wtorek, 7 lipca 2015

Istota żeńskiego pierwiastka

 W Wedach nie ma takiego twierdzenia, że kobieta powinna siedzieć w domu.  Kobieta nie powinna zarabiać pieniędzy - to jest fakt. Ona nie powinna chodzić do pracy dla pieniędzy - to powinien czynić jej mężczyzna.

  Kobieta może się zajmować aktywną działalnością socjalną. Bardzo jaskrawym przykładem jest Draupadi, która była królową, cesarzową. Jej mąż  Judhiszthira - król, nie wiedział ile jest w królestwie złota czy koni. Natomiast Draupadi znała wszystkie konie i wszystkie słonie. Ona była ministrem rolnictwa, wiedziała gdzie i ile zbiera się urodzaju. Była też ministrem zdrowia. Była Wedyjską żoną i jest to super- przykład.

  Zajmowała się rolnictwem całego kraju ponieważ postrzegała to rolnictwo jak swoją rodzinę. Ona była matka kraju i jej rodzina była po prostu większa niż u przeciętnej kobiety. Zajmowała się tym i to nie było naganne - a to dlatego, że to odpowiadało jej naturze.

   Kobieta powinna działać zgodnie ze swoją naturą. Dlatego jeśli ma ochotę zajmować się aktywnie czymś to może to czynić ale nie dla pieniędzy gdyż jeśli włącza się faza pieniędzy to jej kreatywność się zatrzymuje. Kobieta kończy się tam gdzie zaczynają się pieniądze. W tym momencie u niej pojawia się handel i twórczość się kończy. Kobieta nie może rodzić dziecka dla pieniędzy ponieważ matka jest bezinteresowna.

  To jest kobieca cecha - bezinteresowność, czysta miłość. I wszystko co ona czyni powinna czynić jak matka. Pieniądze przynosi mężczyzna. Kobieta może zarabiać pieniądze ale to nie jest jej motywacja.

  Oleg Jeremienko
źródło: http://pravotnosheniya.info/Novaya-stranitsa-2707.html


11 komentarzy:

 1. Moim zdaniem najlepiej, aby i mężczyźni odeszli od pieniędzy, bo to nie nasz wynalazek, jednak odsunięcie od nich kobiet stanowi pierwszy krok w tym kierunku. Jedną z gorszych prac dla kobiety jest zatrudnienie w banku, a spójrzmy, ile kobiet siedzi dziś na stanowiskach w placówkach bankowych. Agresywne energie związane z pieniądzem niszczą kobiecość bardzo szybko.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co do kobiet:) czy są może jakieś rosyjskie czy ogólnie mówiąc słowiańskie sposoby dbania o włosy kręcone?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzieś niedawno jedna z czytelniczek wpisała taka metodę. Poszukaj pod wpisami na blogu jakie nastąpiły po temacie "dbanie o włosy".

   Usuń
 3. a co z noszeniem rajstop do spódnic?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rajstopy są jednym ze sposobów izolacji od pola Ziemi. Lepiej ich unikać. To jest specjalnie opracowane sztuczne tworzywo. Podejrzewam, że tak samo działają syntetyczne skarpetki.

   Usuń
 4. piękny tekst:) było już o dbaniu o włosy a ja jestem ciekawa petentów na skórę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będę pamiętał- jeśli coś znajdę to zamieszczę. Ogólnie to co dotąd sobie wynalazłem to żadnych mydeł. Ja mam mydło dziecięce :Kajtek", które używam wyłącznie do mycie miejsc "strategicznych" ;). Poza tym wyłącznie szorowanie skóry szczotką - gorące prysznice albo sauna parowa. Mam zamiar zbudowac prawdziwą ruską banię- całą duszą jest piec. Materiał przygotowany- na obecną chwilę za saunę służy wanna pod którą palę ognisko.

   Usuń
  2. o to bardzo ciekawe:) mógłbyś opisać idee takiej słowiańskiej sauny, itp.:)i z tym myciem to też ciekawe:). Ja kiedyś czytałam o myciu się oliwą zamiast mydła:).

   Usuń
  3. Hm, znam ten patent z oliwą ale nie za bardzo mnie przekonuje. Skóra wydala więcej toksyn niż nerki ( chyba 70 % ). Trzeba jej na to pozwolić a nie zatykał oliwą. Byc może w Grecji- w ciepłym klimacie im się to sprawdzało i tymi skrobaczkami zmywali brud. Potem się wykąpał w morzu i gotowe ;) . W chłodniejszych klimatach nie za bardzo to widzę.- zresztą sama oliwa to podpowiada. Oliwki tylko w ciepłym klimacie rosną.

   Usuń
 5. polewasz się może strumieniem zimnej wody np. z miski? jeżeli tak to jakie efekty to daje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zimna woda tylko po uprzednim przegrzaniu w saunie na przykład. I tylko krótkotrwale - szokowo, żeby zamknąć pory skóry. Może byc też tarzanie się w śniegu na golasa.

   Usuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.