niedziela, 8 kwietnia 2018

Jak pozbyć się śluzu w ciele

źródło tłumaczenia: https://vk.com/life.move?w=wall-31239753_141667 
Kiedy po raz pierwszy zjemy coś ugotowanego, powstaje pierwszy śluz w naszym organizmie. Z biegiem lat gromadzi się, wypełniając wszystkie przestrzenie w naszym ciele. Najbardziej popularnym miejscem gromadzenia śluzu są płuca.     

           Kiedy śluzu gromadzi się dużo, podnosi się on i wychodzi przez nos. Bardzo małe dzieci mają bardzo częste przeziębienia ale to, co nazywamy przeziębieniem jest w rzeczywistości próbą pozbycia się śluzu przez organizm. 
   
Kaszel, katar, temperatura, worki pod oczami - to walka ze śluzem. Zaczynamy aplikować krople do nosa, kaszel jest leczony antybiotykami a temperatura "zbijana" aspiryną. Eliminujemy wszelkie próby zdrowego organizmu chcącego pozbyć się śluzu. Nasze ciało jest zmuszone przełączyć się na detoksykację zażywanych medykamentów, a warstwa śluzu staje się coraz grubsza. 
  
 Początkowo jest on przezroczysty, a później staje się gęsty, zielonkawy, brązowy lub żółty. Śluz pokrywa ściany jelita i staje się pośrednikiem pomiędzy żywnością a naczyniami krwionośnymi. 
   Szlam ten (śluz) staje się domem dla wszelkiego rodzaju mikroorganizmów uwielbiających martwe, gotowane pożywienie. Jak tylko przejdziesz na surowe jedzenie, zaczyna się masowa śmierć "padlinożerców" i zaczyna się detoksykacja. Ból głowy, katar, kaszel, wymioty, biegunka - tak zaczyna się proces oczyszczenia. Jeśli tak nie jest to istnieje powód aby być czujnym: rzeczy mają się bardzo źle. 

 Jak pomóc swojemu ciału w zatruciu? Obciążenie fizyczne dla mięśni pomaga je oczyścić. Bieganie oczyszcza płuca ze śluzu. Nasze wierne rośliny pomocnicze to czerwona papryka, musztarda, imbir, czosnek - są najsilniejszymi środkami przeciwpasożytniczymi. Czerwony pieprz (chodzi chyba o chili- pieprze cayenne -przyp. mochalxl600) rozszerza naczynia krwionośne, jeżeli są zwężone, a jeśli są rozszerzone - zwęża. Herbata z czerwonego pieprzu (łyżka na szklance wody) jest najlepszym lekarstwem na wszystkie ostre choroby. 
   
   Imbir pomaga usunąć śluz z dowolnego miejsca. Jelito zostanie najpierw oczyszczone, a gdy się oczyścisz, poczujesz, jak wszystko ożywa wewnątrz, zaczyna "oddychać", pulsować. Poprawione krążenie krwi szybko przenosi czystą krew na całe ciało (czas na pokrzywę!! Zbierajcie - jest o tej porze roku najsilniejsza -oczyszcza krew i wzmaga jej produkcję. Tani moździeż za 30 zł i ucieramy z miodem- przyp. michalxl600.)  i rozpocznie się proces eliminacji wszystkich złogów śluzu.Można stosować imbir następująco: Świeży korzeń imbiru posiekać na cienkie plasterki (1 mm) w ilości jednej łyżeczki i zalać wrzącą wodą. Kiedy już trochę "naciągnie" i jest lekko chłodny, dodać łyżeczkę miodu, plasterek cytryny i pić 20-30 minut przed jedzeniem.(ja jadam na surowo - ucieram na tarce i mieszam niemal do wszystkiego, zazwyczaj wodę źródlaną piję z tym utartym imbirem a pozostałość jest potem miksowana w sałatkach albo innych "wynalazkach" jak sezam z miodem itp. -przyp. michalxl600).
 

Substancje odżywcze z jelita będą bezpośrednio przedostawać się do krwiobiegu, omijając pośredników. Nasycać się będziesz mniejszymi porcjami jedzenia bez przeciążania ciała.

 p.s. jak co roku zachęcam do spożywania pokrzyw. U mnie już malutkie się pojawiają - kilka dni temu kupiłem sobie granitowy moździerz z tłuczkiem (a może jest marmurowy - jakiś kamień w każdym razie), kosztował mnie niecałe 30 zł, duży wybór w małomiasteczkowym sklepie AGD, te same ceny widzę na portalach aukcyjnych.  Te małe pokrzywy co rano utrzeć z miodem - jeśli ktoś nie ma ich za oknem to co kilka dni przygotować sobie pastę lub sok z miodem (dawniej rodzice maszynką do mięsa to wyciskali - sposobów jest masa). Moździerz kamienny ma moim zdaniem zaletę bo nie ma styczności zarówno pokrzywy jak i miodu z metalem. Włodzimierz Sedlak twierdził, że połączenie pokrzywy z miodem dale coś super leczniczego.