poniedziałek, 8 sierpnia 2016

W każdym z nas są zarówno męskie jak i żeńskie energie.

 Zajrzałem na blog "Niesfornego Karolka" -tam nowy ciekawy wpis. Nie minęły 2 godziny a jeden z moich przyjaciół zamieszcza w necie taki oto artykuł:

Mężczyzna- dający opiekę, finanse, krew. Męstwo objawia się drogą dawania. Jeśli on nie odczuwa zwrotnego strumienia żeńskiej miłości to przestaje dawać. Mężczyźnie potrzeba aby kobieta go KOCHAŁA - nie uczyła, nie kształciła ale PRZYJMOWAŁA go.

Żeńskość objawia się w akcie przyjmowania. Ona powinna się uczyć przyjmować jego decyzje, jego reakcje, jego Istotę.

  Umiejętność kobiety przyjmować swojego mężczyznę nie osądzając go rozwija umiejętność mężczyzny oddawania swojej mocy kobiecie, miłość kobiety polega na przyjęciu mężczyzny, umiejętności objęcia energią emocjonalną, miłością- wyniesienia kobiety do grona ludzkich dobroczyńców. Tkliwość, pokora, szacunek, tolerancja- te cztery energie uczą mężczyznę  bycia wielkodusznym i hojnym. Wokół niego tworzy sie pole ochronne którego mocą są aspiracje życiowe i sukces.

   Jeśli kobieta włada tymi energiami to mężczyzna staje się wielkoduszny i wokół niego tworzy się ochronna otoczka energetyczna: wzrost kariery, życiowy sukces, równowaga emocjonalna.

  Współczesne kobiety mają zbyt dużo męskiej energii. Oduczyły sie one kochać sercem, uczuciami. Miłość zaczęła płynąć z rozumu- dziewczęta starają się wybrać męża nie sercem lecz rozumem: "dobrze zarabia, coś posiada to będzie dobrym ojcem...."

  Zmieniły się u kobiet energie niezbędne dla przedłużenia Rodu: kobieta sama także zaczęła dawać- przejawiając nadmierną troskę o syna przeszkadza w przejawieniu się jego męskich cech, dla męża staje  się już nie żoną a mamusią.
Wszystko to ma wpływ na wymianę energii pomiędzy mężczyzną a kobietą. To właśnie stąd bierze początek duża liczba nieporozumień w relacjach.

   Głównym przejawem kobiecości jest umiejętność przyjmowania mężczyzny we wszelakich jego przejawach. To nie oznacza poniżenia (ukorzenia) się przed nim- to oznacza umiejetność otulienia go życiową mocą, bezwarunkową miłością z której on będzie czerpać swoją moc i oddawać kobiecie jeszcze więcej swojej twórczości, swoich zwycięstw, swoich radosnych dokonań.

źródło tłumaczenia: Wedyjski świat