piątek, 17 sierpnia 2018

10 oznak, że twój związek jest destrukcyjny

źródło tłumaczenia https://vk.com/nw_earth?w=wall-39824723_210141

Znalazłem taki wpis - nie jest to jakiś mój ideał (a może nie mam czasu wniknąć głębiej w tekst) ale nad wieloma rzeczami warto się zastanowić. 
                                                      autor bloga.
 
Relacje, które cię niszczą. 
Jaki związek ma charakter traumatyczny i wymaga leczenia, a często wymaga zakończenia?

Relacje, w których jesteś nieustannie kontrolowany, na podstawie zazdrości, nieufności, strachu partnera, że Cię straci.


Jeśli partner stale sprawdza twój telefon, pocztę, profile w sieciach społecznościowych, hackuje hasła itp., grozi zrobieniem czegoś z tobą lub ze sobą - jest to nienormalne i niszczy cię.


Relacje, w których stale kontrolujesz swojego partnera, jesteś zazdrosny, nie ufasz, relacje,których boisz się utracić.


Tutaj możesz włączyć swoją możliwą niezdolność do bycia w samotności, sam na sam ze sobą. Jeśli używasz relacji, aby "zatkać" emocjonalną pustkę - wtedy pora radzić sobie z samym sobą.


Relacje, w których tylko Ty przejawiasz inicjatywę.


Dzwonisz, piszesz wiadomości, proponujesz spotkanie - a partner tylko łaskawie się zgadza (lub się nie zgadza, a potem ty wpadasz w panikę). Ta "gra do jednej bramki" nie jest oznaką zdrowego związku.


 Relacje, w których jesteście upokarzani.
 Obejmuje to obelgi, "dowcipy", demonstrację wyższości twojego partnera, wykazywanie twojej porażki i niedociągnięć oraz przemoc fizyczną. Takie relacje muszą być w trybie pilnym przerwane i powinny być rozpatrzone powody, dla których znalazłeś/aś się w takim związku.
 Relacje, w których upokarzasz swojego partnera.

Jeśli nie możesz powstrzymać się od obelg, wskazywania niedociągnięć partnera, od rękoczynów i tak dalej - musisz także zatrzymać się i zrozumieć siebie: dlaczego to czynisz. A jeśli partner jest tak odrażający, że zasługuje na takie traktowanie to dlaczego wciąż z nim jesteś?


Relacje, w których zawsze coś udowadniasz, a partner stale wyraża "wątpliwości".


Zwłaszcza jeśli chodzi o twoje uczucia i chęć bycia razem. Jeśli partner po raz kolejny powiedział coś w stylu: "Nie okłamuj mnie i siebie, nie kochasz mnie" - a ty płaczesz i wyjaśniasz coś gorączkowo - najprawdopodobniej jesteś "hodowany/a" na negatywne emocje, aby nakarmić nimi swoje własne chore ego.


 Relacje, w które sam nie rozumiesz, jak i dlaczego trafiłeś/aś.
 Jeśli partner jest liderem, nieustannie przejmuje inicjatywę i nie pozwala ci dojść do zmysłów, a ty po prostu wykonujesz to, co on chce to całkiem możliwe, że nie jesteś w kontakcie ze swoimi uczuciami i pragnieniami. Musisz się zatrzymać i zrozumieć siebie.
 Relacje, w których nieustannie "błagasz" o coś.
 Miłość, uwaga, troska i po prostu dobry stosunek do samego siebie. Jeśli jesteś zmuszony/a udowadniać, że zasługujesz na to wszystko - najprawdopodobniej masz bardzo niskie poczucie własnej wartości i musisz sobie z tym poradzić.
 Relacje, które chcesz zmienić, ale partner pozostaje "głuchy", jak ściana.

Jeśli uważasz, że twoje potrzeby dotyczące relacji są ignorowane, a partner twierdzi, że "wszystko jest w porządku, nie wymyślaj" - być może musisz zatrzymać się (zrobić sobie przerwę), by spojrzeć z boku: czy wszystko w porządku, czy też
w ogóle nie jest.

Relacje, które się nie rozwijają się.


Lub rozwijają się z nudów i rozpaczy. "Tylko spotkania", które trwają przez wiele miesięcy i nie przechodzą do wspólnego życia, małżeństwo "na kocią łapę", które nigdy nie ewoluuje do statusu zarejestrowanego małżeństwa, w którym dzieci się nie pojawiają, a para mieszka razem jako sąsiad w hotelu. Najprawdopodobniej musisz przerwać i dowiedzieć się: może to "niewłaściwa" relacja?


Autor: Natalia Judina