poniedziałek, 19 maja 2014

Mądrość miłości

Na rosyjskich stronach - na portalu "vkontakte" pojawia się całe morze wspaniałych artykułów i wpisów. W miarę możliwości postaram się coś z tego przetłumaczyć:

"Mądrość miłości"

 Dom pozbawiony  kobiecego ciepła i komfortu z czasem stopniowo pustoszeje i biednieje. Mąż pozbawiony  kobiecego  wsparcia opada z sił. Rodzina w której kobieta nie przejawia się w swoich naturalnych rolach- czyli jako żona i matka ale pojawiająca się w nienaturalnej roli jako robotnik, któremu nie starcza czasu na rodzinę przestaje być przyjazna, silna i pełna harmonii. 

Jasne jest, że kobiety mogą uczestniczyć w zdarzeniach społecznych, mogą pracować. Ale kiedy to przyniesie pożytek ? Tylko wtedy gdy w jej rodzinie wszystko jest w porządku, jeśli jej zewnętrzne działania nie są kosztem relacji rodzinnych.

Jeśli relacje w rodzinie nie są ustabilizowane, jeśli dom jest zapuszczony to komu przyniesie szczęście i radość praca kobiety poza domem? Czy mąż będzie kochał i cenił żonę za to, że jest ona dobrym robotnikiem podczas gdy w rodzinie jest całkowite zniszczenie a wszyscy jej członkowie są niezadowoleni i nieszczęśliwi ?

W kobiecych rękach jest klucz do stworzenia szczęścia w swojej rodzinie. W kobiecej mocy jest zjednoczyć rodzinę, stworzyć w domu komfort i harmonię tak, żeby i mąż i dzieci były zadowolone, spokojne, pełne wewnętrznej ciszy. To pierwsze i najważniejsze w czym powinna się realizować kobieta. Dopiero potem praca i wszystko inne - a dlaczego tak ?

Jeśli priorytety są nakierowane prawidłowo to wygrywają wszyscy. A żonie przynosi prawdziwą radość ujrzenie swego męża pełnego męskości, szlachetności, sukcesów i siły, ujrzenie mądrych dzieci -honorowych i pełnych miłości a rodziny silnej i przyjaznej. Rodzina jednoczy się poprzez miłość, dzięki miłości pojawia się natchnienie u męża, w miłości zrodzone i kształcone są dzieci - w miłości pięknej i twórczej, która pochodzi z serca mądrej kobiety i ukierunkowuje serca tych, których ona kocha na wyżyny Ducha.