wtorek, 7 lipca 2015

Istota żeńskiego pierwiastka

 W Wedach nie ma takiego twierdzenia, że kobieta powinna siedzieć w domu.  Kobieta nie powinna zarabiać pieniędzy - to jest fakt. Ona nie powinna chodzić do pracy dla pieniędzy - to powinien czynić jej mężczyzna.

  Kobieta może się zajmować aktywną działalnością socjalną. Bardzo jaskrawym przykładem jest Draupadi, która była królową, cesarzową. Jej mąż  Judhiszthira - król, nie wiedział ile jest w królestwie złota czy koni. Natomiast Draupadi znała wszystkie konie i wszystkie słonie. Ona była ministrem rolnictwa, wiedziała gdzie i ile zbiera się urodzaju. Była też ministrem zdrowia. Była Wedyjską żoną i jest to super- przykład.

  Zajmowała się rolnictwem całego kraju ponieważ postrzegała to rolnictwo jak swoją rodzinę. Ona była matka kraju i jej rodzina była po prostu większa niż u przeciętnej kobiety. Zajmowała się tym i to nie było naganne - a to dlatego, że to odpowiadało jej naturze.

   Kobieta powinna działać zgodnie ze swoją naturą. Dlatego jeśli ma ochotę zajmować się aktywnie czymś to może to czynić ale nie dla pieniędzy gdyż jeśli włącza się faza pieniędzy to jej kreatywność się zatrzymuje. Kobieta kończy się tam gdzie zaczynają się pieniądze. W tym momencie u niej pojawia się handel i twórczość się kończy. Kobieta nie może rodzić dziecka dla pieniędzy ponieważ matka jest bezinteresowna.

  To jest kobieca cecha - bezinteresowność, czysta miłość. I wszystko co ona czyni powinna czynić jak matka. Pieniądze przynosi mężczyzna. Kobieta może zarabiać pieniądze ale to nie jest jej motywacja.

  Oleg Jeremienko
źródło: http://pravotnosheniya.info/Novaya-stranitsa-2707.html