czwartek, 27 września 2018

Smarzowski: "przed chrztem też byliśmy".

J. Amelia podała ciekawy link - rozmawialiśmy tutaj.
      Napisała tam tak:
Odpowiedź Wojciecha Smarzowskiego na pytanie dziennikarza (nie znalazłam innego filmu z tą wypowiedzią więc musiałam podać z tego właśnie kanału ) :

https://www.youtube.com/watch?v=coNJuyR3YJQ
 Kanał faktycznie dziwny, sam tytuł zamieszczonej wypowiedzi to kpina ("turbosłowianie" - ten termin widuję co jakiś czas w necie. Swoją drogą jest grupa, która faktycznie "bawi się w Indian" - poziom dzieci. Ubierają się w stroje z epoki a wewnętrznie się nie zmieniają, nadal się upijają, bywa, że i do kościołów katolickich nadal chodzą. ).

Wypowiedź Smarzowskiego ciekawa - zobaczymy co on tam "wysmarzy".
  Myślę, że osoby go finansujące chcą przejąć "elektorat" interesujący się w ostatnich latach kulturą przodków, że będą to próby zmontowania sekty, z administrowania ruchu ale dobre i to. Tacy jak choćby Sanjaya (administratorzy - tak ich nazywał Trehlebov)  też spełniają swoją rolę. Jest to rodzaj przedszkola duchowości - wiele już o tym pisałem.

Może tyle na ten moment.
            Tymczasem.  Michał.


P.S.  Dziękuję z serca darczyńcom - wpłynęło 38 oraz 50 zł. Melduję, że dotarło. Każda złotówka pomaga bo żyję sobie skromnie na skraju lasu - będzie na utrzymanie kontaktu z Wami. 


9 komentarzy:

 1. Powiedział "być może", mam nadzieję że film powstanie. Każdy komu mówię o tym jego pomyśle, reaguje uśmiechem i ogólnie pozytywnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. dopisek do podziękowań - doszło 100 zł od Wojtka, dzięki wielkie!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. 21 ZACHOWAŃ, KTÓRE OGRANICZAJĄ TWOJĄ ŚWIADOMOŚĆ
  https://www.youtube.com/watch?v=6UecMVGlGRk
  Pozdrawiam Nikt

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, film ciekawy i na pewno komuś potrzebny.
   Jak dla mnie zbyt rozwlekły ale początkującym pomoże pewnie zebrać co nieco.
   Tak jak już ktoś napisał w komentarzach- za głośny podkład muzyczny (nużący dla mnie - 8 minut obejrzałem). Jeśli jest gdzieś to wszystko spisane (spotkałem się już z tymi punktami) to daj link - chętnie przejrzę gwoli przypomnienia. Pan podaje w opisie adres na swój blog - ktoś z komentujących podpowiada, że na filmie jest to co już poruszał na blogu.
   Ogólnie pozytyw - fajnie, że ludzie działają i tworzą tego typu materiały dla pomocy innym.

   Usuń
 4. Witam:) mam pytanie nie na temat;) jaką wodę pijecie, jak ją oczyszczacie?Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Filtruję wodę z kranu filtrem węglowym. W najbliższym czasie będę dodatkowo testował szungit i czarny krzemień.

   Usuń
  2. Ja mam źródło w lesie 5 km stąd. Raz na miesiąc (powinno się co tydzień -tak najlepiej) wożę sobie zapas wody do picia. Studnię mam ale płytką i woda z niej do łazienki - ewentualnie do gotowania (choć poprzednicy na tym gospodarstwie ją normalnie pili ale ....Dało by się - na początku jak tu nastałem też pijałem nawet na surowo ale źródlana to źródlana. Prawdą jest jednak, że pierwszy tydzień smakuje najlepiej. Trzymam w białym plastiku PP czyli polipropylen - ten jest najmniej szkodliwy. Czasem wożę wodę w PET-ach ale w domu staram się natychmiast przelewać w słoiki czy baniak szklany. Dobrze byłoby tam włożyć na przykład srebrną monetę czy inne srebro. Działa odkażająco. Ja źródła jestem pewien, nadto srebra nie mam - można wrzucić jakiś pieścionek).

   Usuń
 5. Z wieeeeeelkim uśmiechem na koniec tygodnia:
  https://youtu.be/NjZWLoQuAUQ

  OdpowiedzUsuń
 6. Ojejku a ja oddałam część mojego srebra pani na bazarku. Poszłam do złotnika a on chciał mi zapłacić jakieś grosze więc stwierdziłam, że oddam komuś za darmo. Idę, patrzę a tu ta przemiła pani która w chłody i niepogodę handluje ubraniami. Gdybym wiedziała, że tak się to skończy to bym ją bardziej wyczyściła a nie tak byle jak.... No i Tobie bym coś podrzuciła do tej wody. Pomyślę nad tym jeszcze.

  OdpowiedzUsuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.
4. Wbudowana wyszukiwarka blogowa jest trochę niedokładna i omija pewne treści pomimo występujących w nim szukanych słów. Innym rozwiązaniem jest wpisanie w google, czy bezpośrednio w pasku przeglądarki frazy: site:michalxl600.blogspot.com szukanywyraz Wynikami będą wszystkie artykuły zawierające słowo "szukanywyraz" na tymże blogu.