środa, 7 lutego 2018

Iwan Carewicz - prezentacja książki.

 Na wstępie niski ukłon w stronę Mirosława. Niedawno nawiązała się taka rozmowa https://michalxl600.blogspot.com/2018/01/przyzwyczajenia-i-obyczaje-spojrzenie.html?showComment=1517511261227#c3044176411392663847
i Mirosław dał znać o istnieniu tego nagrania jakie poniżej prezentuję.

         Od około roku mało tu u nas na blogu treści z Iwanem bo niemal wszystkie nagrania jakie znajdowałem w sieci (a jest tego sporo - Iwan nie próżnuje, letnie zloty Słowiańskie itp.) były słabej jakości dźwiękowej. Ponadto większość treści jakie tam zawarte powtarzają się i nie za bardzo chciało mi się ślęczeć nad czymś co już było. Film dobry dźwiękowo (nawet automatyczny translator na Youtube mało bzdur podaje i "wysłyszał" słowa co jest dla mnie pewna pomocą) no a przede wszystkim jest nowość bo Iwan prezentuje światu książkę jaką napisał. Według sygnaturki migającej na początku nagrania spotkanie to miało miejsce w listopadzie 2016 a więc dobry rok temu. Myślę, że nieuchronnym jest aby ta książka znalazła swoje wydanie po polsku bo u nas jak w całym Słowiańskim świecie jest masa skażonej literatury bajkowej czy wręcz profanacji (całkiem niedawno niektórzy porwali się na "interpretację" bajek Słowiańskich - odniosłem się do pewnego polskojęzycznego wydania tu na blogu, stali czytelnicy domyślą się o co chodzi).

Dla nowych czytelników (widzów/słuchaczy) kilka słów wstępu.
  Początkowo zamieszczałem rozmaite filmy tytułując prelegenta z nazwiska czyli Lewszunow (nie mylić z tym grubym Lewaszowem - to jest zupełnie "inna bajka"). Na Youtube można znaleźć kilka filmów właśnie jako "Lewszunow" - potem częściej dodawałem hasło "Iwan Carewicz". Ten Skomoroch (czyli wędrowny nauczyciel) Gieorgij taką właśnie bajkową konwencję przyjął dla swojej misji i najwyraźniej jest ona bardzo skuteczna. Żadne służby bezpieczeństwa nie czepiają się go jak to miało miejsce z poważnym Trehlebovem. Wszystko podane po bajkowemu i ze śmiechem a "poważne" struktury ochrony być może nawet nie zauważają człowieka bo one szukają "poważnych" wrogów starego porządku. Zresztą (jak to sam się kiedyś jednym zdaniem wygadał Iwan) wszystko jest jednością. Wysokie rangą Demony doskonale wiedzą, że to "druga ręka tego samego Boga" - że użyję słów jakie wielokrotnie powtarzał Trehlebov. Ale nie zauważają niczego (bagatelizują sprawę) te "proste diabły" - i o to chodzi! Iwan powiedział kiedyś wprost odpowiadając na pytanie kogoś z publiczności a dotyczące "złotego miliarda" czyli programu Demonicznego ograniczenia populacji ludzkiej do wspomnianego "złotego miliarda" (niektóre źródła podają ten słynny zapis na kamiennych tablicach gdzie mowa o 500 tysiącach). Iwan na to odpowiedział: "przecież to nasz bajkowy- Okrąglinkowy plan". Tak więc najwyraźniej obie strony mocy czynią swoje a człowiek ma wybór - w przyrodzie nie ma tragedii śmierci. Tracimy tylko ciała w tej Boskiej grze jeśli poczynimy niewłaściwe wybory - taka Boska lekcja, "sala treningowa" jak to Morfeusz wyjaśnia przebudzonemu Neo.

            Był czas, że na moim pierwszym kanale ktoś utrudniał mi życie i w pewnym momencie ograniczono mi (pod błahym pretekstem jakoby złamania zasady o prawach autorskich) przesyłanie tam filmów dłuższych niż 15 minut. Na kanale "michalxl600" (link również po prawej w zestawie szybkich linków) udało mi się zamieszczać "GRY BOGÓW" -serię filmów Siergieja Striżaka (kto nie zna niech się zapozna bo jest to wprowadzenie do treści na jakie powołuje się tu w wykładzie Iwan - zaraz podam kilka przykładów i odniesień). Tamże znajdziecie sporo wykładów Trehlebova (pojawia się w filmie "Gry Bogów"). Po ograniczeniu czasowym na kanale pierwszym stworzyłem kanał "Michałxl650" (też po prawej jest link bezpośredni) i tamże jest chyba najwięcej długich wykładów z omawianym dziś Georgijem Lewszunowem czyli Iwanem Carewiczem.
   Warto zapoznać się z tymi starymi przekładami bo wtedy prezentowany dziś materiał będzie bardziej przyswajalny - część bajkowych pojęć postaram się wyjaśnić, pytajcie jeśli coś - w dyskusji poniżej odpowiem co wiem i pamiętam.
   Wspomina Iwan na przykład około 17 minuty, że miał cenzora do swojej książki. Kot Bajun to nie kto inny jak  Andriej Iwaszko - znawca bukwicy. Były tu na blogu filmy z jego udziałem. Znajdziecie (sprawdzałem niedawno) wpisując nazwisko "Iwaszko" wraz z nazwą mojego kanału w wyszukiwarkę Youtube albo w wyszukiwarkę po prawej tu na blogu.
Są w sieci długie wykłady po rosyjsku gdzie Iwaszko wyjaśnia niuanse bukwicy - w sprawach podstaw (czym jest ta bukwica) odsyłam znów do filmu "Gry Bogów". W filmie przystępnie i obrazowo podane jest kilka przykładów.

  Gdzieś tam około 20 min. Iwan daje przykłady odczuwania aury (drugie ciało człowieka zwane "żagie" - po naszemu można je nazwać ogniowe. U nas zachowały się jeszcze słowa "żar/żagiew/rozżarzyć. W Słowiańskich przekazach i bajkach ciało to bywa nazywane ognistym ptakiem - "żar ptakiem"). Mówiąc o tym ciele Iwan wspomina o sztuce walki bezkontaktowej.  W filmach S. Striżaka jest także o tym co nieco - kto oglądał ten już wie.

Około 20 minuty Iwan przechodzi do opisywania ciał ludzkich (Matrioszki). Warto tu przypomnieć dawno tłumaczony przeze mnie film z Trehlebovem. On tam wspomina o 9 ciałach. Puszkin skupił się tylko na siedmiu i chyba słusznie - ludzie dziś ledwie władają trzecim (co tam trzecim- pierwsze jest w rozsypce) a tu jeszcze 4 do opanowania. Są szkoły zajmujące się nawet 13- stoma ale nasz użytek to dziś mówiąc potocznie "kosmos" (dosłownie i w przenośni).

MIĘDZY  60min- 70min BARDZO CIEKAWE INFORMACJE DOTYCZĄCE SPRAWDZENIA MOCY CIAŁA OGNIOWEGO- mocy Żar-ptaka.  :) 

  Aha!! - dla uzupełnienia materiału warto zapoznać się lub przypomnieć sobie film jaki (takie było moje marzenie) miał się stać sztandarem dla tego bloga i niniejszych treści - na razie oglądnęli go nieliczni. Polskojęzyczni Słowianie jeszcze śpią: "Prawdziwa Bajka" W Polsce też mamy całkiem realne postacie takie jak na przykład Ruski "Dobrynia Nikiticz" - jest przecież niezwyciężony Zawisza Czarny.

Gdzieś tam w drugiej godzinie Iwan zachęca aby stać się Dzwoniącymi ludźmi Rosji. Dla tych co nie znają serii książek 'Dzwoniące Cedry Rosji" wyjaśniam, że jest to nawiązanie do tejże. Nie jedyne zresztą -potem jest mowa o cedrach i wszelakich korzyściach zeń płynących.

  Szary Wilk opowiada o prawidle Słowiańskim. Tak to wygląda w praktyce:
https://www.youtube.com/watch?v=Br6Dd_qdwoE

 Około 1 godz 55 minut Iwan opowiada, że zamiast świętych wepchano na ołtarz domowy Lenina i wspomina o jego wizerunkach ze złotą aureolą. Oto przykład1.
Tu kolejny . Tu jeszcze jeden .

 SPRAWA TECHNICZNA: możliwe jest ustawienie na youtube czarnego tła dla tekstu - polecam bo lepiej się czyta, z korespondencji wiem, że nie każdy odnalazł tę funkcję.

    Ten komentarz powyżej też będę uzupełniał wyjaśnieniami w miarę opracowywania tekstu.Zapraszam gorąco:


p.s. wklejam dla oswojenia się diagram bukwicy:


p.s. (19 luty 2018)
  "I" podała BARDZO! ciekawy link - polecam gorąco: https://michalxl600.blogspot.com/2018/02/iwan-carewicz-prezentacja-ksiazki.html?showComment=1519034042401#c8142733255286451641