poniedziałek, 29 października 2018

MIŁOŚĆ i NAMIĘTNOŚĆ. Jaka jest różnica?

źródło tłumaczenia: https://vk.com/life.move?w=wall-31239753_149605

Dzisiejsze kobiety kuszą mężczyzn swoim ciałem i pożądaniem, to jest pobudzają namiętność. Namiętność to pożądliwa -długo gromadzona energia niskich, tj chutliwych pragnień mężczyzny aby zawładnąć ciałem kobiety - myśl ją wzmacnia.
Miłości na poziomie duszy, to znaczy miłości prawdziwej w tym nie ma - przyciągnęły się tylko fizjologiczne (fizyczne) ciała. Nazywają to miłością, wierzą, że w ten sposób przejawia się w mężczyźnie i kobiecie energia miłości.
    Po roku pożądanie i namiętność znika, bo ciało się nasyciło, dostało to czego chciało. Dusza znajduje się w zimnej ignorancji tych ludzi - ona cierpi. Po upojeniu się rozkoszami ciał i zmęczeni duchowo tacy ludzie rozbiegają się w różnych kierunkach kończąc tę urojoną miłość.
        Tak oto mylona jest namiętność z miłością. I prawdziwa Miłość i pożądliwe pragnienie nie mogą istnieć razem. Wszystko zależy od wewnętrznej czystości ludzi. Prawdziwa miłość przyjdzie do człowieka jeśli ma on czyste myśli a do "brudnego" może przyjść tylko namiętność.Dzisiaj panuje niewiedza, trzeba ludziom o tym mówić. 
     Miłość piękna i czysta nie wymaga od was uznania ani sławy. Nie ukrywaj swoich niedostatków za energią Miłości. Jeśli ktoś zechce aby w jego sercu zagościła miłość to niech tworzy rodzinę w celu sprowadzenia na świat szczęśliwych i zdrowych dzieci. W tym celu trzeba żyć w przestrzeni, w której może żyć miłość. Taka przestrzeń to drzewa, trawa i kwiaty - ona nie zdoła przeżyć w mieście pośród betonu. W sztucznej przestrzeni miejskiej człowiek nie może być szczęśliwy. 
   Miłość powinna być szanowana, czyli czule chroniona u swojego fundamentu - musisz mieć świadomość, że możesz ja zranić tak jak zranić można swojego krewnego poprzez brak troski, zranić surowością, brutalnością. Taka oto jest miłość, ona chce być kochana. Ona wciąż rozumie jaka jest ważna i chce dać swoją energię takiemu człowiekowi, który jest jej godzien. Dziś brak jest takiej wiedzy, a Miłość traktowana jest jako uczucie głodu, pragnienia i tak dalej. A Miłość to zupełnie co innego - jest to stan "świetności", który umożliwia człowiekowi korzystanie z boskich możliwości.


-------------------------------Argoz (Wiedza o Miłości). A. Sawrasow, książki z serii "Wiedza praźródeł",