wtorek, 4 kwietnia 2017

Oczyszczanie limfy- cz. 2

Reklamowałem na blogu wykład pani dr Butakowej. Bardzo się spodobał- ludzie co jakiś czas przysyłają podziękowania a film ma grubo ponad 20 000 odsłon.
Przypomnę link do publikacji na blogu: https://michalxl600.blogspot.com/2015/11/oczyszczanie-limfy.html

A oto i dzisiejszy - bardzo cenny film uzupełniający. Jest to artykuł pani Olgi Butakowej ale czytany przez znaną skąd inąd Lorę Szeremietiew. Na koniec pani Lora daje ciekawą radę od siebie. Zapraszam gorąco! napisy właczane poprzez You Tube- proszę zgłaszać ewentualne błędy techniczne i każde inne):


p.s. w uzupełnieniu sposobów pracy z limfą dorzucę swoją obserwację. Powiada się, że świeca (sarvangasana) jest jedną z najpożyteczniejszych ćwiczeń jogi. Zawsze to sobie tłumaczyłem jakimiś wpływami elektrycznymi, których nie znamy ale przykładając do informacji płynących z wykładu oraz do znanych nam faktów i rodzajów dolegliwości (żylaki, zastoje w nogach, obrzęki, problemy ze stawami nóg itp.) okazuje się, że wyjaśnienie tych pożytków zachwalanych ze stosowania tego ćwiczenia może być w dużej mierze na poziomie fizjologii. Byc może w ten sposób pomagamy układowi limfatycznemu- moja praktyka by na to mocno wskazywała. Podczas ćwiczenia samoistnie pojawia się pragnienie głebszego wdechu (przepona jako limfatyczne "serce") a w szybkim czasie (kilka minut) po ćwiczeniu (zalecany jest głęboki relaks a nie od razu zrywanie się do zajęć) zaczyna działać nos, gardło itp. ze swoimi wydzielinami. W ogóle świeca to mój sposób w wypadku uczucia zablokowanego nosa ( zdarzało sie niestety kilka razy).

p.s.2   jeszcze coś! Ciekawy film znalazłem- mądry człowiek!
Napisy polskie są.tu część druga:

Polecam odnaleźć inne filmy z tego kanału bo jest ich więcej- leczenie cukrzycy, raka  itp.