niedziela, 31 maja 2015

Co kobieta pragnie otrzymać od mężczyzny?


 Tekst tej pani już jest gdzieś tłumaczony- dziś znalazłem takie coś
co znów mi zagrało z pewnymi wydarzeniami dnia. Przypadków jak wiadomo nie ma i natknąłem się na taki oto wykład:

Co kobieta pragnie otrzymać od mężczyzny? Uwagę,czułość, troskliwość,ochronę....kiedy u kobiety pojawia się mężczyzna to co ona jemu daje? uwagę,czułość, troskliwość a nawet ochronę to znaczy daje mu to co chciałaby sama otrzymać a to dlatego, że w przejawieniu tych uczuć dla kobiety wyraża się miłość.

  Ale prawda jest taka, że mężczyźni pojmują miłość nie tak jak kobiety. Tak- dla mężczyzny będzie miła wasza troskliwość, czułość i uwaga o ile to nie przerodzi się w macierzyńską opiekę. Ale dużo przyjemniej było by mu otrzymać od kobiety miłość w formie w jakiej on sam ją pojmuje a więc...

  Przyjmować go takim jaki jest. Jeśli kobieta stara się zmienić mężczyznę, zmienić cechy jego charakteru, styl życia, rodzaj odzieży albo jego zainteresowania- nawet dla jego dobra, to dla mężczyzny jest sygnał: "tu mnie nie przyjmują takim jaki jestem. Tu mnie nie kochają". Jeśli kobieta przyjęła mężczyznę w całości, ze wszystkimi jego zainteresowaniami, cechami i stylem życia - przyjęła nie na poziomie intelektu ale na poziomie serca to dla mężczyzny będzie to najlepszym potwierdzeniem jej miłości.

  Wierzyć w niego, wierzyć w jego mądrość, w jego genialność. Wierzyć w niego bardziej niż on wierzy sam. Wierzyć w to, że osiągnie on wielkie sukcesy, że będzie w stanie utrzymać rodzinę. Wierzyć w to, że on sam wie jak najlepiej postąpić w tej czy w innej sytuacji. Wierzyć w swojego mężczyznę to znaczy nie dawać nieproszonych rad, nie wymądrzać się, nie brać na siebie roli lidera i męskich obowiązków. Po prostu uwierzyć w niego jak w Boga i nigdy nie porzucać swojej wiary. Nawet jeśli dziś nic nie posiada, nawet jeśli on jak dotąd nie znalazł swojej drogi to wiara kochającej kobiety da mu natchnienie i sprawi to co niemożliwe. Mężczyźni sukcesu ubóstwiają przez całe życie właśnie swoje wierzące żony gdyż to dzięki ich wierze oni odkryli w sobie talenty, nie bali się zaryzykować, padać, podnosić się i znowu iść. Dzięki ich wierze osiągali wyżyny.

  Podtrzymywać jego moc. Mężczyzna czuje, że kobieta go kocha gdy okazuje mu wsparcie. Jeśli kobieta nie wspiera męża w wyborze odzieży, kiedy idą w gości, jeśli nie bierze jego strony w sporze słownym, jeśli wzbrania go przed jakimiś jego decyzjami to dla niego oznacza to tylko jedno: "tu mnie nie kochają". Oczywiście, jest to cios dla wrażliwego męskiego ego. Jeśli żona nie wspiera swojego męża to on traci do niej zaufanie a to sprawia wielkie pęknięcie w relacjach. Każdą męską decyzję mądra żona powinna witać słowami : "Przemyślałeś? Jesteś pewien? No to działaj!" Mężczyzna nigdy nie odejdzie od kobiety, która w pełni go popiera. Nawet jeśli on ma gniewny charakter to jego gniew nigdy nie dotknie żony. Wprost przeciwnie- zawsze będzie się jej radził ufając jej kobiecej mądrości - wszak on postrzega ją jako swoje wiarygodne oparcie. On widzi, że ona go kocha a więc miłość przyniesie mu powodzenie.

  Akceptujcie swoich mężczyzn, wierzcie i wspierajcie ich i bądźcie szczęśliwe! Z miłością - Maria Mawieła.
źródło: https://vk.com/ya_slavyankaa