czwartek, 9 stycznia 2020

ŚWIADOMOŚĆ

Zauważyliście zapewne serię ostatnich filmów z kanału OSOZNANIE czyli świadomość. Bardzo mnie cieszy to znalezisko i nie szczędząc sił siedzę przed monitorem tłumacząc co tylko u nich wynajdę a posypało się w 2019 sporo.

         Mam już wsparcie na kilku polach więc jest łatwiej- nie jestem sam. Zobaczymy jak nam się to rozwinie - mam ciche marzenie aby i polskojęzyczną przestrzeń zalała fala tak wartościowych treści, przyjdzie na to czas. Są ludzie chcący wspierać (i wspierający) materializację takich idei i przedsięwzięć.

       Oprócz filmów mam na oku książki warte przetłumaczenia - tu też się dzieją wspaniałe rzeczy bo jak już wiecie działa wydawnictwo https://www.wydawnictwo-ast.pl/  wykonując wielkie dzieło (pomagam w tłumaczeniu pewnego filmiku o Einsteinie - za kilka tygodni pojawi się w sieci). Zobaczymy jak to będzie z książkami.
        We współczesnej rzeczywistości film jest bardzo mocnym "portalem" do przekazania wielu informacji na wielu poziomach. Tu wielkie uznanie dla twórców w/w kanału "osoznanie" bo filmiki zrealizowane po mistrzowsku pod każdym względem. Są to jedynie "zajawki" do dłuższych materiałów publikowanych już na portalu kinowym SŁOWIAŃSKI ŚWIAT. Sądząc po prelegentach pojawiających się na wizji jakąś "sprężyną" tego przedsięwzięcia jest Andriej Iwaszko a to moim zdaniem gwarancja jakości tego przekazu.

       Niniejszy wpis miał głównie na celu zebranie w jednym miejscu wszystkich dotychczasowych tłumaczeń jakie się u mnie pojawiły a więc do dzieła.

        Nasz świat jest iluzją - W. Sinielnikow
        Tak system kradnie naszą energię
       Dlaczego medycyna nie może nas wyleczyć -duchowe przyczyny chorób, Lew Kłykow
        Możesz żyć ile zechcesz
        Czego nie wiedziałeś o słowiańskich bajkach
        Jak stan rodziców wpływa na zdrowie dzieci?
        Jak mężczyzna ma przeżyć w matriarchacie- А Kapranow
         PO CO KOBIECIE POTRZEBNE AWANTURY?
        Żywe dusze drzew- naukowe dowody na to, że rośliny mają rozum.
        Dlaczego wprowadza się modę na tatuaże?
        7 cech żeńskiego piękna
        Jak śpiew leczy duszę i ciało
        100 lat temu podrostki umiały więcej niż ty dziś
        Dlaczego w szkole kwitną kryminalne obyczaje
        Jak degraduje się nasze myślenie
        Dlaczego warto rodzić wiele dzieci?  

Jako, że blog przybrał formę głównie dotyczącą wszelakich spraw rodzinnych to dzisiejszy film wyróżniam podając link z obrazem. Jest on nieco dłuższy niż te poprzednie mające z reguły około 12 minut. Kto zna "narodziny jakie znamy" ten nie będzie zaskoczony tematem. Wzruszające sceny- polecam gorąco!