poniedziałek, 26 marca 2018

Najstraszliwsi ludzie to ludzie niezależni -

 to ci, którzy znaleźli w sobie cały świat i są entuzjastycznie nastawieni do tego świata. Nie potrzebują już jakiejkolwiek społeczności. Tacy łatwo odpuszczają. Możesz być bardzo ważny dla takich ludzi, ale nie będą cierpieć nieszczęścia - oni po prostu odchodzą. A to dlatego, że ludzie ze wszechświatem w środku siebie niczego już nie stracą. Nie oczekuj, że będą bez ciebie cierpieć.

Samowystarczalność jest darem losu i klątwą jednocześnie.

źródło tłumaczenia: https://vk.com/life.move?w=wall-31239753_141248


...stawiamy kropki nad "i"


 Szukam w tej chwili w sieci czy ktoś w ogóle zrozumie ten tytuł - mam!
        https://pl.wiktionary.org/wiki/postawi%C4%87_kropk%C4%99_nad_i
        Rosjanie lubują się w takich obrazowych porównaniach i zwrotach -miałem trochę obawy, że w"zero-jedynkowym" świecie zachodu jakim coraz mocniej przesiąkamy nie będzie wiadomo co to oznacza. Ręcznie już mało kto pisuje i pewne zwroty bywają dla młodych pokoleń zupełnie bez wyrazu. źródło tłumaczenia https://vk.com/life.move?w=wall-31239753_141284


✔ Przestać bać się śmierci, nie oznacza, że chcesz umrzeć. Oznacza to postrzegać życie takim, jakie jest - momentem, który zostanie rozciągnięty na Wieczność..... i życie po prostu a nie przygotowywanie się na prawdziwe życie trochę później.

✔ Jeśli nie zabiegasz o rzeczy materialne ( pieniądze, rzeczy, usługi) to nie oznacza to rezygnacji z materialności i przestać od niej zależeć. Równie szczęśliwie żyje się w pałacu i na ulicy - z milionami dolarów na rachunkach bankowych i z pustymi kieszeniami.

✔ Nie potrzebować komunikować się z ludźmi - nie oznacza to bycia samotnym. Oznacza to, że nie poszukujesz komunikacji za wszelką cenę, a jeśli ktoś wchodzi w twoje "tu i teraz" to cieszysz się z niego jako części swojego życia - szczerze i serdecznie. A kiedy nikogo nie ma w pobliżu potrafisz cieszyć się przyjemnością samotności.

✔ Nie cierpieć z powodu cierpienia innych - nie oznacza to, że stajesz się obojętny. Oznacza to zrozumienie, że możesz pomagać innym nie angażując się w cierpienie. A bezstronność pomaga zobaczyć wyjście i znaleźć właściwe słowa.

✔ Postrzeganie życia jako gry nie oznacza traktowania go lekkomyślnie. Oznacza to radość w każdym przypadku jako nową okazję do uzyskania świadomości, jako nowy zwrot fabuły gry - bardzo interesującej i ekscytującej gry.

✔ Przeżywanie jednej chwili -momentu "tu i teraz" nie oznacza braku myślenia o przyszłości i przeszłości. Oznacza to planowanie przyszłości i analizowanie przeszłości, ale jednocześnie odróżnianie rzeczywistości od swoich myśli o przyszłości i przeszłości.

✔ Nie pragnąć szczęścia, nie pragnąć żyć, nie pragnąć być kochanym - nie oznacza to, że jesteś przygnębiony i w depresji. Oznacza to, że wszystko już jest w tobie i nie ma potrzeby, aby chcieć tego, co już jest.