piątek, 30 września 2022

Czeka nas coraz więcej bardzo dziwnych rzeczy

 link do rosyjskiego oryginału https://www.youtube.com/watch?v=YfMfUnnv_eI

 Moi drodzy,

 W tym niezwykłym czasie będzie miało miejsce coraz więcej rewelacji i bardzo dziwnych rzeczy - zarówno w Waszych wnętrzach jak i dookoła Was.

Dlatego jesteście proszeni o uświadomienie sobie kim jesteście i nie skupiajcie się zbytnio na sprawach niższych. Starajcie się być wewnętrznie tak dobrzy, jak tylko  to możliwe i nie poddawajcie się wpływom elementów spoza waszego życia.

To nie łatwe, ale spróbujcie ujrzeć to wszystko, ponieważ to, co czeka ludzkość jest
 trudne i jednocześnie piękne.

Dla tych, którzy są całkowicie zanurzeni w trzecim wymiarze będzie to bardzo trudne. Tym, którzy uwolnili się od ograniczeń i rozkoszy tego świata będzie dużo łatwiej.

Wszystko ma się ku lepszemu a dla niektórych prawdopodobnie ku gorszemu.
Ale gorzej nie będzie, to nie jest najgorszym wariantem jaki moglibyście sobie wyobrazić -  odejście wielu dusz będzie dla nich najlepszym wyborem.

Część ludzkości, nie chce się zmieniać, ponieważ że ten dekadencki świat
całkiem im odpowiada, Świat, który niczego nie szanuje - nawet życia przejdzie w inne miejsce, do innej rzeczywistości.

Aby zmienić nasz świat wymagana jest mniejszość istot, które rozumiały lub zaczynają rozumieć, że jest w nich Boska cząstka.
Ich obowiązkiem jest pomagać tym, którzy pomagają Ziemi.

 
Znajdujemy się w najtrudniejszym okresie konfliktów, kiedy manifestacja mroku i jego mocy będzie przejawiać się coraz mocniej przez wojny, konfrontacje i manipulację ludźmi.

Jeśli słuchacie mediów to zrozumiecie dokąd was chcą zaprowadzić i będziecie musieli nauczyć się mówić "nie", szanować siebie i żyć swoją prawdziwą wolnością.

Błogosławię wszystkim, którzy wspierają i dzielą się tą pracą.

czytaną wersję tego tekstu można posłuchać tu https://www.youtube.com/watch?v=fUB3ynvFlFg


 

RÓŻNICA POMIĘDZY DUSZĄ I DUCHEM

 W jednym z nagrań zaznaczyłem, że istnieją różnice. Pod nagraniem pojawiły się takie wpisy:

Tak, bardzo proszę, zajmij się wyjaśnianiem, co to jest dusza, a co - duch. Bo wg Biblii - człowiek to Duch, Dusza i Ciało. Z ciałem - nie mam problemów. Ale czym są te dwie pozostałe - z rozmaitymi teoriami się spotykałam, ale żadna nie tłumaczy sensownie. Szczęścia i radości - nam wszystkim 

aga❤pe

Wlasnie, wytlumacz proszę roznice miedzy duszą (jaznia?)a duchem, 

Wywiązała się następująca rozmowa:

O! dzięki za przypomnienie: według Wedyjskiej wiedzy człowiek posiada 7 centrów energetycznych (tych głównych, bo są jeszcze poboczne) zwanych czakrami. Pierwsze 3 czakry dolne odpowiedzialne są za przetrwanie (rozmnożenie, walka) i w zasadzie odpowiadają cechom świata zwierząt. Większość ludzkości żyje dziś na poziomie tych trzech pierwszych czakr. ONE ODPOWIADAJĄ CIAŁU FIZYCZNEMU. W bajkach Słowiańskich mają ogólną nazwę "królestwo miedzi". Poziom wyższy to już czakra serca "anhata" (nazwa według terminologii Hinduskiej). Tu bywają rozbieżności w różnych źródłach więc na razie dam spokój ze szczegółami. Iwan Carewicz do tej centralnej czakry splotu słonecznego (czakra słoneczna) dokłada jeszcze dwie nieco wyższe położeniem odpowiadające poziomowi piersi, czakry Łada i Lelia. Te 3 czakry to królestwo srebra KRÓLESTWO DUSZY. Trzecim poziomem jest czakra Korony (królestwo złote - świętym rysowano złote aureole wokół głowy) i to centrum jest już powiązane z DUCHEM (wyższe "JA" mające łączność Bogiem - najwyższą mądrością, intuicją (trzecie oko). Dusza (serce) jest w praktyce pośrednikiem pomiędzy światem Ducha a światem Jawnym (cielesnym). Postaram się to jeszcze uzupełnić. Wydaje mi się, że w całym czytanym tutaj tekście powinno być użyte pojęcie DUCH (intuicja, wyższe ja). Przemyślę to sobie jeszcze. p.s. DUSZĘ mają wszystkie istoty żywe a więc także rośliny i zwierzęta natomiast wpływ DUCHA ("weźmijcie ducha świętego" mówił Jezus) to już cecha pół Bogów czyli nas. - przebudzonych ludzi.
Dziękuję. Spokojnie poczekam jeszcze na Twoje uzupełnienie  A może trafi jeszcze jakaś "czytanka" ad tego tematu. Wszystkiego dobrego.
Właśnie w innej rozmowie napisałem takie słowa: " ludzie na poziomie serca reagują emocjami (woda, żeńskość, nieustanne falowanie) a kto uruchomił "Cara w głowie" (królestwo złote, królestwo DUCHA) ten staje się jak sokół wysoko w przestworzach. On zawsze widzi słońce, nie daje się porywać falom emocji, bo z wysoka widzi, że wszystko jest w porządku". Rozwinę to w jakimś nagraniu filmowym - dzięki takim rozmowom sam to sobie składam. Poziom serca powiązany jest z działaniem naszego aspektu Żeńskości (Rosjanie mają takie ładne słowo DUSZEWNOŚĆ -u mężczyzn też jak najbardziej obecny, ale z racji płci w mniejszym stopniu), żeńskość to falowanie, uleganie emocjom. Mężczyźnie łatwiej (oczywiście nie mówimy o misiach z grubym brzuchem uwięzionych w świecie materii) operować na poziomie "królestwa złota" - z poziomu "króla w głowie", to już jest poziom DUCHOWOŚCI.

peerelka

Tak, dobrze wiem, co to znaczy reagować emocjami. Choć bywało, że starałam się zachować, kamienny wręcz, spokój. Czasami jest to nie do przeskoczenia 😀
Pod filmem"NIE MA JEDNEJ PRZYSZŁOŚCI DLA WSZYSTKICH" rozpisałem się jeszcze w rozmowie z: @apatheia: do Duszy dodam jeszcze DUCHA. Dziś miesza się to twierdząc, że to to samo. Słowo "strojenie" zawiera w sobie ZEBRANIE TRZECH ASPEKTÓW "DO KUPY" :)  🌞 Jezus mówił o świętej trójcy, Puszkin nauczał o "potrójnym wyobrażaniu sobie". Aspekt Ziemski to ciało fizyczne (pierwsze 3 czakry mu odpowiadają, w bajkach bywa nazywany "królestwem miedzianym") - jest to ten sam poziom na którym funkcjonują zwierzęta. Nad nim jest poziom drugi SERCE - czyli właśnie poziom Duszy (emocje, kochanie - domena naszej Żeńskiej cząstki, "królestwo srebra". Powiada się "mowa jest srebrem" Żeńskość przekazuje sobie emocje za pomocą wielu słów, poziom poetów starających się "zapleść w słowa" nieuchwytne odczucia). Trzeci aspekt to poziom intuicji, przebłysków przesłań ze świata Boskiego czyli bajką terminologią "królestwo złota" ("milczenie jest złotem") I TO JEST POZIOM DUCHA (ducha świętego jak go nazywają chrześcijanie). Tak więc "święta trójca" to CIAŁO, DUSZA I DUCH (Boska wola). Jeśli te 3 aspekty sie pokrywają to stajemy się wykonawcami woli Bożej na Ziemi - Twórcami.
 
 Dla porządku skopiuję jeszcze rozmowę spod filmu
NIE MA JEDNEJ PRZYSZŁOŚCI DLA WSZYSTKICH
bardzo fajne te filmiki! dodają mocy :} ciężko jest zachować dyscyplinę myśli i uczuć pozytywnych, jeden bodziec, słowo, wspomnienie, zwątpienie i rusza lawina wewnętrznego chaosu. ale grunt to w porę się otrząsać i omijac takie wahadła z obojętnością:) cytując Zelanda "zróbmy sobie przyjemność odświętnymi myślami" poZdrawiam  🌞
 
Apatheja dopisała się też do innej rozmowy tamże. W odpowiedzi dla Petera Kueter napisałem to co poniżej i wywiązała się dalsza rozmowa gdzie również mowa o różnicach między Duszą a Duchem:
michalxl600
Spróbuj poczytać Zelanda, niełatwa lektura ale w tomie...chyba 6 jest recepta na to jak podwyższyć wibracje (zdrowy tryb życia) aby łatwiej "ogarnąć" to całe przesłanie. Może kurczowo trzymasz się starych zachowań? nielubiana praca albo ludzie, których masz dość? Nic się nie zmieni jeśli nie uczynisz choćby pół kroku w tym kierunku, same rozmyślania bez działań nic nie zmienią. Stara mądrość mówi: wielka podróż zaczyna się od małego kroku. Jeśli stoisz w miejscu to lata miną.
czytaj Zelanda a zrozumiesz jak przyciągać :) ja właśnie studiuje trzeci tom. "Rozpaczliwie pragniesz uzyskać zdecydowanie by mieć? zrezygnuj z pragnienia. Przestań chcieć. I tak otrzymasz to, co trzeba. Po prostu myśl o tym, że sięgasz po swoje. Sięgasz spokojnie, nie żądając i nie naciskając. 'Przecież ja tego chcę, nie ma więc o czym mówić! Będę to mieć.'""
  O właśnie! tylko ważne (arcyważne) jest aby nie postępować tak jak to proponował słynny filmik SEKRET . Jest niuans - propozycja z sekretu to czarna magia (i ona też będzie czasowo działać ale jej realizacje wcześniej czy później się rozpadają - MOŻNA TEŻ SOBIE PRZYCZYNIĆ WIELE ZŁEGO) ale naszą Słowiańską sztuką jest magia biała, a więc to co chrześcijanie określają "nie moja, lecz Twoja wola Boże". NASZE DĄŻENIA (pragnienia) MAJĄ BYĆ ZGODNE Z HARMONIĄ WSZECHŚWIATA - wtedy dostajesz błogosławieństwo z Niebios, jesteś dzieckiem Boga, Bóg przecież obdarowuje ukochane dzieci.

fajnie że o tym mówisz. bo właśnie aby coś się udało ważna jest jedność Duszy i umysłu. powinniśmy czuć lekkość, ekscytację na myśl o tym, Dusza przeżywa święto bo wie, że to jest jej, z jednoczesną pewnością a wiec brakiem wiary, bo wiara chowa w sobie strach, niepewność. to jest uwalniające od wahadeł, w jedności ze sobą, wiec co złego może wyrządzić w świecie i naszej przestrzeni? jedynie dobro:). A SEKRET odkąd przedarł się do mainstreamu wyczułam, że musi być opakowany w pół prawdy, i tkwi jakiś haczyk, bo inaczej by nie pozwolili tak tego rozpowszechnić :D więc nigdy moja Dusza się jakoś na dłużej nie zatrzymała przy tych "mądrościach" 💜🌠 Niech Dobro!!

 do Duszy dodam jeszcze DUCHA. Dziś miesza się to twierdząc, że to to samo. Słowo "strojenie" zawiera w sobie ZEBRANIE TRZECH ASPEKTÓW "DO KUPY" 😀 Jezus mówił o świętej trójcy, Puszkin nauczał o "potrójnym wyobrażaniu sobie". Aspekt Ziemski to ciało fizyczne (pierwsze 3 czakry mu odpowiadają, w bajkach bywa nazywany "królestwem miedzianym") - jest to ten sam poziom na którym funkcjonują zwierzęta. Nad nim jest poziom drugi SERCE - czyli właśnie poziom Duszy (emocje, kochanie - domena naszej Żeńskiej cząstki, "królestwo srebra". Powiada się "mowa jest srebrem" Żeńskość przekazuje sobie emocje za pomocą wielu słów, poziom poetów starających się "zapleść w słowa" nieuchwytne odczucia). Trzeci aspekt to poziom intuicji, przebłysków przesłań ze świata Boskiego czyli operując bajkową terminologią "królestwo złota" ("milczenie jest złotem") I TO JEST POZIOM DUCHA (ducha świętego jak go nazywają chrześcijanie). Tak więc "święta trójca" to CIAŁO, DUSZA I DUCH (Boska wola). Jeśli te 3 aspekty sie pokrywają to stajemy się wykonawcami woli Bożej na Ziemi - Twórcami. Vadim Zeland powiada o jedności zamiarów - wewnętrznego i zewnętrznego (jakoś tak, popraw jeśli coś inaczej nazywam)
 
 michalxl600
Oczywiście (tak to pokazuje słynna mandala gdzie każda z tych przylegających do siebie kropli zawiera w sobie kropeczkę przeciwstawnej energii) mężczyźni również mają w sobie aspekt zeński ale w mniejszej ilości, no i u kobiet przejawiają się cechy "królestwa złota" . NIC NIE JEST GORSZE LUB LEPSZE - jest specjalizacja i taka cudowna Boska gra (dlatego napisałem "domena żeńskości" a nie "domena kobiet" - znam wielu współczesnych "mężczyzn", którzy zdominowani są aspektem żeńskim. Nieszczęśnicy wychowani przez matki). Wcielamy sie naprzemiennie w ciała męskie i żeńskie odbywając różne lekcje. Dziś pasożyty chcą nas skłócić i wmawiają jakąś "nierówność" i dominację. A to dlatego, że udało im się ściągnąć naszą świadomość na poziom materii (pierwszych trzech czakr), na poziom cielesny no i zachowujemy się jak zwierzęta walcząc ze sobą, zazdroszcząc itp. "konkurencja" p.s. dzięki za przypomnienie o księżycu (srebro) OCZYWIŚCIE! księżyc to odbite światło słoneczne - świeci w nocy gdy słońca nie ma (no... jesli są wspólnie za dnia to Słońce dominuje na niebie a jego ledwo widać. Po słowiańsku księżyc nazywa się ŁUNA a więc rodzaj żeński).

apatheia

o tak, teraz bardzo wyraźnie widzimy jak próbuje sie nas skłócać wmawiając nierówności płciowe i dominację. takimi jest łatwiej rządzić, jakież to potężne wahadło, któremu oddaje swoją energię tak wiele ludzi. aktualnie wszystko stoi na głowie i to kobiety przejęły za dużo energii męskiej. czytałam że to może być rodowa zemsta za mężczyzn którzy nie wrócili z wojen, za tych którzy gwałcili, rabowali, zdradzali, pili i bili, byli nieobecni emocjonalnie. jest to zapisany ból w żeńskiej linii komórkowej, stąd tak mocne odejście od swojego korzenia i abominacja w zachowaniu tak wielu kobiet. sama tendencja do fochalstwa o głupotki to juz jakiś nieprzepracowany uraz do męskich przodków. Pamiętam pierwszy raz trafiłam na Twojego bloga jakoś w 2015/16, i tyle miałam lat jak dwie ostatnie cyfry tamtego roku, zafascynował mnie artykuł o włosach i przejawieniu energii żeńskiej. mocno zarezonował i nie potrafię pojąć tak szerokiej negacji u kobiet swojego powołania energetycznego. albo to efekt głębokiego przeprania umysłu, albo rzeczywiście mocne traumy. księżyc to i woda, (ruchy tektoniczne itd), zmienność (cykle/fazy), energia przyjmująca, tak jak księżyc świeci światłem odbitym:)) oj dużo tych jakości.