poniedziałek, 25 grudnia 2017

Co sprawia, że mężczyzna staje się mężczyzną?

 W świątecznym zamieszaniu kawałkami tłumaczę ten ważny tekst. Ilekroć trafiam coś podobnego to serce mi rośnie i moja samotność nie jest już taka wielka bo wiem, że są na tym świecie inni czujący podobnie. 
  Tekst zapewne wzbudzi poruszenie (przynajmniej kilka zadań tu zawartych). Zastanawiałem sie nawet czy w ogóle opatrywać go jakimś swoim wstępem ale to jest nieuchronne. Tak jak sam autor na wstępie ja również podpisuję się pod tymi słowami własną praktyką. 
  Dodać tu mogę tylko to co już nie raz i do znudzenia być może (mnie nie nudzi) linkowałem - "życie przecież musi brzmieć tak jak wielki piękny wiersz".  
p.s. być może trafią się jeszcze jakieś niedoskonałości tłumaczenia- za kilka dni przejrzę to jeszcze i doszlifuję. Teraz ruszam w kolejną gościnę do przemiłych sąsiadów. 

źródło tłumaczenia: http://life-move.ru/s-chego-nachinaetsya-muzhchina/

Ileż to istnieje różnych opinii, teorii i porad, o tym jak być prawdziwym mężczyzną a jednocześnie jakże mało jest Mężczyzn przez wielkie "M". Z głębi serca dziękuję prawdziwym Mężczyznom, których miałem szczęście spotkać w moim życiu.

A istota rzeczy  jak zawsze jest prosta.


Prawdziwy mężczyzna to - etyczność, honor, mądrość i duchowość, uczciwość, skromność, odpowiedzialność, dzielność, hojność, kreatywność, służenie i oczywiście miłość.


W zasadzie to wszystko. Dla tych, którzy chcą szczegółów - oto komentarze dla lepszego zrozumienia.Wyjaśnię jednocześnie, że piszę tylko o tym, co przeżyłem i czego się sam nauczyłem. To nie jest teoria z książek - wszystko to poczułem, doświadczyłem na własnej skórze i przyjąłem.


1. ETYCZNOŚĆ


Ten punkt jest jednym z najważniejszych dla mężczyzny i całkowicie nieobecny u większości z nas. O dziwo - ale to czystość (cnotliwość).


Prawdziwy mężczyzna rodzi się wtedy, gdy staje się całkowicie niezależny od seksu i kobiet. Kiedy ma siłę aby odmówić seksu wszelkim dziewczynom (nawet tym, które są na gotowe i chcą). Odmówić - dla dobra jednej jedynej - tej, która już istnieje w jego życiu. Lub dla tej, której jeszcze nie ma, ale jest przeznaczona dla niego przez Los.


Czystość etyczna to nie chwilowa moda czy kaprys, ani nie kompleks, jak przyjęło się myśleć dzisiaj. To OGROMNA siła mężczyzny. Takiego mężczyzny nie skusi seksem i nie zwiedzie z jego życiowej ścieżki żadna malowana lalka czy ladacznica

.Co ciekawe, etyczność jest zaraźliwa - ona rozprzestrzenia się na wszystkie inne dziedziny, sfery życia i relacje - na rodzinę,  na relacje z ludźmi i na życie w ogóle.

Dziewczyny - odpowiedzcie mi szczerze: podoba Wam się TAKI mężczyzna? A może wolisz "macho", który chce ... wszystko co się rusza? ...którego wciągnie do łóżka byle ślicznotka? Jeśli wybrałaś wariant drugi to ... życzę powodzenia i dojrzewania płciowego.


Żal 1. Niestety dla wielu kobiet, mężczyźni etyczni nie mają jednej osławianej
i opiewanej dziś zdolności- on nie może się "zakochać". Absolutnie i w ogóle.  
On nie będzie ruszał "na podbój ciebie", nie zaśpiewa serenady pod oknem i nie będzie wszystkiego w tym duchu. Tak - to jest na nic i nie jest potrzebne. Zakochani wykorzystują się nawzajem, aby uciec od bólu.

Ale kiedy taki pokocha to... zapnij pasy - to już na zawsze. Poleci za Tobą na Marsa, jeśli tam  będzie trzeba szukać - poleci bez mapy, bez jedzenia, wody i wszystkiego innego. I nie dlatego, że jest zakochany lub romantyczny ale ponieważ wybrał właśnie ciebie. Kocha cię i odda za ciebie życie - a jednocześnie będzie spokojny jak woda na dnie oceanu. I na pewno odnajdzie. Mężczyzna rodzi się, kiedy uwalnia się od swojej żądzy.


2. HONOR I GODNOŚĆ


Honor, uczciwość - nie wiesz co to jest?Prawdziwy mężczyzna szanuje wszystkich ludzi wokół i porozumiewa się z nimi z szacunkiem. Szanuje świat dookoła - i traktuje go z szacunkiem. Honor to pomoc dla przyjaciela, dla ludzi - za wszelką cenę. Honor to stan duszy.


Uczciwość. Całkowita uczciwość. Bez niej nie ma Mężczyzny.


Jak określił to bohater kina radzieckiego: "Ciężko im iść ponieważ powiedziałem im, dokąd zmierzają. O wiele łatwiej byłoby im pozostać w niewiedzy. Ale ci, którzy podążają za mną muszą znać prawdę. Jeśli znają prawdę i idą za mną, wtedy pójdą do końca. A jeśli podążają za mną bez prawdy, jak mogą mi ufać? "


Całkowita uczciwość. Nawet ze szkodą dla siebie i swojego dobrego stanu. Jednak nie oznacza to, że mówisz wszystko, co masz na myśli. Mężczyzna widzi, kiedy i jak można to powiedzieć innym - tak aby oni zrozumieli i usłyszeli ale jednocześnie z szacunkiem i zachowaniem ich honoru i szacunku.


Niezależnie od osobistych strat - mężczyzna wybierze uczciwość. On nie kłamie żeby dostać pracę/ pieniądze / seks i tak dalej. Wykorzystywanie kobiety tylko dla seksu, bez intencji spędzenia z nią całego życia jest nieetyczne i nieuczciwe -Mężczyźni czymś takim zajmować się nie będą. A ci spośród naszych braci, którzy wybierają kłamstwo - no cóż, oni są jak gąsienice, - życzę wam abyście stali się motylami. Wtedy dopiero pojawi się szansa, aby być mężczyznami. Tak, przy okazji: czy wiesz, że prawdziwy mężczyzna nigdy nie przedstawi żadnego (!) roszczenia (pretensji) w stosunku do Kobiety? Ani jednego - nigdy, bez wyjątków.

 Ona długo się zbiera do wyjścia? Proszę bardzo - to jest Jej prawo. Możemy działać tak, jak chcemy - czekać lub pójść samemu (w zależności od twoich wartości i tego, dokąd się wybieracie) - tylko nie wysuwaj żadnych pretensji.

Dla kobiet jednak tylko jedna opcja jest poprawna - również bez roszczeń, siedzimy, czekamy, aż zmontuje szafę lub poprzykleja tapety w całym mieszkaniu. Opcja:  pójść samej nie istnieje.


 3. MĄDROŚĆ

Wszystko, co czyni prawdziwy mężczyzna -
on potrafi wyjaśnić wszystkie swoje motywy. On widzi ludzi i procesy w ich głębi, a nie na powierzchni. Kieruje nim pełne zrozumienie wszystkich stron czegokolwiek. Właśnie dlatego wybiera Etyczność i Honor. Każdą kwestię jest wam w stanie wyjaśnić w detalach - dlaczego tak czy owak -oczywiście O ILE  jesteś gotowy/a aby to usłyszeć. Nie jesteś gotów? - wtedy ON dla ciebie może wyglądać jak tyran. Powiedział, to wykonaj.

To właśnie mądrość łączy wszystkie inne punkty - tak jak klej. Zobacz film "Legenda no 17" - idealny przykład wszystkich tych cech. Mieńszikow jako trener - nie tłumaczy swoich działań sportowcom - i tak nie zrozumieją, nie są jeszcze gotowi do zrozumienia. Dlatego "znęca się" nad nimi i wymaga podporządkowania się. Ale każde z jego żądań i działań zawiera niesamowitą mądrość i hokeiści zrozumieli. I stali się najlepszą drużyną świata.


I tutaj pojawia się "żal numer 2" dla niektórych kobiet.Mężczyzna z poczuciem honoru, etyki i mądrości - NIE będzie cię chronił zawsze i we wszystkim, nawet jeśli wyraźnie nie masz racji.  Niespodzianka, prawda?


Prawdziwy mężczyzna nie dba o to, kto ma rację - dla niego ważne jest, aby On działał zgodnie z prawdą i honorem, działał na podstawie wyższych wartości - zamiast posiadać te wartości i bronić zarozumialstwa innej osoby.


Jeśli ty masz rację, on spokojnie to przyzna, ale zachowa honor drugiej strony. Podobnie, jeśli się mylisz, to zachowa honor obydwu stron, a z tobą będzie mówić otwarcie już na osobności. Będziesz musiał go wysłuchać i wykonać to co mówi.


Dlaczego nie może cię chronić? On widzi sytuację oczami Boga. Nie skarcisz Boga za chorobę lub nieszczęście? A potem okazuje się, że naprawdę potrzebowałeś tej sytuacji i że wiele się z niej nauczyłeś. To było nieprzyjemne, ale tylko z powodu twojego egoizmu  a korzyści są wielokrotnie większe.


4. DUCHOWOŚĆ


Duchowość, duchowość ...


Mężczyzna jest rękami Boga na ziemi. To bezpośredni dyrygent Jego woli. W tym celu w sercu mężczyzny znajduje się zrozumienie WSZYSTKICH duchowych praw, zasad i reguł, na których opiera się życie naszego świata. W tym celu istnieje spokój w duszy mężczyzny. Kobieta jest pomocnikiem i inspiratorem - nie pomyl tego.


Mężczyzna działa w zewnętrznym świecie. 

Kobieta inspiruje (daje natchnienie) i dba o dom.

Pojęcia takie jak życzliwość, współczucie, znowu uczciwość, miłość, bóg, miłosierdzie, jedność - to podstawa duchowości każdego człowieka. Jednak mężczyzna jest tym, który nakierowuje i prowadzi duchowo swoją rodzinę i wszystkich ludzi wokół. Pomaga nam być bliżej Boga.


I nie mówię o religii ale o odczuciu stwórcy wszystkiego co istnieje - w samym sercu. Nie ma duchowości bez uczciwości, mądrości i etyczności. Nie trzeba się nią zajmować, nie trzeba jej rozwijać - trzeba być nią i żyć w zgodzie z nią.


 5. UCZCIWOŚĆ

Ostatnio jest to mój ulubiony punkt.Uczciwość to głębokie zrozumienie swoich zasad, wartości, swojej natury - i co najważniejsze - całkowite podążanie a nimi.


Cokolwiek się stanie - mam swoje zasady i wartości, które będę stosować we wszystkich sytuacjach i warunkach. Opierają się one między innymi na punktach 1-4 czyli  Honor, szlachetność, godność, etyczność i inne.


  Zasady i wartości to kompas Mężczyzny. Dzięki nim zawsze wie jak i dokąd ma się udać. I właśnie do nich będzie się on stosował. 

Tutaj zawierają się też zasady męskiego braterstwa. Jeśli dałeś słowo innemu mężczyźnie to go dotrzymaj. Poprosiłeś o pomoc, przyjąłeś ją - odwzajemnij, podziękuj - za wszelką cenę, nawet ze stratą, BEZ konieczności przypominania. Stawiasz na szali swój honor, swoją cześć. Wstydzę się za dwóch "typów", cena ich honoru to 200 rubli (!) oraz 9000 - tanio, dla nich chwalebne miano człowieka jest zbyt wysokie a co dopiero nazwać takiego mężczyzną. A przecież takich jest naprawdę niemało.  I Broń Cię Boże pożyczać coś od dziewczyny! To wstyd dla mężczyzny a już nie oddać dziewczynie ... 

W Azji jest takie danie - Chuka. Bezkształtna szara kasza, bez smaku i zapachu, wykonuje się ją z tego co popadło. Tacy ludzie to właśnie Chuka. Więc, dziewczyny, wybaczcie im. Im i tak niełatwo się żyje. 

Żal numer 3 dla kobiet:

Dla prawdziwego mężczyzny jego wartości są ważniejsze nawet niż wasz związek. Jeśli zaczynasz działać wbrew zasadom duchowym, wbrew etyce, honorowi i mądrości - on wybierze je zamiast ciebie. Czy cię to obraża? Świetnie. Chcesz go zostawić? Doskonale - połóż klucze na stole, gdzie są drzwi powinnaś wiedzieć.  

Jakkolwiek by ciebie nie kochał - prawdziwy mężczyzna zawsze spokojnie zareaguje na odejście ukochanej kobiety. I jeśli usłyszysz od niego coś w rodzaju: "Możesz odejść. Ale wiedz o tym, że powrotu nie będzie„ lub też (uchowaj cię Boże!), ty jego wyganiasz a on na to: ” Jeśli wyjdę tymi drzwiami  to na zawsze - nie przyjdę tu więcej"  to radzę Tobie najpierw spokojnie usiąść i złapać oddech na własną rękę bo nikt cię nie będzie uspokajać. Jeśli to powiedział prawdziwy Mężczyzna  to tak uczyni. Po co wykonywać pretensjonalne i pełne patosu przemówienia? Tak, on sam będzie zraniony - będzie go bolało i będzie chciał wrócić - ale podjął decyzję, powiedział - i kropka. Decyzja opiera się na jego wartościach i mądrości.  

Co się dzieje, gdy mężczyzna nie wybiera swojej uczciwości?  

-Skłamać, ale dostać "słodki kęs". 

- Przepraszać próbując zadośćuczynić za swoją winę, której nie ma, aby przebłagać swoją towarzyszkę życia. 

-chronić kogoś z góry nie mającego racji zamiast zasad sprawiedliwości. 
- Porzucić jakąś zasadę, aby coś otrzymać.

 W takich momentach następuje bum!!!... Eksplozja i zniszczenie jego istoty Męskości - zniszczenie podstaw jego natury. Bardzo szybko - i w dół po równi pochyłej. On wtedy tak ogólnie staje się babą.

 Jeśli nie dało się złamać jego uczciwości, jeśli on w milczeniu trwa przy swoim i znosi naciski - cokolwiek by z nim nie spróbowano uczynić to jest to wielki Mężczyzna. 

 Uczciwość to życie zgodne z jego głębokimi zasadami i wartościami - bez względu na koszty..

 6. SKROMNOŚĆ 

Nie ma tu nic do dodania. Skromność to skromność. Ci co "lansują się", pięknie się ubierają, kupują szałowe samochody i pragną wszystkiego co najlepsze - to  "faceci-kobiety". Życie prawdziwego mężczyzny jest proste i skromne. Dlaczego? Ponieważ jego życie jest pełne kreatywności i służby.  On widzi znacznie więcej niż materię i rozmaite cacka - zabaweczki. Książęta słowiańscy uważali: "Jeśli w samej  sukmanie nie rozpoznają w tobie księcia - to jaki tam z ciebie książę?" Moc mężczyzny pochodzi z wnętrza - z prostoty i skromności. Kto tego nie ma - ten musi "rzucać pył w oczy" drogimi zegarkami, butami, ubraniami lub samochodami. Pamiętasz żart o tym co mężczyzna rekompensuje poprzez swój wielki samochód? 

7. ODPOWIEDZIALNOŚĆ 

Totalna - na 100%. Za wszystko i za wszystkich. Prawdziwy mężczyzna jest ojcem całego świata - nie tylko dla swoich dzieci ale dla wszystkich ludzi. I troszczy się o WSZYSTKICH ludzi wokół niego oraz o naturę, o zwierzęta. O wszystko co wokół niego - co go otacza. Bierze odpowiedzialność i toruje nową ścieżkę. Bywa strasznie - ale on to czyni. Rozwiązuje każdą kwestię.

 8. KREATYWNOŚĆ I SŁUŻENIE

 Prawdziwy Mężczyzna jest Stwórcą i właśnie to wyjaśnia jego skromność. Ważne jest dla nas, abyśmy stworzyli coś nowego, aby ulepszyć to co stare. Tworzyć nowe ścieżki i odkrywać nowe horyzonty. I to wszystko, co czynimy nie tylko dla własnej przyjemności - ale ze względu na służenie światu i ludziom. Zdolność do służby jest tym, co odróżnia prawdziwego Mężczyznę od wszystkich innych. Możesz zamiatać podłogę lub prowadzić korporację - to nie ma znaczenia. Ważne jest, aby nasze działania czyniły świat lepszym miejscem - naprawdę lepszym. Służba rodzinie, krewnym, przyjaciołom, kolegom, krajowi.

 9. MIŁOŚĆ 

Prawdziwa, a nie jej fałszywy substytut, którym teraz cieszy się większość ludzi. Prawdziwa miłość nie może być tylko dla jednej kobiety - takie coś to egoizm. Albo kochamy WSZYSTKO - albo nic. A potem, kochając wszystko - możemy dać ją w pełnej mierze kobiecie, ale także dbać o wszystkich innych ludzi i naturę - tak jak o części jednego i tego samego Boga. To właśnie Miłość jest źródłem i motywem wszystkich działań prawdziwego Mężczyzny. Etyczność, Honor, Szlachetność, Mądrość są jej przejawami. Każdemu działaniu i słowu mężczyzny towarzyszy tylko jedno pytanie - czy jest w tym jakakolwiek Miłość? Czy to zwiększy Miłość na świecie? Tylko nie oszukuj się i nie staraj się wyglądać przystojnie. Zbyt wielu mężczyzn uważa się za mężczyzn, ale w rzeczywistości noszą maskę pod którą nie ma ani honoru, ani szlachetności, ani mądrości, ani miłości. Najpierw nauczmy się być z sobą szczerzy. Prawdziwy mężczyzna to połączenie tych wszystkich cech RAZEM. W rzeczywistości - to wszystko jest bardzo proste. Wystarczy raz dojść do tego stanu - i oto on - narodził się Mężczyzna. Dalej już wszystko dzieje się automatycznie  ponieważ w inny sposób po prostu już nie jesteś w stanie.

 Aleksiej Jakowlew32 komentarze:

 1. Mądry mężczyzna - uświadamiająco pisze :

  http://lukaszluczaj.pl/roundup-nie-dziekuje/

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki- przeczytałem jednym tchem około 30% tekstu- na razie mogę tylko wnieść zastrzeżenia do nazwania glifosfatu wilkiem z bajki. Wilki przywracają równowagę w ekosystemie a nie odwrotnie:

  https://www.wykop.pl/link/3171629/czy-wilki-potrafia-zmienic-bieg-rzeki-eng/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No widać w kwestii fauny pan Łukasz nie tak bardzo świadomy.
   Ale roundap ludzie kupują nawet na swoje małe działki. Ja sama dawno nabyłam jakiś chwastobójczy środek, ale po przeczytaniu ulotki nie użyłam ani razu.
   Ktoś w koment. pisze, że sąsiadka mu pryska tym świństwem samowolnie - no nie do wiary albo na placach zabaw pryskają, żeby koniczyna nie rosła !

   Spotkanie z dziką watahą wilków :

   https://www.youtube.com/watch?v=_s9nMrneYjI

   Usuń
 3. świetny artykuł, jeden z najlepszych w temacie mam wrażenie. Język Słowian jest świetny - uczciwość - "u czci", skromność - "poskramiać (siebie)", odpowiedzialność - dawanie odpowiedzi. A tak w ogóle to brak dwóch pierwszsych punktów, czyli brak wolności od żądzy, głodu, nie panowanie nad tym i brak uczciwości sprawiają, że ludzie są uzależnieni i pozostają tacy mimo prób wyjścia z tego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam wrażenie, że wpis ważny. Wiele razy padały prośby Pań by zamieszczać treści dla mężczyzn a tu niezły kondensat. Umieszczę ten link na początku listy "abecadło". Nadam mu numer 1a.

   Usuń
 4. Swietne pisanie! Od 4lat szukam co jest ze mną nie tak, a okazuje się że rany są tak glebokie że ciągną się pokoleniami w tył. Wielka niemoc za tym stoi i teraz w końcu wielka chęć i siła zawalczenia o siebie. To jest wojna, a my mężczyźni jesteśmy przygotowani na to aby być wielkimi wojownikami - musimy się odnaleźć i połączyć w JEDNO! Poczuć ten smak jedności ze wszystkim dookoła. To też znalazłem w tym wpisie za ktory również dziękuję, będę tu zagladał ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj! - zapraszam, zapraszam.
   Są sygnały z Żeńskiej strony mocy że takie artykuły dla mężczyzn bardzo się podobają więc będę miał to na uwadze i zamieszczał jeśli tylko coś znajdę.

   Usuń
  2. p.s. zamieściłem niedawno bardzo podobne wpisy:

   http://michalxl600.blogspot.com/2017/12/wizerunek-ojca-lub-ojciec-sie-nie-liczy.html

   http://michalxl600.blogspot.com/2018/01/jak-wychowac-syna-na-mezczyzne.html

   Było też coś wcześniej - może wyszukiwarka blogowa pomoże choć dawniej w tytułach nie zamieszczałem ścisłej informacji o tym co zawiera treść - teraz się staram. Wyszukiwarka widzi tylko tytuły - pozostaje przeglądać samemu lub pytać "współczytaczy" :)

   Usuń
 5. Mężczyzna przede wszystkim przed sobą powinien udowodnić że jest mężczyzną. Nic więcej według mnie się nie liczyć. Musicie siebie po prostu do tego przekonać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :)) to przede wszystkim ale ujrzeć szczery podziw w oczach ukochanej Kobiety..... to jest nagroda za trud stania się mężczyzną. Takich prawdziwych (niemarudzących i wiecznie niezadowolonych) Kobiet- Dziewczyn (Dewa- czynu) nie ma dziś jeszcze wiele ale dojrzewają już.

   Usuń
 6. Tylko w oczach jednej kobiety??? Ten sygnał idzie na całość narodu )) Nie ważne czy kobieta czy mężczyzna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wysil się na kilka zdań więcej to chętnie się ustosunkuję do Twojego przesłania. W tej chwili nie za bardzo chwytam do czego się odnosisz.

   Usuń
 7. Myślałem ze zrozumiesz. Ale może faktycznie za mało się "wysiliłem". Mężczyzną jest się nie tylko wobec ukochanej kobiety. Jest się nim dla całej pobulacji kobiet jak i mężczyzn. On imponuje każdemu z osobna, będzie wzorem do naśladowania dla młodych chłopaków aby stać sie takim samym w przyszłości, będzie przedmiotem albo może podmiotem)) westchnień płci przeciwnej.. Tak czy inaczej świat się dowie że On istnieje ))
  Ważna jest w tym wszystkim zabawa...ale aby się bawić trzeba stać się dzieckiem.. Ciężko będzie skoro już w podstawówce szkolono nas na "dorosłych". Prawdziwy facet ma w sobie coś z dziecka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak - bycie odpowiedzialnym wcale nie oznacza bycie smutnym sztywniakiem. Dzisiejsze szkolnictwo to osobny temat od dawna wałkowany choćby w słynne piosence Pink Floyd "the wall". Po to istnieje ten blog by to wszystko zmienić i z głowy postawić na nogi - jak dawniej.

   Usuń
 8. Jest wiele tych spraw które musimy sobie uporządkować i które są wypadkową tej jednej jedynej od której wszystko się wywodzi.. w kościele przez cały czas klepie się i żałośnie śpiewa.. żadnej wesołości w tej że miłości. A miłość to uśmiech drugiego człowieka na mój widok, na moje słowa..na to ze się pojawiłem..dla niego ))

  OdpowiedzUsuń
 9. Oczywiście czyny idą jako następne w kolejności. I robić tak, żeby później nie przepraszać za to co się zrobiło lub nie zrobiło )) (nie wiem co gorsze)i za bolesne słowa które się powiedziało..pozdrawiam wszystkich pracujących nad sobą ))

  OdpowiedzUsuń
 10. jesteś w głowach większości ludzi? :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Na youtube w jednym z kometarzy napisałem dążmy do równowagi w odpowiedzi dałeś mi link do tych zaleceń, odczułem jasność przekazu ale po chwili wewnętrzny głos rozpoczął podważanie, choć i tak kiedy uwalniam, odpuszczam czuję przekonanie po chwili znów wraca to hedonistyczny czołg myślowy aby się temu nie ulegać. Czuje, otrzymuje bodźce ,które dają mi jasny pogląd na rzeczywistość, a i tak nie realizuje tego w pełni, pięć kroków w przód cztery w tył, budzę się, o kurcze czy nie zrobiłem pięciu w tył, jak bym był zagubiony na drodze którą doskonale znam.Dziękuje za skłonienie do refleksji.

  OdpowiedzUsuń
 12. "Uwielbiam takie artykuły rodem z Marsa. A najbardziej mnie do tego przekonuje, że większość ludzi tego nie rozumie."
  Nachodzi mnie ostatni myśl iż większość od tego ucieka ma to w zasięgu ale się odwarca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O jak pięknie!!!!! wyrosły Tobie skrzydła!!
   I jak tu nie wierzyć w "przypadki"?
   Tłumaczę teraz Iwana i gdzieś
   między 30 a 40 minutą mówił o zmianie w motyla.

   https://www.youtube.com/watch?v=tgQ88pRjP08

   Usuń
  2. skoro dziś urodziny to masa dwójek w dacie.

   Usuń
  3. aha, no to się zafiksowałem tą zmiana awatara. Nieważne- ważne, że skrzydła rosną. :)

   Usuń
 13. Mnóstwo na tym blogu wartości bliskich memu sercu. I choć trafiłem na niego w przeszłości to jednak dałem się zwieść i uwieść "Kobiecie w czerwonej sukience" błądząc i doświadczając aż do tu i teraz. Aby zacząć się leczyć trzeba najpierw zdać sobie sprawę z istnienia choroby. I pomimo że już w zeszłym roku dostałem narzędzia to nie umiałem ich użyć. Na moim kanale Rumble komentował Jonatheen, nie wiem czy kojarzysz. Mnóstwo pisał o Matrixie, uleczaniu swoich traum i programów, ale to jeszcze nie był ten etap, więc wiele z tego było dla mnie niezrozumiałe. Niełatwo skupić się na swoich zaletach, gdy wady ciągną się niczym długi ogon. Do takiego ogona łatwo czepiają się rzepy, pluskwy, pijawki i inne pasożyty. A zalety znowuż przyciągają istoty, które są w stanie wyrządzić wiele zła by dostać na "własność" to, co je pociąga. Każdy bowiem pragnie miłości, natomiast z jej braku kreują nienawiść, zazdrość itp. Wszystko to razem tworzy niezły chaos. "Zapanuj nad swoim chaosem"- zdanie, które powtarza się w "Wiedźminie", tym z Netflixa. Tam bohater walczy z potworami. Tu, w tym świecie tez są potwory, z tym że wygladają zupełnie jak my, ludzie. I potrzeba bardzo chłodnej analizy, wyłączenia pierwotnych instynktów i zapanowania nad swoim chaosem by nie dać się sprowadzić w mrok i niskie wibracje. Noszę się z myślą powrotu do nagrywania...
  Wdzięczność za Twoją pracę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiem o czym piszesz (zejście ze swojej drogi) - nic nie dzieje się przypadkiem, podziękuj Losowi, że zesłał nauczycielkę w czerwonej sukience. Dzięki temu poznałeś sam siebie jeszcze bardziej :)

   Usuń
  2. Oh, tak jak wspominałem Ci wcześniej scena była wciąż ta sama, natomiast zmieniały się aktorki, z całkiem anonimowych na dość znane (czyli można powiedzieć dostawałem lepsze role). Ta ostatnia, tak jak napisałeś (jakbyś wiedział) była moją nauczycielką w pewnej szkole, w której podjąłem naukę ;-) Powtarzalność tych sytuacji oraz coraz bardziej "prestiżowe" aktorki, z którymi grałem kazała mi spojrzeć na siebie nieco bardziej z dystansem i znakiem zapytania. Teraz nie mogę już udawać że nie wiem co jest do zrobienia. Działam.
   P.S. co powinienem zrobic aby mieć jakieś powiadomienia dotyczące odpowiedzi na moje odpowiedzi (jeśli takie coś istnieje)?

   Usuń
  3. jest jakiś sposób - wysłałem zawiadomienie do blogowego Brata, może się tu pojawi.

   Usuń
  4. Cześć i Czołem Satoshi :)
   Przybywam na wezwanie ;)

   Na dole jak się wpisuje komentarz to zaraz pod spodem po lewej jest niebieski przycisk OPUBLIKUJ a zaraz obok po prawej jest kwadracik do zaznaczenia "Powiadamiaj mnie".

   Tylko to raczej działa jak masz konto na google i wtedy przysyłane są całe komentarze na skrzynkę gmail. Albo musisz się zalogować na blogspot i podać swój adres i wtedy może bedzie wysyłać na Twój - powinno tak działać :)
   Ja jestem zalogowany przez konto google.

   Ogólnie w Wiedźminie jest wiele smaczków i mądrych tekstów. Ja grałem w gry i stamtąd też dużo można wynieść np. nazwy ziół leczniczych i bestiariusz - poznać nazwy słowiańskich stworów i ogólnie tam panuje taki swojski słowiański klimat :)

   Z tym polowaniem na potwory to jest dokładnie taki cytat:

   "Słyszałem, że wiedźmini noszą dwa miecze.
   Jeden na potwory, drugi na ludzi.

   - Mylisz się. Oba są na potwory."

   (no właśnie na potwory w ludzkiej skórze, co wyglądają jak ludzie jak Satoshi słusznie zauważyłeś :) )

   Usuń
  5. Idealnie ten tekst z Sagi o Wiedźminie pasuje do obecnych czasów:

   Przepowiednia Ithlinne Aegli aep Aevenien:

   ''Aen Ithlinnespeath
   "Zaprawdę, powiadam wam, oto nadchodzi wiek miecza i topora, wiek wilczej zamieci. Nadchodzi Czas Białego Zimna i Białego Światła, Czas Szaleństwa i Czas Pogardy, Tedd Deireadh, Czas Końca. Świat umrze wśród mrozu, a odrodzi się wraz z nowym słońcem.

   Odrodzi się ze Starszej Krwi, z Hen Ichaer, z zasianego ziarna. Ziarna, które nie wykiełkuje, lecz wybuchnie płomieniem.

   Ess'tuath esse! Tak będzie! Wypatrujcie znaków! Jakie to będą znaki, rzeknę wam - wprzód spłynie ziemia krwią Aen Seidhe, Krwią Elfów..."


   Nawet Michałowi pisałem, że Elena, której ostatnio wypowiedzi publikowal na kanale YT bardzo przypomina Ciri z Wiedźmina i też jest z rodu starszej krwi z magicznymi zdolnościami ;)

   - Cirilla Fiona Elen Riannon, zdrobniale Ciri – księżniczka Cintry, nosicielka genu Starszej Krwi, wiedźminka Cechu Wilka, swego czasu czarodziejka, Pani Czasów i Miejsc.

   ----------

   Wiem że zboczyłem trochę z głównego tematu ale to dla mnie jest bardzo ciekawe i akurat się wszystko zazębia - zwłaszcza, że też Satoshi wspomniałeś o Wiedźminie :)
   .

   Usuń
  6. Każdy Szlachetny Rycerz Bezzwłocznie Stanie
   Na Swego Brata Wezwanie! ;)
   U-RA !!!
   SŁAWA RODU !!!
   :))

   Usuń
  7. Dziekuję serdecznie Waszmościom, może pofatyguję sie o założenie konta, wszak zaczałem tu bywać częściej. Dobrze prawisz, Elena urodą podobna do Cirilli.
   Biorąc pod rozwagę moje ostatnie przygody to oglądając z moją wiedźmą Wiedźmina doszliśmy do wniosku że ja nieco przypominam Cirillę, a ona Wiedźmina. Tak z ról, w które dane nam było się wcielić bo z urody jest zgoła odwrotnie :-)
   Ja ciagle się pakowałem w kłopoty, "wszyscy" chcieli mnie dopaść i niechcący siałem wokół siebie spustoszenie, zaś ona ratowała mnie z opresji.

   Usuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.
4. Wbudowana wyszukiwarka blogowa jest trochę niedokładna i omija pewne treści pomimo występujących w nim szukanych słów. Innym rozwiązaniem jest wpisanie w google, czy bezpośrednio w pasku przeglądarki frazy: site:michalxl600.blogspot.com szukanywyraz Wynikami będą wszystkie artykuły zawierające słowo "szukanywyraz" na tymże blogu.