wtorek, 9 stycznia 2018

Święta tajemnica brody dla Słowian i dlaczego w żadnym wypadku nie należy jej usuwać.

źródło tłumaczenia: https://vk.com/life.move?w=wall-31239753_137917

- Znaczenie słowa: B(o)RODA - bogactwo RODA! (Bóg Praojciec ROD a także polskie RÓD- przyp Michalxl600). Im grubsza i dłuższa broda, tym silniejszy i bardziej krzepki ród, tym więcej ma potomstwa i silniejsze związki między pokoleniami.

- Broda daje odwagę. Dopóki wojownikom nie zaczęły rosnąć brody, nie wolno im było wysuwać się do pierwszo-liniowych oddziałów na polu bitwy. Być może, oczywiście jest to tylko autosugestia i jeśli dziecko będzie mieć przekonanie, że broda uczyni je nieustraszonym, niepokonanym i będzie chronione przed "zabłąkaną kulą" to niech tak będzie! Jesteśmy przecież tym, w co wierzymy! Spójrzcie chociażby na ponurego mężczyznę z brodą - wygląda sto razy bardziej niebezpiecznie niż ten świeżo ogolony.


- Duchowy wzrost bez brody nie jest możliwy. Mężczyzna jest nosicielem ducha rodu. (Tak więc przedłużając swój ród, mąż daje dzieciom ducha, a matka ciało). Mężczyzna, który nosi brodę, ma duchową moc. I tak jak kobieta słyszy
Boga poprzez włosy na głowie, tak mężczyzna odczuwa Boga przez włosy na brodzie. Broda daje silniejszą intuicję, która pomaga rozwiązać najtrudniejsze sytuacje. Dla informacji:  Popi Prawosławni uważają, że ten kto goli brodę wyraża w ten sposób niezadowolenie ze swojego ciała, które dał mu Bóg i dekret cara Piotra I o zakazie noszenia brody  ich nie dotknął. Chociaż przed dekretem sama cerkiew uważała golenie brody za grzech i nie błogosławiła mężczyzn bez brody. U Staroobrzędowców golenie brody uważa się za barbarzyństwo oraz złamanie reguł i jest uważane za herezję. Golenie bród było zabronione w Starym Testamencie. Golenie bród było zakazane przez zasady szóstej Rady Ekumenicznej. Według dawnych pism Monastycznych nie wolno było golić brody: „Korzyści wynikające z noszenia brody przez mnicha” Waleriana (1531).
Znany jest specjalny traktat na ten temat - „Apologetyzm brody"  - Burcharda Belewoskiego napisany w 1160 roku i odnaleziony w 1929 roku.

 "Mądrość mieszka na brodzie". O wielkich mocach brody wypowiadali się również starożytni Grecy - każdy dorosły mężczyzna bez wyjątku, nosił brodę jako znak zdobycia mądrości. Broda była zapuszczana z przyjemnością, a krótko  strzyżona (ale nie ogolona!) bywała tylko jako znak żałoby.

- Broda to duchowe połączenie z przodkami i swobodne myślenie. W starożytnym świecie - nie tylko wśród Słowian, jeśli ktoś musiał kogoś upokorzyć, podporządkować go sobie, to odcinano mu brodę. Osoba pozbawiona tak potężnego źródła energii traci duchową więź ze swoimi przodkami i swobodnym myśleniem, jej świadomość jest otumaniona i może być kontrolowana tak, jak  się komuś podoba.


- Broda jest symbolem władzy, symbolem mistrza. Mężczyzna w przestrzeni swego domu jest uosobieniem Boga i tylko on musi zaczynać wszystko jako pierwszy - nadawać początek. Mężczyzna bez brody był uważany za zniewieściałego i niezdolnego do stworzenia rodziny, do prokreacji i przedłużenia rodu. W starożytnym Egipcie broda była ogólnie zakazana - nie mógł jej nosić nikt oprócz faraona - symbolizowała ona indywidualną władzę i posiadanie ziemi. Faraon wydawał się pojawiać jako obraz męskiego ojca, a cały jego lud stał się "kobietą" - reproduktorem dóbr.


"Broda to szacunek". 

 Fragment z opisu podróżnika do Rosji w roku 1634  -Adama Alearius (tłumaczenie): "Mężczyźnina Rusi bardzo szanują długie brody, a ci, którzy takowe posiadają są bardzo szanowani". We wszystkich legendach i przekazach z przeszłości wszyscy, którym okazywano szacunek - mędrcy i bohaterowie - noszą brody. A staruszek Hotabycz (postać z bajki) za pomocą wyrwania jednego włosa  z brody spełniał życzenia. Dziadek Mróz bez brody to nie Dziadek Mróz.W 1757 r. M.V. Łomonosow napisał nawet odę do tegoż zakazanego przez Piotra I atrybutu - "Hymn do brody", który wywołał zgorszenie rodziny królewskiej.