środa, 20 czerwca 2018

Trzy leki roślinne o których musisz wiedzieć!

źródło tłumaczenia: https://vk.com/life.move?w=wall-31239753_144771
 
1). Czerwona ostra papryka (pieprz Cayenne) 

2). Babka zwyczajna
3). Czosnek 

 1). Ciepło pieprzu cayenne jest mierzone w konwencjonalnych jednostkach ciepła. Najsłabszy czerwony pieprz ma ciepło tylko jednej "jednostki". Najostrzejsze Habanero - 300 tysięcy jednostek. Czujesz różnicę? Lecznictwo wykorzystuje popularny pieprz  "cayenne", który ma "temperaturę" 40 tys. jednostek.

 Czerwony pieprz cayenne jest używany przy wszelakich wstrząsach. Proszek czerwonej papryki rozpuszcza się w filiżance gorącej wody i podobne zamiast nitrogliceryny używa doustnie w wypadku wszelakich ataków serca, a we wszystkich stanach gwałtownych omdleń i wszystkich rodzajach krwawień szczególnie gdy krwawienie z żołądka. Paradoks? Nie, w żadnym razie. Czerwona papryka ma niesamowite właściwości, których nie ma żaden lek - rozszerza naczynia, gdy są zwężone i zwężają się, gdy są rozszerzone, dokładnie to, czego potrzebuje organizm. 

  Meksykanie piją go podczas dokuczliwych upałów aby się ochłodzić; Eskimosi piją go na mrozie aby się rozgrzać. Uwierzcie mi, herbata z czerwonego pieprzu "na rozgrzewkę" jest o wiele bardziej skuteczna i przydatna niż wódka. Mocna herbata z czerwonym pieprzem jest lekiem numer jeden we wszystkich ostrych stanach i pierwszym lekiem w apteczce. 

  Wymioty z krwią - łyżka czerwonego pieprzu na szklankę wody i do żołądka. "Czarny stolec z krwią" - tak samo. Po chwili powtórz. Fenomenalne działanie.Jakakolwiek krwawiąca zewnętrzna rana - użyj proszek czerwonej papryki bezpośrednio w ranę.Każda przewlekła, nie lecząca się rana - to samo -  wypełnij ranę ostrym czerwonym pieprzem.

 Czerwona ostra papryka jest cudowną substancją. Oto, czego potrzebują wszyscy w swojej apteczce zamiast wszelkich innych lekarstw. Kto używa czerwonej ostrej papryki? Pradawne ludy - Meksyk i cała Ameryka Łacińska. Czerwony pieprz jest teraz dostępny przez cały rok, nawet w Rosji. 
    Niewydolność krążenia krwi w kończynach dolnych - taka jak u artysty Michaiła Kononowa? - Gorąca woda do miednicy i nie żałować czerwonego pieprzu - usiądź a nogi do miednicy gorącym roztworem. 
   2). W Rosji jaką znamy nigdy nie powoływano się na rzeczy "pradawne" jako dowód na poprawność; w Rosji pradawna babka jest stosowany niepoprawnie i nie w tym celu. Popularne stosowanie babki w Rosji polega na tym aby umieścić cały liść na skaleczenie - takie zastosowanie jest na nic. Już lepiej jest polać na ranę czerwoną paprykę.
    Głównym zastosowaniem babki są ukąszenia żmij lub pszczoły i ostre ropne septyczne zapalenie tkanki łącznej, wszelakie ropnie, ropny "zastrzał " palca. Jadowite ukąszenie lub ropne zapalenie to zagrożenie zatruciem krwi - użyj na to babki zwyczajnej. 

  UWAGA!
  Aby babka ujawniła swoje działanie powinno się żuć jej liście - przepuścić przez maszynkę do mięsa lub potłuc młotkiem na miazgę tak aby zaczął się sączyć zielony sok, i tą właśnie zieloną masą należy pokryć uszkodzoną powierzchnię ciała.

Ponadto konieczne jest spożycie liści babki na surowo. Kto dziś używa babki w taki sposób? -  pradawni Indianie Ameryki Północnej. Śmiertelne ugryzienie żmij gdy obrzęk dochodzi już do gardła,mija za pół godziny.

   Ropne zapalenie w stanie kiedy oficjalna medycyna oferuje amputację ręki - przechodzi w ciągu nocy.Ukąszenia pszczół przechodzą natychmiast.

  Jedynym problemem jest to, że świeża babka jest dostępna tylko latem. Dlatego ten oszałamiający antybiotyk i antidotum trzeba suszyć latem lub przygotowywać wyciągi alkoholowe i trzymać na wszelki wypadek. Ekstrakt alkoholowy może być przechowywany wiecznie. Przygotowuje się to bardzo prosto: szklany słoik o pojemności trzech litrów napełniamy po brzegi świeżą, umytą w czystej wodzie babką zwyczajną. Następnie zalewa się po same brzegi zwykłą dobrą wódką. To wszystko. Używać w razie potrzeby.


 Z drugiej w zimie żmije nie kąsają ale jeśli ktoś na przykład będąc na wsi ranił się siekierą w nogę, rana się jątrzy i dochodzi do stanu zapalnego to trzeba tkaninę zwilżyć alkoholową nalewką z babki lancetowatej i wsunąć do rany. 

  3) Czosnek jest uniwersalnym antybiotykiem, który faktycznie był używany przez słowiańskich "Indian". Fenomenalny antybiotyk - nie ma lepszego. Działa zarówno na bakterie, jak i na wirusy i grzyby. 

   Grzyb na nodze? nacieraj czosnkiem. 
Jakiekolwiek infekcje skóry?  nacieraj czosnkiem. 
 Grypa? Przeziębienia?  stosuj czosnek! 
Zapalenie płuc? - Czosnek. 
  Ropne zapalenie ? - Przyłóż trochę babki a do tego jedz czosnek. 
 Zapalenie żeńskich narządów? - wciśnij plasterek czosnku i pochwy. 
  Zapalenie odbytnicy? zmiażdż czosnek i również do odbytnicy. 
 Do każdej ropnej zainfekowanej rany, przerabiaj czosnek na masę wkładaj w ranę.

  Żadne zaziębienie ani zapalenie płuc, nerek, a nawet zapalenie opon mózgowych nie może znieść czosnku. Wszystko jest kwestią dawki. W ostrych  infekcyjnych chorobach wirusowych, zwłaszcza przy zapaleniu płuc czosnek jest spożywany w dawce jednej główki na 10 kg wagi ciała na dzień, to znaczy, że dzieci znaczy 4 -3 główki a dorosłym 6-10 główek czosnku dziennie. Lepiej jeść surowy - tak jest najlepiej lecz jeśli nie dasz rady to możesz gotować i jeść a potem zapijać tą czosnkową wodą. Zagotuj 10 cebulek czosnku w wodzie - jedz i pij przez cały dzień. W ten  sposób czosnek jest stosowany dla dzieci tak aby nie zauważyły.
 Zdrowia!

p.s. mieliśmy już tu przepis zalewania czosnku wodą z kiszonych ogórków - to było na pasożyty z tego co pamiętam ale  być może komuś łatwiej będzie stosować taką nalewkę niż czosnek surowy.
  Ja jadam surowy zapobiegawczo - tak najłatwiej. Zetrzeć do posiłku pół ząbka. Czasem mnie ostatnio nachodzi na 3 "deptane" z pieprzem cayenne ziemniaki (oliwy z lnu dodaję i trochę tartej cebuli i łagodnej musztardy swojego wyrobu). Jak macie gdzieś pod ręką sklep "Intermarche" albo DINO to tam jest do nabycia fajna -prosta musztarda poznańskiej firmy PEGAZ. Jeśli ktoś lubi łagodną to domieszać trochę mąki - ja na bieżąco mielę sobie białą grykę w młynku do kawy i mieszam.