poniedziałek, 29 sierpnia 2016

Wpis Karoliny

Zajrzyjcie koniecznie: http://niesfornykarolek.blogspot.com/2016/08/dzis-sa-moje-urodziny.html#comment-form

Prawdziwa bajka

Tadaaam!
   Uprzejmie i z wielką radością donoszę p.t. czytelnikom, że właśnie ekspresowo i niespodziewanie ukończyliśmy z kolegą tłumaczenie dialogów do powyższego filmu.  Mam cichą nadzieję, że ten niezwykły obraz stanie się naszą wizytówką i przypadnie do gustu wielu czytelnikom bloga. Jego istnienie przypomniał mi Iwan Carewicz jakimś zdaniem (zaraz skończymy - brakuje chyba 20 minut) w drugiej części wykładu "wszystkomierz" .

      Według mnie wspaniała gra aktorska - montując i poprawiając napisy z wielką przyjemnością znowu i znowu oglądałem te same sceny wyłapując niezauważone wcześniej smaczki i znaczenia. No ale przede wszystkim treści i cytaty nasze - z naszej Słowiańskiej kultury.

          Ponieważ mam mocne wsparcie w tłumaczeniu (kolega wspaniale dobiera słowa i wykonuje za mnie mnóstwo pracy) to zostało mi sporo sił i przyłożyłem się solidnie do "wygładzenia" tekstu zarówno pod względem treści jak i strony technicznej. Gdyby jednak wystąpiły jakieś kłopoty (po ostatnim montażu napisów sprawdzałem już całość tylko wyrywkowo) to proszę dać znać - będę poprawiał jeśli usterka okaże się rażąca (na przykład zanik napisu w jakimś momencie).

        Mimo, że oglądałem już kilka lat temu tę wspaniałą współczesną bajkę to treść znów we mnie pracuje i zapewne gdzieś tam rozgadam się bo można a można. Rozmaite sceny podpowiadają nam jak działa ten Matrix ( autor filmu najwyraźniej nie ukrywa swoich facynacji znaną trylogią. A tak naprawdę to Matrix jak i "Awatar" powstały w oparciu o mądrości Słowiańskie). Sympatycy Iwana Carewicza (Lewszunowa) będą mieli już bazę informacyjną potrzebną do głębszego odbioru tego przesłania. Z tego co odszukał kolega to z poza rosyjkojęzycznej strefy powstało wyłącznie tłumaczenie na język bułgarski. Jest to jeśli się nie mylę polska premiera.

   Film - rzecz jasna - zapisuję na honorowym miejscu w dziale "polecane" naszej filmoteki. Zapraszam do wyrażania swoich opinii - bardzo jestem ich ciekaw.