czwartek, 27 września 2018

Smarzowski: "przed chrztem też byliśmy".

J. Amelia podała ciekawy link - rozmawialiśmy tutaj.
      Napisała tam tak:
Odpowiedź Wojciecha Smarzowskiego na pytanie dziennikarza (nie znalazłam innego filmu z tą wypowiedzią więc musiałam podać z tego właśnie kanału ) :

https://www.youtube.com/watch?v=coNJuyR3YJQ
 Kanał faktycznie dziwny, sam tytuł zamieszczonej wypowiedzi to kpina ("turbosłowianie" - ten termin widuję co jakiś czas w necie. Swoją drogą jest grupa, która faktycznie "bawi się w Indian" - poziom dzieci. Ubierają się w stroje z epoki a wewnętrznie się nie zmieniają, nadal się upijają, bywa, że i do kościołów katolickich nadal chodzą. ).

Wypowiedź Smarzowskiego ciekawa - zobaczymy co on tam "wysmarzy".
  Myślę, że osoby go finansujące chcą przejąć "elektorat" interesujący się w ostatnich latach kulturą przodków, że będą to próby zmontowania sekty, z administrowania ruchu ale dobre i to. Tacy jak choćby Sanjaya (administratorzy - tak ich nazywał Trehlebov)  też spełniają swoją rolę. Jest to rodzaj przedszkola duchowości - wiele już o tym pisałem.

Może tyle na ten moment.
            Tymczasem.  Michał.


P.S.  Dziękuję z serca darczyńcom - wpłynęło 38 oraz 50 zł. Melduję, że dotarło. Każda złotówka pomaga bo żyję sobie skromnie na skraju lasu - będzie na utrzymanie kontaktu z Wami.