sobota, 25 listopada 2017

Przeniosłem sie na wieś....

..lecz nie z powodu "braku perspektyw" ale z powodu zewu serca i od razu dawni koledzy z pracy przypięli mi łatkę dziwaka a moi rodzice, po chwilowym osłupieniu zrzucili wszystko na "kryzys wieku średniego" :))) 
             Straszyli mnie trudnościami wiejskiego życia i zapewniali mnie, że zimą będę cierpieć udrękę, gdy wszystkie drogi do mnie zostaną zasypane przez śnieg! Czy wiesz, co było dla mnie najtrudniejsze na tym etapie? Najtrudniejsze było dla mnie wydostanie się z bagna CUDZYCH uprzedzeń i wątpliwości oraz wykonanie pierwszego kroku. 

      Współczesna wioska ma wiele problemów. Młodzież wiejska pociesza się iluzją o spokojnym miejskim życiu. Najbardziej zdolni wyrywają się - opuszczają wieś i są szczęśliwi na swój własny sposób. No bo przecież teraz mają wynajęte mieszkanie lub pokój w "hostelu", jest nieduża ale stabilna wypłata i nielimitowany internet,  jest samochód "Lada" z naklejką "My life- My rules" i całodobowa możliwość zaopatrzenia w piwo i papierosy)) 

   Ci, którzy zostali we wiosce - piją i kradną ... Kradną i piją. Piją z powodu, że "nie ma pracy", z powodu "utknięcia w tej pieprzonej wiosce", z rozpaczy, z bezczynności, z nudy i dla rozrywki. 
             Opisałem dwie skrajności - z pewnością są wyjątki ale bardzo nieliczne. 

       A teraz wyobraź sobie jak w ich oczach wyglądamy my - ci, którzy świadomie zdecydowali się mieszkać w wsi! Po moim przeprowadzeniu się na wieś rozeszły się pogłoski o sekcie na obrzeżach wioski. Słyszałem na własne uszy opowieści o wspólnocie religijnej i ponurych, brodatych chłopach, którzy: "zgromadzili się tutaj, aby budować kościół i przeprowadzać pewne ceremonie". Cóż, to zabawne!
              Potem znów wszyscy zdecydowali, że jesteśmy uchodźcami ze Wschodu Ukrainy. Ogólnie rzecz biorąc, nie zdziwiłbym się, gdybyśmy za  jakiś czas nie zostali okrzyknięci przybyszami z Marsa))) 

        Można przywrócić wieś do życia! W tym celu potrzebne są osoby z "miejskim" typem myślenia. Potrzebujemy wykształconych, świadomych, trzeźwych i przedsiębiorczych chłopaków i dziewcząt zdolnych do samoorganizacji. I widzę takich ludzi blisko mnie! 

       Przeprowadziłem się na wieś na wezwanie mego serca! Jeśli twoja dusza jest wypełniona miłością do Natury, do Wolności i nie jesteś przyzwyczajony do czekania na zmianę - wtedy jest nam po drodze! Budujmy razem przyszłość! 

Ewgienij Połoński

 źródło tłumaczenia https://vk.com/life.move?w=wall-31239753_136085


Vadim Zeland - 10 najlepszych cytatów...

....na temat tego co jest podstawą bycia twórcą swojego życia: 

źródło tłumaczenia: https://vk.com/life.move?w=wall-31239753_136062

1. Naucz  dobrze się bawić z powodu złej pogody, z powodu kolejek, korków na szosie, z powodu problemów czy jakichkolwiek negatywnych emocji. Taki oto swego rodzaju "masochizm" stopniowo oczyści niebo nad twoim światem. Powinieneś myśleć tylko o korzyściach, jakie może przynieść tobie ta lub inna nieszczęśliwa okoliczność. I będzie tak - nieraz się o tym przekonasz.

2. Kiedy przestajesz tylko chcieć i zamierzasz mieć, wtedy to dostajesz.


3. Najtrudniejszą rzeczą jest umiejętność czekania, zachowując spokój umysłu i pana sytuacji. Trzeba znieść ten test z przerwą, podczas której nic się nie dzieje.


4. Przejawiając niezadowolenie z czegokolwiek lub pomstując na kogokolwiek - na rząd, władze publiczne, zawodników, pogodę, kolegów, sąsiadów, krewnych, nie wspominając o dzieciach - rzucasz w zwierciadło świata brzydki obraz i uzyskujesz stosowne do niego odbicie rzeczywistości.


5. Pozwolenie sobie na bycie sobą oznacza akceptowanie siebie z całą swoją niedoskonałością. Pozwolenie komuś innemu aby mógł być inny, oznacza usunięcie (zdjęcie z niego) projekcji swoich oczekiwań. W rezultacie sytuacja w której jeden chce tego czego nie akceptuje drugi, rozwiąże się samoistnie - w sposób nie do przewidzenia (niewytłumaczalny).


6. W twojej rzeczywistości masz ten film, który wyświetlany jest w twoim "projektorze". To, co narysujesz - to zobaczysz. Jedynym problemem jest to, że ludzie robią coś przeciwnego: to, co widzą - to malują. Czy rozumiesz tę różnicę?


7. Cud stanie się tylko wtedy, gdy przełamiesz nawykowy stereotyp i nie myślisz o środkach jego osiągnięcia, ale o samym celu.8. Jeśli czasami ci się wydaje, że: „jestem nie z tego świata”, lub też, że "z tym światem coś jest nie tak”, to niewiele ci brakuje lub całkiem już się obudziłeś - wspaniale.


9. Jeżeli jesteś uparty i będziesz bezwzględnie włączać w myślach Swój film i dążyć do Celu to rzeczywistość prędzej czy później wejdzie w zgodność z nim. Rzeczywistość po prostu nie ma innego wyboru - to jest jej cecha szczególna. Nie tylko ty zależysz od rzeczywistości, ale także ona od ciebie. Pytanie brzmi: kto jest władcą Inicjatywy.


10. To, czego
jednoznacznie nie powinieneś czynić to być zawiedzionym i rozczarowanym w stosunku do swojego życia. Nie powinieneś myśleć, że to się nie udało - w żadnym wieku nie możesz tak myśleć. W tym życiu nic nie jest na próżno. Wszystko dopiero co się zaczyna - w każdej chwili, w każdych warunkach i okolicznościach.