środa, 12 sierpnia 2015

Jak stać się bardziej kobiecą?

  Problem wielu współczesnych kobiet polega na tym, że nie potrafią być kobiece. Konkurencyjna walka z mężczyznami o palmę pierwszeństwa doprowadziła do tego, że wiele kobiet utraciło umiejętność oczarowywania. Słaba płeć stara się stać silną zapominając przy tym, że kobieta w każdych okolicznościach powinna zachowywać żeńskie cechy. Wszak w wielu przypadkach problem samotności kobiet dlatego jest tak nabrzmiały, że kobiety oduczyły się "podawać" siebie, (prezentować) - one dziś przypominają żeńskie drapieżniki a przecież powinny być słabymi i delikatnymi stworzeniami umiejącymi oczarować swoją kobiecością.
    Porozmawiajmy więc o tym jak stać się bardziej kobiecymi.

  Kobiecość - to zbiór cech właściwych dla psychologii kobiet: umiejętność oczarowywania, fascynowania, bycie delikatną, czułą. Kobiecość to sposób bycia połączony ze sposobem ubierania się, prezentowania siebie, dbałości o siebie. O ile współczesne kobiety przystosowały się do podążania za modą, nauczyły się właściwie dobierać odzież, nanosić makijaż i układać włosy to ze sposobem bycia u wielu wynikają już problemy.

  Jeśli chcecie pojąć jak stać się bardziej kobiecą to pierwsza rzeczą jaką powinnyście to zająć się swoim wewnętrznym światem.

  - przypomnijcie sobie te momenty swojego życia kiedy czułyście się kobietą. Postarajcie się przypomnieć sobie swoje odczucia. Czy miło jest wam myśleć o takich momentach? W detalach odtwórzcie wszystko co pomogło wam stać się kobiecymi: odzież, sposób zachowania, sytuacja.

  - aby pojąć jak stać się bardziej kobiecą niezbędne jest nauczyć się lubić siebie. Powinnyście  zaakceptować swoje ciało, swoje niedostatki i pokochać je. Uwierzcie, że wasze kompleksy i niedostatki staną się dla was koszmarnym problemem. A być może ktoś uzna je za wasz atut, waszą indywidualność. Pomyślcie o wszystkich znamienitych aktorkach, które powalały mężczyzn na ziemię swoim spojrzeniem. Przypatrzcie się uważnie - czy one były takie idealne? Niektóre z nich miały zbyt obfite biodra, inne znów zbyt wydatny nos, małe piersi albo zdecydowanie nie płaski brzuch. Ale to wszystko nie przeszkadzało milionom mężczyzn patrzeć na nie z zachwytem. Ich sekret tkwił w tym, że by stać się bardziej kobiecymi pokochały swoje ciało - zaakceptowały siebie ze wszystkimi niedoskonałościami.

  - jeden z sekretów "jak stać się bardziej kobiecą" to nauczenie się żyć w harmonii ze sobą, ze światem. Czy zauważyłyście jak chodzą współczesne kobiety? One się nieustannie gdzieś śpieszą, biegną kłusem zginając plecy i opuściwszy głowę. Ich ruchy są ostre, sposób poruszania się podobny do męskiego. Takie kobiety nigdy nie będą kobiece nawet jeśli będą odziane w najbardziej romantyczną sukienkę. Zadumajcie się - dokąd nieustannie się spieszycie? O czym myślicie? Co was zmusza do tego by przestać być kobietą? Pragnienie zarobienia pieniędzy? Ciężka praca? Zmęczenie? To są wszystko ważne przyczyny - na nieszczęście w naszym świecie mężczyźni i kobiety stoją na tym samym poziomie pracy fizycznej i wykonują w praktyce tę samą co stopnia skomplikowania pracę. Oczywiście w takich warunkach ciężko jest zachować swoją kobiecość ale musicie rozumieć, że w większości przypadków wy same się do tego zmuszacie - swoje myśli.  

  Jeśli nauczyłybyście się żyć w harmonii ze sobą, słuchać swojego wewnętrznego głosu, cieszyć się z tego co macie i uśmiechać się to pojęłybyście jak stać się bardziej kobiecymi.
 Wsłuchujcie się w siebie,  może nadszedł czas, aby przestać próbować wyprzedzić swoje życie? Może nadszedł czas aby rozkoszować się życiem? - wszak drugiej możliwości mieć nie będziecie. Przestańcie się spieszyć, nauczcie się prawidłowo chodzić. Wasze plecy powinny być idealnie proste, chód równy a ruchy płynne. Jesteś kobietą a nie traktorem. Naucz się chodzić jak kobieta. Jeśli się nieustannie spóźniasz to wstawaj wcześniej.

  - jeszcze jedna zasada, która podpowie jak stać się bardziej kobiecą to nauczyć się być szczęśliwą. W tym celu powinnyście zrozumieć co jest wam potrzebne do szczęścia, co przeszkadza wam być szczęśliwymi i cieszyć się życiem. Może nadszedł czas aby coś w sobie zmienić? Wsłuchajcie się w swój wewnętrzny głos i nie bójcie się zmian. Uwierzcie, że one są w stanie zmienić wasze życie na lepsze dlatego nie bójcie się robić kroki na drodze do swojego szczęscia.

  - jeśli chcecie pojąć jak stać się bardziej kobiecymi to nauczcie się w życiu cieszyć - przestańcie być ofiarą.  Mało prawdopodobne by pomógł wam ktokolwiek inny poza wami samymi. Jeśli macie problemy to nie warto nieustannie o nich rozmyślać. Absolutnie wszyscy na tym świecie od czasu do czasu doświadczają trudności. Część ludzi staje się dzięki nim silniejsza gdyż wyciągają wnioski i idą dalej a cześć staje się przez nie na zawsze złamana. Niektórzy nie umieją wybaczyć sobie błędu i karają siebie za niego przez całe życie dlatego przestańcie obwiniać siebie i innych za wasze niepowodzenia.

  - jeśli chcecie pojąć jak stać się bardziej kobiecymi to stańcie się lepsze. Niech do waszego życia wejdą takie uczucia jak czułość, współczucie, zrozumienie, dobroć. Wasze serce powinno być żywe i czujące a wtedy znajdzie to odzwierciedlenie na waszej zewnętrzności i waszej kobiecości.

  - jest dobre ćwiczenie aby zrozumieć jak stać się bardziej kobiecą. Rozbierz się i stań przed dużym lustrem. Popatrz na siebie uważnie. Spróbuj poczuć swoje ciało - naucz się je chwalić. Pogładź swoją delikatną skórę, twoje ruchy powinny być płynne. Mówcie sobie komplementy oko w oko. Spróbujcie się poruszać. Wykonajcie kilka delikatnych ruchów dłońmi, popatrzcie jakie to jest piękne. Przy tym nie zapominajcie o uśmiechu. Czy widzicie w lustrze piękną kobietę?    
Być może nie jest ona idealna zewnętrznie ale posiada swoje zalety. Zatem cóż więc przeszkadza wam być kobiecą? W tym celu jesteście stworzone a nie po to by udowadniać jakie jesteście silne i niezwyciężone.

  Bądź słaba, delikatna, dobra, kobieca a zauważysz, że wszelką pracę wymagającą wysiłku będzie za ciebie wykonywał twój mężczyzna, który będzie cię chronił przed wszelkimi trudnościami. Pamiętaj, że sama na siebie nakładasz ciężar ponad siły.
   Niech tym się zajmie twój mężczyzna, który nieuchronnie pojawi się gdy już pojmiesz jak stać się bardziej kobiecą.

źródło: http://pravotnosheniya.info/Kak-stat-zhenstvennee-2377.html