niedziela, 21 października 2018

256-LETNI MĘŻCZYZNA UJAWNIŁ PRZED ŚMIERCIĄ TAJEMNICĘ DŁUGOWIECZNOŚCI.

źródło tłumaczenia: https://vk.com/life.move?w=wall-31239753_121174


Wszyscy żyjący stulatkowie muszą przeżyć co najmniej kolejny wiek, aby pobić rekord Li Qingyun. Ten człowiek przeżył 256 lat!I to nie jest bzdura, ta historia została zbadana przez naukowców i dziennikarzy! Artykuł New York Times z 1930 r. Stwierdza, że ​​profesor Uniwersytetu Chengdu w Wu Chung-Tze odnalazł rządowe zapisy chińskiego imperium z 1827 r. w którym gratulują Li Qingyunowi z okazji jego 150. urodzin, a także dokumenty z 1877 r. zawierające gratulacje z okazji 200 rocznicy.
W 1928 r. dziennikarz "New York Timesa" napisał, że większość starych ludzi, którzy mieszkali obok
Li Li Qingyuna, wspominała, jak ich dziadkowie mówili im, że znają go od dzieciństwa, ale nawet wtedy był już dorosłym mężczyzną.
Li Qingyun był zielarzem.Od 10 latach zbierał je w górach i dowiedział się, że mogą przyczynić się do długowieczności. Przez prawie 40 lat utrzymywał dietę ziołową, jedząc tylko zioła takie jak grzyby Lingzhi (
po polsku Lakownica Lśniąca, po łacinie Ganoderma Lucidum), jagody goji, dziki żeń-szeń. W 1749 roku, w wieku 71 lat, wstąpił do chińskiej armii jako nauczyciel sztuk walki. Lee był ulubieńcem wszystkich, ożenił się 23 razy i został ojcem ponad 200 razy.Zgodnie z opowieściami ogólnie przyjętymi w jego prowincji, Lee z dzieciństwa potrafił czytać i pisać, a zbierając zioła, w wieku 10 lat zdążył już odwiedzić Gansu, Shanxi, Tybet, Annam, Syjam i Mandżurię.
Przez pierwsze sto lat nadal zbierał i sprzedawał zioła lecznicze. Następnie sprzedawał zioła zebrane przez innych. Wraz z innymi chińskimi ziołami sprzedawał grzyby
Lingzhi, jagody goji, dziki żeń-szeń, hi shu woo i gotu kola oraz żył na diecie tych ziół i wina ryżowego.
Nie był jedynym.Według jednego ze studentów Lee, spotkał kiedyś człowieka, który miał ponad 500 lat. Nauczył go ćwiczeń oddechowych Qigong i podał pewne zalecenia dietetyczne, które mogły pomóc mu przedłużyć jego życie do nadludzkich terminów.


 Na łożu śmierci Lee wypowiedział swoje słynne zdanie:"Dokonałem wszystkiego, co musiałem dokonać na tym świecie. Idę do domu. "
Czy te słowa mogą być jedną z największych tajemnic długiego i szczęśliwego życia? Ciekawe, że w nowoczesnym cywilizowanym świecie staramy się walczyć z wiekiem za pomocą nowoczesnych urządzeń na podczerwień i najnowocześniejszych leków.
Oto sekret długowieczności tego mędrca:Kiedy Lee został zapytany, jaki jest jego sekret długowieczności, odpowiedział:"Utrzymuj swoje serce w ciszy, siadaj jak żółw, chodź energicznie jak gołąb i śpij jak stróżujący pies".
Lee argumentował, że wewnętrzny spokój i wyciszenie połączone z ćwiczeniami oddechowymi jest jego sekretem długowieczności. Oczywiście jego dieta również odegrała ważną rolę. Ale, co zaskakujące, najstarsza osoba na Ziemi przypisała swoją długowieczność stanowi umysłu.
Dlaczego tak trudno w to uwierzyć?Ludziom, których średnia długość życia wynosi 65 lat, trudno uwierzyć nawet w życie po 100 latach. Trudno jest sobie wyobrazić, że ktoś żyje przez ponad 200 lat.Musimy wziąć pod uwagę, że istnieją ludzie, którzy nie żyją w wyczerpujących harmonogramach pracy, nie mają konieczności radzenia sobie z długami kredytowymi, nie oddychają zanieczyszczonym miejskim powietrzem i regularnie ćwiczą. Nie jedzą cukru, mąki ani żadnego innego produktu traktowanego pestycydami. Nie jedzą szybko, jak my dziś.
Nie jedzą tłustego mięsa, słodkich deserów i żywności GMO. Nie palą i nie piją alkoholu. Ich dieta to nie tylko nieobecność szkodliwych produktów, którymi tak często się rozkoszujemy. Zawiera ona super zdrowe produkty i rośliny lecznicze, które podobnie jak sterydy wpływają na nasze narządy i układ odpornościowy.
Również spędzają wolny czas pośród natury, medytując i ćwicząc techniki oddechowe, które poprawiają zdrowie psychiczne, fizyczne i emocjonalne.

 Mają zdrowy sen. Spędzają dużo czasu na słońcu a wiemy, że kiedy możemy odpocząć w słońcu, czujemy się tak, jakbyśmy byli młodsi i nazywamy to "wakacjami". Wyobraź sobie, jak to jest: opalasz się w górach przez całe życie, na tle absolutnego mentalnego, duchowego i fizycznego dobrego samopoczucia.
Nie wątpię ani przez moment, że gdybyśmy wszyscy przestrzegali tych zdrowych wzorców zachowań, życie poniżej 100 lat nie wydawałoby się nam tak mityczne.Jeśli traktujesz swoje ciało poprawnie, kto wie, ile lat może trwać nasze życie.