czwartek, 10 grudnia 2020

30 życiowych lekcji, które należy przyswoić:

 Stały widz kanału oraz czytelnik bloga "TheRewers78" przysłał mi właśnie na skrzynkę mailową gotowy do zamieszczenia tekst - jest to jego tłumaczenie z tej strony: https://www.youtube.com/post/UgyLmBkPKbMQ4I_GcNN4AaABCQ

  1. Szczęście jest w naszym wnętrzu. Tracimy zbyt wiele czasu, szukając aprobaty i pociechy z zewnątrz. I zawsze okazuje się, że szukaliśmy w złym miejscu. Zajrzyjcie do własnego wnętrza.

 
 2. Bądźcie wdzięczni za wszystko. Za dobre, za złe, za straszne. Życie samo w sobie jest nieocenionym darem. A przyjemność i ból są częścią naszej podróży.

 
 3. Zmieńcie swoje postrzeganie, a zmieni się Wasze życie. Kiedy poczujecie strach, złość, urazę, po prostu spójrzcie na sytuację z innej perspektywy (Z lotu ptaka; z bajkowej dzwonnicy, jak zaleca Iwan Carewicz - przyp. tłum.)

 
4. Nie możecie uszczęśliwić wszystkich, pozostając wiernym sobie. Lecz wciąż lepiej jest podejmować ryzyko i być źle zrozumianym, niż być kochanym, ale udawać kogoś kim się nie jest.

 
5. Świat wokół jest lustrem. To, co kochamy w innych, jest odbiciem tego, co kochamy w sobie. To, co nas denerwuje w innych, jest wskaźnikiem tego, na co musimy w sobie zwrócić uwagę.

 
6. Każdy człowiek pojawia się w naszym życiu w jakimś celu. A my już sami decydujemy, czy uczyć się na lekcjach, których on nam udziela, czy nie. Czym gorsza jego rola w naszym życiu, tym poważniejsza lekcja. Uczcie się.

 
7. Uwierzcie. Po prostu wiedzcie, że w najtrudniejszych chwilach Wszechświat Was wesprze i wszystko będzie w porządku.

 
8. Nie bierzcie wszystkiego zbyt osobiście. Działania innych ludzi są odzwierciedleniem tego, co dzieje się w ich życiu osobistym. Z reguły nie ma to nic wspólnego z wami.

 
9. Natura leczy. Spacer na świeżym powietrzu i widok na piękne krajobrazy niesamowicie potrafią oczyścić głowę ze zbędnych myśli, ożywić i rozweselić.

 
10. Aby się wyleczyć, należy to w pełni poczuć. Umieść swoje lęki i słabości tuż przed sobą i skieruj na nie jasną wiązkę światła, ponieważ jedynym sposobem na pozbycie się ich jest przejście przez nie. Spojrzenie prawdzie w oczy jest bolesne. Ale przysięgam, że na dłuższą metę naprawdę warto.

 
11. Perfekcjonizm to iluzja. Trzeba powiedzieć, że najbardziej bolesna. Zrelaksujcie się. Dążcie do doskonałości, ale pozwólcie sobie na błędy i bądźcie szczęśliwi niezależnie od wyniku.

 
12. Zdejmijcie klapki z oczu. Nie skupiajcie się wyłącznie na własnych celach i pragnieniach. Ryzykujecie utratę piękna tego życia i ludzi wokół Was. Świat jest niesamowity, gdy idzie się przez niego z szeroko otwartymi oczami.

 
13. Świętujcie swoje zwycięstwa. Cieszcie się każdym sukcesem, nawet najmniejszym.

 
14. Nauczcie się wybaczać. Potrzebujecie tego przede wszystkim Wy sami, a nie ci, którzy Was obrazili. Kiedy Wybaczacie, zyskujecie spokój i wolność, na jaką zasługujecie. Wybaczajcie szybko i łatwo. (Wybaczyć nie znaczy zapomnieć. Wybaczać należy w sercu, a w świecie materialnym działać tak, jak wymaga tego sytuacja, sprawiedliwie i w zgodzie z sumieniem. W ten sposób powstrzymujemy pomnażanie się zła i nakierowujemy z powrotem na właściwą ścieżkę tych, którzy zbłądzili - przyp. tłum.)

 
15. Wszyscy posiadamy niesamowitą intuicję. Jeśli się zatrzymacie i głęboko wsłuchacie, możecie usłyszeć głos swojej wewnętrznej mądrości. Usłyszcie cichy szept Waszego serca. Ono zna drogę. 

 
16. Niech Wasza dusza śpiewa! Bądźcie prawdziwi. Nie ma na Ziemi nikogo takiego jak Wy. Bądźcie szczerzy, żyjcie i oddychajcie głęboko, dążąc do Waszych celów.

 
17. Wszyscy jesteśmy twórcami. Naprawdę! Przy odpowiednim uporze, koncentracji i wytrwałości wszystko jest możliwe. Pamiętajcie o tym.

 
18. Otaczajcie się ludźmi, którzy Was kochają i wspierają. I sami kochajcie i wspierajcie ich. Życie jest za krótkie na coś mniej.

 
19. Kręćcie się przez życie w swobodnym tańcu. Jeśli macie wielkie marzenia, podążajcie za nimi z pasją. Ale delikatnie i z pewnym dystansem, abyście byli na tyle elastyczni i zwinni, byście mogli dostosować się do zmieniającego się rytmu życia.

 
20. Im więcej dajecie, tym więcej dostajecie. Dzielcie się mądrością, miłością, talentem. Dzielcie się z lekkością. Zobaczycie, ile piękna wróci do Was w tym życiu.

 
21. Najważniejsze, żeby nie zdradzić się całkowicie. Ponieważ jeśli nasza wewnętrzna filiżanka jest pusta, nie będzie już nic więcej do dania. Ważna jest równowaga.

 
22. Powiedzcie "Tak" wszystkiemu, co rozświetla Wasze oczy. Powiedzcie "Nie" wszystkiemu, co Was nie interesuje lub na co nie macie czasu. Czas jest najcenniejszym zasobem, którego nie można odnowić. Używajcie go mądrze.

 
23. Czasami wyrastamy z przyjaźni. Nie oznacza to, że my lub przyjaciele jesteśmy źli. Po prostu nasze ścieżki się rozchodzą. Zachowajcie ich w swoim sercu, lecz jeśli oni zaczną Was urażać lub powstrzymywać, to znaczy, że nadszedł czas na zachowanie dystansu i odpuszczenie przyjaźni.

 
24. Pokonanie własnego strachu to najbardziej satysfakcjonująca rzecz, jaką możecie dla siebie zrobić. W ten sposób udowadniacie sobie, że możecie zrobić wszystko. Jest to generator pewności siebie.

 
25. Nasze ciało jest wehikułem, który zabiera nas do marzeń. Kochajcie je i traktujcie ostrożnie i troskliwie, jeśli chcecie czuć się weseli i energiczni. Ale nie przywiązujcie się do niego. Wygląd jest subiektywny i zmienia się w czasie w taki czy inny sposób. Najważniejsze jest poczucie komfortu i wygody we własnym ciele.

 
26. Rozmawiajcie ze swoimi bliskimi tak często, jak to tylko możliwe i pokażcie im jak bardzo ich kochacie. Tego nigdy za dużo. Wasz czas, Wasza obecność, miłość i szczera troska o nich to najlepszy prezent.

 
27. Żyjcie w teraźniejszości. To jedyne, co teraz macie. Uczcie się na błędach z przeszłości i cieszcie się miłymi wspomnieniami, ale nie trzymajcie się ich i nie pozwólcie im Was prześladować. Śnij o przyszłości, ale bez fanatyzmu i obsesji. Uwielbiajcie teraźniejszość.

 
28. Życie to seria wzlotów i upadków. Aby osiągnąć pełny potencjał, potrzebujemy obu. Po prostu trzymajcie się mocno i cieszcie się jazdą.

 
29. Każdego dnia bądźcie wdzięczni za wszystko, co macie w życiu. W ten sposób tworzycie wokół siebie przestrzeń dla jeszcze większej obfitości, przeciągającą radość, miłość, zdrowie i dobrobyt.

 
30. Wasza definicja szczęścia różni się od definicji innych ludzi. To, co działa dla Was, nie musi działać dla innych. Nie jesteście sędzią, który oceniałby życiowe decyzje każdej osoby. Jak to się mówi: "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni".