkach okulawić, a jeśli i to się nie uda to połamać nogi aby nie uciekł.
  My kobiety posiadamy zdolność zarówno obudzenia męskiej mocy jak również pozbawienia jej. Przebudzać ją potrafią tylko nieliczne a większość kobiet dokłada wszelkich sił aby ją zniszczyć. Wiele kobiet wstępuje na ścieżkę wojenną z mężczyznami aby wymusić na nich spełnienie swoich życzeń. Uruchamiają w tym celu umysł, spryt i kunszt manipulacji. W niektórych przypadkach, może się  nawet coś udaje osiągnąć i przez wiele lat "oblężenia" złamać siłę woli mężczyzny, zaszczepić mu myśl o jego słabości i nikczemności i uczynić tak by "tańczył do ich melodii".
  Im więcej w mężczyźnie wewnętrznej wolności tym jest on silniejszy ale właśnie ta jego wolność nie daje nam spokoju. Chcemy aby zachowywał się jak mężczyzna, potrafił brać na siebie odpowiedzialność za swoje uczynki a jednocześnie staramy się go kontrolować, nakazujemy co ma czynić, krytykujemy jego decyzje. Próbujemy go "wychowywać" tak jakby nie był mężczyzną lecz małym dzieckiem na które cały czas trzeba "mieć oko". Ale nawet dziecku dla normalnego rozwoju potrzebny jest pewien stopień swobody i zaufania ze strony rodziców.
   Tak więc cóż my -kobiety czynimy najlepszego? Nie potrafimy obdarzyć mężczyzn zaufaniem, nie szanujemy ich jako istot, nie uznajemy ich prawa wolności wyboru, nie ochraniamy ich poczucia znaczenia - w istocie po prostu nie potrafimy ich kochać.

  W życiu dorosłym flirt jako sposób by zjednać sobie mężczyznę działa znakomicie na pierwszym etapie relacji - umiejętność spodobania się to bardzo ładnie. Kobieta powinna umieć się spodobać - tak jest to zakodowane w naturze. Realizacja tej umiejętności jest w pełni naturalna ale dla rozwoju normalnych relacji jest to niewystarczające.  Niezbędna jest umiejętność prawidłowej budowy tych relacji a właśnie tego większość kobiet nie potrafi.
   Im mężczyzna jest mocniejszy tym trudniej jest go zmusić aby sie podporządkował. Tak więc radujcie się jeśli do tej pory się wam to nie udało - jeśli wasz mężczyzna jeszcze się trzyma to znaczy, że nie zdeptałyście jeszcze w nim jego istoty (indywidualnosci).
      Ale jakże często dla kobiet najwyższym walorem jest zmuszenie mężczyzny do podążania za ich wolą. Jest to nie co innego jak przejaw pychy. Ego nadyma się od poczucia ważnosci a serce nie doświadcza żadnej radości - jest nawet wprost przeciwnie. Jeśli kobiety częściej słuchałyby swojego serca to dawno by zaniechały takiego postępowania. Mężczyzny nie trzeba zmuszać - dla mężczyzny największą radością jest troszczyć się o kobietę i czynić wszystko aby ona przy nim czuła się szczęśliwa. W ten sposób mężczyzna realizuje swoją męskość - wszak on sam jest zainteresowany w tym aby uczynić dla kobiety to o czym ona marzy. Gdy Kobieta podąża za swoją naturą a nie wymusza i nie nakazuje swojej woli to w odpowiedzi mężczyzna podąża za swoją naturą darując kobiecie opiekę, uwagę i wsparcie. Jest to dokładnie to co kobiety starają się osiągnąć drogą manipulacji niszcząc przy tym męskie poczucie znaczenia oraz samą relację.
   
   Kochajcie mężczyzn! Miłość Kobiety pomaga im rozpostrzec skrzydła a brak miłości je podcina. Od faktu czym z tych dwóch rzeczy kobieta  obdaruje mężczyznę zależy sukces relacji.

Mądrość niesie szczęście.

 Irina Smołowska


wersja czytana z dodatkowym komentarzem jest tu: 

https://www.youtube.com/watch?v=70pp3TIlCr8