środa, 1 marca 2017

Kin Dza Dza

Kiedyś zmajstrowałem zajawkę  w formie reklamy dla tego filmu: Kin Dza Dza - michalxl600.
 Widzowie filmu " gry Bogów" Siergieja Strizaka powinni kojarzyć również i film niniejszy. Ja z jakichś przyczyn wtedy (3 lata już minęły) nie dałem rady dokończyć napisów nawet do tej reklamówki - odsyłałem na chomikuj.pl w celu zapoznania się z filmem. Kilka dni temu przejrzałem napisy jakie są dostępne na chomikuj.pl i niektóre z wersji tam dostępnych wzbudziły moje przerażenie. Ktoś niechlujnie przetłumaczył translatorem napisy angielskie - wlepił je do filmu i rozpowszechnia na chomikuj.pl a to jest przecież płatne więc jawnie oszukuje ludzi.
          Nie wiem czy to wiosenna energia  czy spotkanie z synem ale siadłem i zmajstrowałem jednym tchem polskie napisy.

   Odnośnie treści filmu- scenariusz napisany przez ludzi dobrze poinformowanych co tu się wyprawia na tej naszej Ziemi. Żyją obok siebie ludzie i "nieludzie" jak ich nazywał Trehlebov, ci co pracują i pasożyty. Morze zamienione na paliwo- cała planeta Pluk zmieniona w pustynię, to samo stanie się u nas jeśli wyższe siły nie założą jakichś ograniczeń - to się chyba dzieje ale jeszcze ostatnimi ruchami "Czatlanie" zamieniają wszystko na pieniądze. Tu gdzie mieszkam mam w oddali jednego sąsiada - on tu nie mieszka tylko w dzień dojeżdża, kupił to gospodarstwo 10 lat temu i w stodole ma zakład pakowania węgla drzewnego. 2 dni temu rankiem wyciął ostatnie brzozy na swoim terenie- teraz już jest całkiem pustynia. Mam nadzieję, że już długo nie będę musiał go oglądać - niech już coś się zmieni na tej naszej Ziemi.
   Zapraszam na film.
Władimir Mikołajewicz Maszkow (zwany również Wujkiem Wowa), ponaglony prośbą żony, wychodzi do sklepu po chleb i makaron. Po drodze zostaje zatrzymany przez Gruzina Gedevana Aleksandrowicza (alias Skrzypek). Ten prowadzi go do dziwnie wyglądającego mężczyzny, który twierdzi, że jest kosmitą. Próbując zdemaskować dowcipnisia, Wujek Wowa i Skrzypek przenoszą się na planetę Plyuk w galaktyce Kin-Dza-Dza. Planetę zamieszkują Patsaki (najniższa grupa społeczna), Czatlanie (klasa średnia) i Etsilopy (przywódcy). Cywilizacja na planecie, pod względem technicznym przewyższa ziemską, natomiast w relacjach społecznych jest dość prymitywna. Język mieszkańców Plyuk składa się z kilku słów, ponieważ posiadają oni umiejętność czytania w myślach. Para przybyszów będzie miała do przebycia długą, pełną przygód podróż z powrotem na Ziemię. Reżyser Georgi Daneliya umieszcza człowieka w specyficznych i zupełnie mu nieznanych warunkach, ukazując próby oswojenia się i asymilacji z nową rzeczywistością. Obaj niefortunni globtroterzy, przez cały pobyt w innej galaktyce, pragną tylko powrotu do domu. Na planecie Plyuk natykają się na parę sprytnych tubylców, Czatlana Uefa i Patsaka Bi. Nawet jeśli nie łączy ich przyjaźń, jest to tak mocna więź solidarności i poczucia odpowiedzialności za towarzyszy, że gdy Wujek Wowa i Skrzypek mają dwukrotnie szanse powrotu na Ziemię, rezygnują z nich, by ratować z opresji kosmicznych kompanów.
EDYCJA: no niestety- MOSFILM zablokował wyświetlanie filmu na mocy praw autorskich.  Film jest z lat 80- tych ale tu chyba nie o względy komercyjne chodzi lecz o fakt, że film jest dość niewygodny dla okupantów. 
EDYCJA 2.  Gotowe. Wszystko legalnie- do 9 minut fragmenty nie są wywalane a zarabia MOSFILM https://www.youtube.com/watch?v=jmEbHwBRtjA&list=PL4EIv3WozjWAIJviIb0HIMscMOCqiEtrJ&index=1
Wycinki są posklejane w listę, która będzie się sama przełączać.