poniedziałek, 24 grudnia 2018

Powrót do domu.

źródło tłumaczenia https://www.as-gard.com/kinoplyonka-jizni

W rozmowie między innymi z Mileną zeszliśmy na temat "Matrixa" w jakim w tej chwili uczestniczymy - gry wirtualnej 7D jak ją określa Iwan, zabawy tak przekonywującej, że uważamy ja za swój świat realny.
   Mamy już od "lat" (zaraz wyjaśnię skąd cudzysłów) czas przebudzenia i do tego snu tutaj zaszczepiane są rozmaite "budziki" czyli koncepcje pomagające nam zdać sobie sprawę, że śnimy, że to wszystko wokół to jedna iluzja i abyśmy przeciągając się z uśmiechem wyszli na wyższy poziom jak bohaterowie filmu "13 piętro" w ostatnich scenach tego ciekawego filmu. No właśnie- filmy: współczesne bajki poprzez które zaszczepia nam się te "koncepty" do rozmyślań. Wiele razy podawałem już taki swój zestaw - jest dostępny w dziale "Filmoteka" (patrz szybkie linki po prawej).

    Magia Kolędy u mnie zamanifestowała się w ten sposób, że "przypadkiem" trafiłem na taką oto stronę: https://www.as-gard.com
Bardzo ciekawa zawartość, autor stworzył ją dosłownie kilka miesięcy temu.
Na tej głównej stronie podtytuł:

JEST TO MIEJSCE GDZIE PRZYWRACANA JEST PAMIĘĆ. 
A dalsza treść następująca:

  We wszechświecie nie ma żadnych przypadków, dlatego też jesteś tutaj. Podświadomość zaprowadziła cię tutaj, ponieważ jak cierń utknęła w twoim mózgu myśl, że coś jest nie tak z tym światem. Stał się zbyt mały, jego zasady naciskają ze wszystkich stron i rozsadzają czaszkę od środka.

      To nie jest paranoja, w tym świecie faktycznie powstaje kompletny bałagan, który układamy tutaj "jak na półkach". Od czego zacząć porządkować? Od polityki, może od religii? Nie, nie od nich, ponieważ nie wszystko jest takie proste ...

Widzisz, rzecz w tym, że czytając te wiersze śpisz.

      Uważasz, że nie? Skąd bierze się ta pewność? Wszak we śnie, jesteś również pewny swojej rzeczywistości, dopóki nie zacznie dzwonić budzik.


Napis na pajęczej siatce: 

Przed zaśnięciem umówiliśmy się na to spotkanie tutaj - wewnątrz sieci. Pierwsi, którzy zyskają odporność na zastrzyki pająków, które blokują pamięć, muszą zacząć ją rozwikływać, rozplątywać i zacząć wysyłać fale (drgania).

       Słabe fale wezwą pająki, a silne rozerwą sieć, która rozrastała się każdego dnia, zwiększając siłę i lepkość, więc nadszedł czas, aby wybrać: spać, albo obudzić się i wrócić do domu.

 
W tej chwili zagłębiam się w kolejną kartę:
 https://www.as-gard.com/kinoplyonka-jizni

 tekst wyjaśnia pewne fenomeny z naszego powszedniego życia, zaczyna sie takimi słowami:

- zdarzało się tobie wejść do pokoju i zapomnieć po co?
- czy zauważyłeś/aś, że czasem włosy i paznokcie przez jeden dzień rosną o tyle co innym razem cały tydzień?
- wracałeś/aś kiedyś do domu z niedzielnego wypadu i odniosłeś/aś wrażenie, że nie byłeś/aś tu ze 3 lata?
- zaobserwowałeś kiedyś gwałtowne postarzenie swojego ubrania, mebli, samochodu? Dosłownie ot- tak: wziął drań i przez noc cały pordzewiał....
- czy zdarzało ci się stojąc w korku samochodowym nagle poczuć zapach skoszonej trawy? albo będąc w lesie nagle poczułeś morską bryzę? Chodzi o taką sytuację gdy receptory dziwnie rozbiegają się we wskazaniach? (Jest to dowód na to, że jeden z nich kłamie).

Zapomnijcie wszystko co wiecie na temat czasu. On nie płynie według zasad z podręcznika fizyki (mówił już o tym rozmówca Iwana  -pisarz z Uralskich gór. Nowych czytelników odsyłam kilka wpisów wstecz - przyp. michalxl600) Jest on dosłownie jak taśma filmowa włączany, zatrzymywany, przewijany w tył i w przód w trybie wolnym oraz przyspieszonym, zatrzymywany na pauzę, jest też ściskany i rozciągany przez pracowników tego parku rozrywki.

Dalej następują szczegółowe wyjaśnienia w/w funkcji z przywołaniem przykładów zdarzeń z praktycznego życia.
   Polecam znającym rosyjski. Nieznający mają okazję się pouczyć - tłumacz google nawet nieźle tłumaczy choć widzę, że nie każda strona daje się kopiować myszką.  Wczoraj na jednej z nich szło mi to bardzo dobrze (łatwiej było czytać bez tego tła) a dziś jakoś na tej tutaj nie daję rady ale u mnie net ciągle szaleje więc może....
  No w każdym razie google translator podaje też tekst oryginalny zapisany fonetycznie łacińskimi literami co ułatwia rozszyfrowanie w wypadku gdy tekst jest źle przetłumaczony. Automat nagminni popełnia błędy zamieniając słowa "twojego" na swojej" i podobne przez co trudno jest wychwycić czasem sens zdania.

A tu w wielkim skrócie zawartość filmów "Incepcja", "13 piętro", "Mr Destiny", "Dzień Świstaka", "Mr Nobody", "The jacket" , "Efekt Motyla" i paru innych. Filmik nosi tytuł "Aby nie powracać 1000 razy" i powinien zainteresować naszą blogowa czytelniczkę "I". Filmik zaczerpnięty z tej strony: