poniedziałek, 31 października 2016

CZEGO UNIKAJĄ LUDZIE MOCNI DUCHEM:


Tekst z portalu: JA – SŁOWIANKA, tłumaczenie jak poprzednio - studenci Anny (cjr Rosjanka) a korekta moja. Tekst (co widac na końcu ) autorstwa znanej stałym bywalcom bloga Olgi waliajewej.1. NIE TRACĄ CZASU NA UŻALANIE SIĘ NAD SOBĄ
Nigdy nie dostrzeżecie, że skarżą się na to, że okoliczności nie były sprzyjające albo na to, że ktoś postąpił z nimi nieuczciwie. Nauczyli się brać na siebie odpowiedzialność za podjęte decyzje i za te wyniki, które w rezultacie otrzymują i doskonale rozumieją, że życie często bywa niesprawiedliwe. Wychodzą ze skomplikowanych sytuacji ze zrozumieniem tego, co zrobili nieprawidłowo i z wdzięcznością za lekcje, które dostali. Kiedy coś im nie wyszło, mówią: «Następnym razem».

2. NIE POZWALAJĄ INNYM LUDZIOM KONTROLOWAĆ SIEBIE
Oni wiedzą, że zawsze kontrolują swoje działania i emocje, i nie pozwolą wtrącać się w tę sprawę obcym — w tym ich siła i zaleta.

3. NIE UCHYLAJĄ SIĘ PRZED ZMIANAMI
Nie boją się zmian i z godnością przyjmują wyzwania losu. Nie boją się nieznanego. Ich najbardziej przeraża zastój oraz nie poruszanie się do przodu. Wiedzą, że dowolne zmiany to szansa na stanie się lepszym i poprawienie świata wokół siebie.

4. NIE TRACĄ SWOICH SIŁ NA TO CZEGO NIE MOGĄ ZMIENIĆ
Nie narzekają na korki albo na to, że stracili swój bagaż. Nie narzekają na innych ludzi ponieważ rozumieją, że inni ludzie są poza ich kontrolą. Zdają sobie sprawę, że istnieją sytuacje, kiedy jedyne co mogą kontrolować - to jest ich własna postawa i reakcja.

5. NIE STARAJĄ SIĘ BYĆ DOBRYMI DLA WSZYSTKICH
Znacie ludzi, którzy starają się zadowolić wszystkich? Albo takich, którzy są gotowi poświęcić własne interesy, by zadowolić innych? Żaden z tych modeli nie jest poprawnym zachowaniem.
Silny duchem człowiek stara się być dobry i sprawiedliwy. Może powiedzieć coś, co ucieszy innych, ale on nigdy nie boi się szczerze wyrażać swojego punktu widzenia. Nawet jeśli wie, że wyrażaniem swoich poglądów może kogoś obrazić i tak to zrobi.

6. NIE BOJĄ SIĘ UZASADNIONEGO RYZYKA
Ludzie silni duchem są gotowi podjąć uzasadnione ryzyko. Jest to przeciwieństwo tego, by rzucać się na ślepo 'głową w nieznaną wodę", bez uprzedniego przeanalizowania sytuacji. Zanim podejmą decyzję, ci ludzie uważnie zastanawiają się nad ryzykiem i korzyścią, są w stanie spojrzeć na sytuację z góry i nawet wyobrazić sobie najgorszy wynik.

7. NIE ROZPAMIETUJĄ PRZESADNIE (NIE GRZĘZNĄ) SWOJEJ PRZESZŁOŚCI
Odpuścić sobie swoją przeszłość, przyznać, że popełniło się w niej błędy, których już się nie naprawi, nie każdy może. Ale ludzie silni duchem są w stanie to zrobić. Wiedzą, że narzekanie na swoją przeszłość jest bezsensowne. Zamiast tego, zbierają wszystkie siły po to by stworzyć swoją teraźniejszość i przyszłość jak najlepszą.

8. NIE POPEŁNIAJĄ W KÓŁKO TYCH SAMYCH BŁĘDÓW
Wszyscy wiemy co to za szaleństwo, czyż nie? Kiedy to człowiek za każdym razem podejmuje te same działania i podejmuje takie same decyzje, mając nadzieję, że wynik tym razem będzie znacznie lepszy niż ostatnim razem. Silni duchem ludzie w całości biorą na siebie odpowiedzialność za swoje czyny w przeszłości i gotowi są uczyć się na własnych błędach, żeby nie powtarzać ich w przyszłości.

9. NIE ZAZDROSZCZĄ CUDZYCH SUKCESÓW
Tylko silny człowiek potrafi cieszyć się z cudzych sukcesów. Mocni duchem ludzie umieją to czynić, nie zazdroszczą innym sukcesów lecz uparcie pracują nad sobą, żeby stać się lepsi.

10. NIE PODDAJĄ SIĘ PO NIEPOWODZENIACH
Każde niepowodzenie — to szansa stać się lepszym. Wielu ludzi sukcesu przyznaje, że ich pierwsze kroki na drodze do sukcesu były niełatwe i przynosiły wiele rozczarowań. Silni duchem ludzie są przygotowani na to, że będą musieli ścierpieć wiele porażek, ale jednocześnie wiedzą, że każde niepowodzenie niesie ze sobą bezcenne doświadczenia i lekcje, które przybliżają ich do zwycięstwa.

11. NIE BOJĄ SIĘ SAMOTNOŚCI
Silni duchem ludzie umieją rozkoszować się samotnością i wiedzą jak jest cenna. Wykorzystują ten czas na refleksję i planowanie. To nie znaczy, że unikają towarzystwa innych ludzi lub nie jest im to potrzebne ale są samowystarczalni: ich nastrój i szczęście nie zależy od innych ludzi.

12. WIEDZĄ, ŻE ŚWIAT NIE JEST IM NIC WINIEN
Silni duchem ludzie wiedzą, że mimo ich kwalifikacji i osiągnięć, świat nie jest im nic winien: ani większych zarobków, ani świadczeń socjalnych, ani komfortowego życia. Zdają sobie sprawę, że jeśli chcą coś dostać to muszą pracować dzień w dzień.

13. NIE OCZEKUJĄ NATYCHMIASTOWYCH REZULTATÓW
Bez względu na to co to jest - trening, dieta lub rozpoczęcie nowej działalności - silni duchem ludzie od początku nastawieni są na to, że czeka ich długa droga. Oni rozsądnie rozporządzają swoim czasem i energią i nigdy nie zapominają zaznaczać swoich wyników na każdym z etapów. Są wytrzymali i wiedzą, że znaczące zmiany przyjdą z czasem.

Autor Olga Waliajewa - http://valyaeva.ru