wtorek, 3 stycznia 2017

Nieświęta kobiecość

Wykład Marka Passio o takim właśnie tytule podpowiedziała jedna z anonimowych czytelniczek już chyba tydzień temu. Oglądnąłem natychmiast 15 minut - nastały "święta", odwiedziny i nie było czasu dokończyć. Bardzo zainteresowany wysłałem linki znajomym i oni również uznali, że warto temu poświęcić czas.
        Wykład nie jest łatwy - właśnie "zmęczyłem" jedną z części do 40 minuty. Pan Mark czyni długi i bardzo skondensowany wstęp - trzeba pilnie śledzić każde zdanie aby później zrozumieć konstrukcję jego wywodów.
   Są jakieś niuanse z którymi bym polemizował - na przykład opowieść o jedynych twórcach ludzkości Annunaki (nie znających mojego zdania odsyłam do wpisu na blogu "Dzieci Boga i dzieci Pana" ) ale ogólnie wygląda na to, że pan Mark doskonale przygotował się do tej przemowy i stworzył kondensat swoich obserwacji i przemyśleń. Bardzo celne spostrzeżenia - bardzo wiele pokrywa się z moimi wnioskami i obserwacjami praktyki- lepiej bym tego nie ujął.

    Zrobił nam się ruch od 01 stycznia - zagotowało się w komentarzach pod bajką opowiadaną przez Iwana i Katerinę. Jako, że przeglądanie tamtejszych rozmów staje się już utrudnione to proponuję przejście na nową tutaj. Tym bardziej, że kilka tamtejszych wpisów mocno rezonuje z tematami poruszanymi przez pana Marka:

...............................(.............)................................................
3. Już wspomniana wcześniej sytuacja, gdy w talk-show Sharon Osborune opowiada o tym jak kobieta wykastrowała męża za to, że hciał się z nią rozwieść. Pochwaliła ją za to a kobiety na sali aż piszczały z radości.
Mogę tak wymieniać, ale jak ktoś jest zainteresowany to sam znajdzie na necie jeśli zna angielski. A teraz wyobraźcie sobie powyższe sytuacje ale zamieńcie miejscami płcie. Jakby społeczeństwo zareagowało? Zaraz podniosłaby się wrzawa na skale światową. Mimo to feministki uważają, że żyjemy w patriarchacie, mężczyzna jest katem dla kobiety, źródłem wojen na świecie. Kobiety(wszystkie jakie spotkałem!) hańbią twoją męskość jeśli nie działasz zgodnie z ich oczekiwaniem. Pamiętam jak na jednym z zamieszczonych przez ciebie filmów jakiś wiedun mówił, że gdyby mężczyźni traktowali kobiety, tak jak one traktują mężczyzn na planie energetycznym, to wszystkie chodziłyby z podbitymi oczyma.


  On tam mówił, że nawet w temblakach by chodziły i o kulach.
Chodzi chyba o ten wykład (jeśli sie mylę to mnie popraw): 
https://www.youtube.com/watch?v=jz_Jqdk6bKg&feature=gp-n-y&google_comment_id=z13juhiqmvnmsvpij04ccplhntfbtxdg4no0k

@Temteremte - spodoba ci się wykład Marka Passio - wstęp jest dość ciężki. Myślę, że ludzie zorientowani mogą śmiało włączyć od razu około 55 minuty.
Cieszy, że tłumaczeniem zajęła sie kobieta. Napisy pieknie oprawione.

 Stali słuchacze choćby Iwana i wibrujący na częstotliwościach  w jakich staram sie utrzymywać ten skrawek internetowej przestrzeni sie nie przelękną tego wykładu ale  te informacje z pewnością coś dopełnią.
        Jak to podsumowała Ania recenzująca mi ten film: jest to dobry materiał pomocniczy do rozmów z nieobudzonymi (lub budzącymi się) ludźmi. Zahartowani poszukiwacze nie znajdą tu wiele nowego ale sądzę, że warto wiedzieć o istnieniu tego materiału i jak najbardziej rozpowszechniać:

tu link do 2 części:


3 komentarze:

 1. Ania wyszukała, że właścicielka kanału z jakiego wzięty jest film z wykładem Marka Passio ma tam między innymi wspaniały film o komunikacji ze zwierzetami. Powyzej 30 minuty poruszająca opowieść o komunikacji z czarną panterą a także owadami. Słonecznik opowiada, że pszczoły go całują:

  https://www.youtube.com/watch?v=u6fqDsLV7ak&t=1950s

  Przypomniały mi się książki Lobsanga Rampy- jedna z nich jest napisana przez syjamską kotkę Lobsanga- dyktowała mu ją telepatycznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dobrze, że przedstawiasz TU wykład Marka Passio.
  Ja obejrzałam kiedyś jego "Prawo naturalne. Prawdziwe prawo przyciągania" i jest to bardzo mocna rzecz. Robi wrażenie.
  Troszczmy się o siebie, o swoją wiedzę. Troska m.in.o której on tu mówi jest bardzo ważna.
  Bardzo polecam ten wykład.
  A.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj A.

   Mark jest bezsprzecznie wart uwagi (choć z opowieścią, że nas- Słowian stworzyli Annunaki się nie zgadzam. Teorie Zecharia Sitchina opowiadają o innej nacji- ale rozumiem dlaczego on to mówi, choć według mnie wykład by nic nie stracił bez tego "wtrętu").

   Tyle sie ostatnio wylewa źródeł wiedzy, że nie ma kiedy spać by to wszystko przeniknąć ale zapamiętam sobie to co polecasz. Może tej zimy się uda- czeka mnie jeszcze druga część "Nieświetej kobiecosci". " Prawo naturalne (przebijał ten rozsądek i w tym wykładzie co powyżej, domyślam się o czym może traktować ta przemowa.

   Z innej nieco beczki: mam korespondenta, który czasem wynajduje bardzo ciekawe rzeczy. Warto poczytać- zajrzałem też na stronę pana i pani Popławskich- wyglada na to, że ludzie warci uwagi. Na pewno warto poświęcić czas na ten tekst. Gdy wynalazłem hasło "Ajurweda" to już miałem usmiech na twarzy. Czytałem wyrywkowo ale to co trafiłem BARDZO mnie wciągnęło- jest tam poszukiwanie znaczeń słownych - w ogóle praca bardzo obrazowa, wydaje się być głębokim i szerokim widzeniem zjawisk życia:

   http://qualitylife.pl/wp-content/uploads/2011/09/Przez-chorob%C4%99-do-samopoznania.pdf

   Usuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.
4. Wbudowana wyszukiwarka blogowa jest trochę niedokładna i omija pewne treści pomimo występujących w nim szukanych słów. Innym rozwiązaniem jest wpisanie w google, czy bezpośrednio w pasku przeglądarki frazy: site:michalxl600.blogspot.com szukanywyraz Wynikami będą wszystkie artykuły zawierające słowo "szukanywyraz" na tymże blogu.