wtorek, 25 października 2022

Korytarz zaćmień - Bądźcie przygotowani na wszystko, wszystko może się wydarzyć

 oryginał tłumaczenia https://www.youtube.com/watch?v=aODNTuTBs7s

kochani, Chociaż strach nie jest najlepszą reakcją na zbliżające się zaćmienie to musimy być ostrożni. Zaćmienie to czas, kiedy zostają uwolnione potężne siły, dlatego musimy być czujni odnośnie ich wpływu na nasze życie.

  Jednak są to nie tylko siły zewnętrzne lecz także szukające swojej manifestacji siły wewnętrzne. Chociaż czasami zaćmienia zwiastują wydarzenia, które pogrążają nasze życie w całkowitym chaosie to w życiu nie dzieje się nic, co by nie było charakterystyczne dla człowieka, który je przeżywa.

 Właśnie o tym nas uczy astrologia - każdy z nas jest zasilany energią naszej mapy narodzin jednocześnie wplatając w nią swój własny, niepowtarzalny wzór.

  Bez względu na wydarzenia jakie sprowadzi nam sezon zaćmień, bez względu na to jak niesamowite, mało prawdopodobne, szokujące lub ekscytujące one będą -  wydarzenia te są zrodzone przez pole energetyczne, którym jesteśmy my sami.

 Zaćmienie może na zawsze zmienić życie jednego człowieka i pozostawić nietknięte życie innego - i nie dlatego, że ktoś ma pecha lub szczęście, że ktoś został przeklęty lub pobłogosławiony lecz dlatego, że każdy człowiek na swój sposób doświadcza energii zaćmień tak jak jest w stanie i jak powinien.

  Zaćmienie  jest nieprzewidywalne w swoich konsekwencjach i wszystko może się zdarzyć. Życiu często zaczyna towarzyszyć uczucie przyśpieszenia, naciski narastają, napięcie wyrywa się na zewnątrz kiedy najmniej się tego spodziewamy.

 Jako alternatywa mogą pojawić się przełomy i nieoczekiwane postępy - czasami jedno i drugie wydarza się jednocześnie. Zaćmienia uczą, że w naszym życiu zaangażowanych jest wiele innych wymiarów i nie jesteśmy w stanie kontrolować ich wszystkich.

  Podlegamy różnego rodzaju siłom, wpływom i energiom, przed którymi musimy uginać się w takich chwilach uznając, że czasami nie otrzymanie tego czego chcesz jest wielkim szczęściem.

  Okresy zaćmień często kondensują proces, który w innym przypadku zająłby dużo więcej czasu - relacje, które powinny zakończyć się w nadchodzących miesiącach  kończą się nagle z dnia na dzień - w ciągu jednej nocy. Przygotowywany przez nas projekt roboczy, który mieliśmy nadzieję wdrożyć w ciągu roku nagle urodził się szybko. Ból, którego doświadczaliśmy przez całą wieczność nagle nasila się z dnia na dzień, a my kończymy w izbie przyjęć pogotowia ratunkowego.

 Zaćmienie przenosi nas do innego etapu. Czasami może to być inspirujące, a czasem powodujące niezwykły strach. W każdym wypadku one pokazują nam, że wszystko, co przemyśleliśmy i zaplanowaliśmy będzie dziać się zupełnie inaczej.

 Gdy tylko się o tym dowiemy to  mamy wybór: albo się przeciwstawić  i walczyć przeciwko nowemu harmonogramowi swojego życia albo burząc to co stare żyć według tego nowego.

 Oczywiście znamy poprawną odpowiedź: nie przeciwstawiać się Wszechświatowi, ale to nie jest takie proste. Jesteśmy tak mocno zaprogramowani, że życie powinno toczyć się w określony sposób, że gdy ono wprowadza zamieszanie poprzez nieoczekiwane zdarzenia to konfiguracja naszego osobistego programu domyślnie próbuje przywrócić pierwotne ustawienia lub przynajmniej opłakiwać niesprawiedliwy los.

  Możemy się tak mocno trzymać tej perspektywy, że odrzucamy nawet poszukiwanie pozytywnego sposobu radzenia sobie z tym nowy biegiem okoliczności - a to dlatego, że dokonanie tego może wydawać się równoznaczne z przyjęciem go bez walki, a my po prostu nie jesteśmy na to gotowi.

 A więc walczymy z wydarzeniami w naszym życiu aby przywrócić kontrolę i powrócić na szczyt nawet kiedy wszystko wydaje się iść po swojemu.

 Zaćmienie może sprawić, że poczujemy utratę kontroli i zdestabilizowanie zastanawiając się: "jak mam żyć, jeśli życie nie uzasadnia moich oczekiwań ?" 

  Tak naprawdę jesteśmy pełni oczekiwań już od momentu gdy się budzimy. Niektóre wydają się nieistotne -  na przykład oczekujemy, że z kranu popłynie woda, inne są dużo poważniejsze: oczekujemy, że zakończymy dzień razem ze swoimi  najbliższymi nierozdzieleni przez łamiącą serce tragedię.

  Ale tak naprawdę nikt wie, co wydarzy się w następnym momencie i okres zaćmienia zbiorowo nam o tym przypomina a wtedy życie przybiera całkowicie inny odcień.

  Woda z kranu staje się codziennym cudem podtrzymującym nasze życie. Tragedia odkrywa jedną z najgłębszych tajemnic życia, nawet w najciemniejszej godzinie możemy odnaleźć chwilę spokoju, jeśli będziemy jej szukać.

  A fakt, że się boimy oraz coś co nas załamie może ostatecznie uczynić nas silniejszymi i mądrzejszymi. W konstelacja oczekiwań, które nosimy leżą korzenie niezadowolenia, cierpienia i braku satysfakcji. Im więcej wkładamy w nie energii, tym mniej energii pozostaje nam gdy życie nie idzie według planu.

  Kluczem nie jest gwarancja, że to się nigdy nie stanie (cokolwiek byśmy nie uczynili i jakkolwiek byśmy się nie starali) lecz to aby zaakceptować fakt, że tak się dzieje i w ten sposób przyznać, że życie "przeżywa nas" a nie na odwrót.

  Jest to główne przesłanie pory zaćmienia, które musimy zaakceptować i w miarę możliwości uroczyście świętować, bo jeśli życie daje tylko to, czego chcemy i tylko wtedy kiedy chcemy to jesteśmy ograniczeni przez nasze wyobrażenia i oczekiwania powstałe w naszych umysłach.

 A gdy tylko pozwolimy życiu "wziąć górę" to nawet niebo nie jest limitem i kto wie dokąd to może nas zaprowadzić. To co uważamy za niedogodność może stać się bramą do zupełnie nowego doświadczenia, to co nazywamy tragedią, staje się chwilą w której uświadamiamy sobie co jest naprawdę ważne w życiu.

  To co uważamy za porażkę staje się drogą odkrywania ukrytego talentu istnienia którego nawet nie podejrzewaliśmy. Dlatego też czas zaćmień trzeba witać wraz ze wszystkim co on dla nas przygotował zarówno osobiście, jak i zbiorowo.

 Bo czymkolwiek to jest, możemy być pewni, że największy kamień o który możemy się potknąć zawsze będzie wewnątrz nas w formie naszych oczekiwań i założeń dotyczących życia.

 W ostatecznym rozrachunku najważniejszą sprawą w tym nieprzewidywalnym czasie przemian jest to jak nim kierujemy.

  Wdzięczność wszystkim, którzy wspierają i udostępniają tę pracę.

 czytanka z polskim lektorem https://youtu.be/2xhZYaqq67o