środa, 12 kwietnia 2017

Odwracamy bieg dziejów- odrodzenia nadszedł czas!

Wiadomość dzisiejsza zrewolucjonizuje nasze Słowiańskie życie! Dość juz zapadania się w otchłań- rozwijamy skrzydła.

  O roli zegara i jego fałszywym biegu wspominał już Iwan Carewicz (Lewszunow- info dla nowych czytelników) wszystkomierz . Jak tylko o tym usłyszałem (chyba jesienią tłumaczyłem tę wypowiedź) to zapałałem entuzjazmem i zapragnąłem mieć taki zegar ale jakoś tak zimowe przygotowania i ten marazm zimowy sprawiły, że minęło kilka miesięcy. Pod filmem kilka informacji jak to zdobyć oraz informacja dla majsterkowiczów.

     Wczoraj znalazłem  wypowiedź Siergieja Daniłowa. Przy okazji informacja: Siergiej jesienią zaczął chorować i około grudnia zmarł. Nie on jeden w pełni sił "zwinął się" przedwcześnie, występująca w filmie "Gry Bogów" energiczna pani Żarnikowa i kilka innych osób przeszły niespodziewanie i w dość dziwnych okolicznościach do innego wymiaru. Przypominam, że według bukwicy słowiańskiej: "śmierć" (smiert) to S-smiena (zmiana) mierności (wymiaru) twierdo (na stałe/trwała zmiana- bo co noc we śnie wychodzimy z ciała czasowo i wracamy). Mroczni walczą abyśmy pozostali w niewiedzy i usuwają tych co niosą światło- wyślicie dobrą myśl i podziękowanie wojownikowi Siergiejowi.
Tłumaczyłem wiele jego nagrań.

  Oto materiał filmowy- napisy polskie dołączane poprzez You Tube a więc gdyby były kłopoty z ich odtwarzaniem to proszę posprawdzać ustawienia w prawym dolnym rogu ekranu.


SKĄD WZIĄĆ ZEGAR: sprawdziłem, że na znanych serwisach aukcyjnych są jako prezenty dla żartu i to w rozsądnych cenach. Trafiłem nawet ogłoszenie w Warszawie -Ursynów (w opisie jest informacja, że można odebrać również na Piasecznie). Dzwoniłem do człowieka -10 zł (do negocjacji) za 1 sztukę. Niestety dla zamiejscowych odbiór tylko na miejscu. Człowiek nie wysyła. Może ktoś z Warszawiaków chciałby zarobić kilka zł i zmajstrowalibyśmy jakąś hutrową dostawę? Ja chętnie wyłożę stówę  na większą ilość -gdyby tylko ktoś z miejscowych to sprawdził, odebrał i spakował. Telefon do pana: 791 200 004 . Aukcja antyzegar 
Na aukcjach taki zegar kosztuje obecnie minimum 20 zł -rzucam pomysł pod rozpatrzenie. Zależy czy ktoś będzie chętny.
 Na allegro zauważyłem też same mechanizmy do kupienia za 11 zł. Można swój stary zegar rozłożyć, tarcze namalować czy skomponować indywidualnie a mechanizm gotowy podmienić (to dla tych co w elektro-mechanice nie czuja się mocni)- a może ktoś "na sali" ma zdolności artystyczne i wypuści małą serię?
Pomoge rozpropagować pomysł.

edycja: Mirmił poniżej słusznie przypomniał, że nasza Słowiańska tarcza powinna wyglądać tak:           Można też przerobić swoje istniejące zegary. Na portalu elektroda znalazłem dział i chyba konkretną radę: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1063133.html Tamże m/innymi takie wypowiedzi:W najprostrzym z zegarków wystarczy wyjąć jedną z blaszek na których jest cewka, poskładać i gotowe... Przynajmniej u mnie chodzi do tyłu.. Jeszcze tylko tarczę w lustrzanym odbiciu muszę sobie wydrukować. Pozdrawiam.Z tymi blaszkami działa. Wystarczy tylko wyjąć rdzeń z cewki czyli blaszkę lub blaszki i odwrócić je i włożyć. Czasem nie pasuje otworek lub wycięcie ale można to spokojnie samemu zrobić na owej blaszce. Zasada jest prosta, to jest silnik krokowy co w tym samym czasie obraca zębatkę co 6 stopni czyli 60secX6 stopni daje pełny kąt czyli 360 stopni. Pozdrawiam:)
Jest tam na stronce kilka innych wpisów i radzę przeczytać zanim rozgrzebiecie swój zegarek- dział ma jedną stronę więc krótki. Są elektryczne zegary "tykające" gdy wskazówka sekundnika przeskakuje i są zegary elektryczne gdzie przesuwa sie ona płynnie.

 Ja mam tykający już mam na stole jeden ze swoich zegarów. Będę kombinował. O efektach poiunformuję w komentarzach.

EDYCJA (13 kwietnia):  Jako, że w pewnym stopniu wyszedł nam tu artykuł wspomnieniowy z powodu śmierci Siergieja to dołączam kolejny wycinek wykładu Siergieja -temat ciętych kwiatów. Dam juz sam link bez obrazu aby sie łatwiej otwierała strona:

https://www.youtube.com/watch?v=ZavylCiL6-A