środa, 15 kwietnia 2015

Mądre rozmyślania

 Artykuł tłumaczony ( jak większość tutaj) ze strony "Prawidłowe relacje":
http://pravotnosheniya.info/Mudrie-razmishleniya-2803.html


Mam chęć porozmawiać o naszej kobiecości, o naszej żeńskiej naturze. Wszystkie te opowieści, że: "siła kobieca tkwi w słabości" jakoś nigdy mi się nie podobały. Jakoś nigdy mi to nie pasowało i ciężko było przyjąć taki punkt widzenia. I oto dowiaduję się o mocy psychicznej.

  Niedawno przyszła mi do głowy taka analogia. To, że mężczyźni są fizycznie silniejsi jest widoczne dla wszystkich gołym okiem dlatego właśnie oni podnoszą ciężary, przestawiają szafy, wbijają gwoździe. I żaden szanujący się mężczyzna nie będzie bił się z kobietą. Nie dlatego, że jest słaby ale wprost przeciwnie -dlatego, że jest silny i wie o tym.

  Ale to, że kobieta posiada jakąś tam nieznana siłę duchową jest tajemnicą tajemnic tak dla kobiet jak i dla mężczyzn! I nie zdając sobie sprawy z tej swojej mocy kobiety po prostu gwałcą mężczyzn! Zachowują się często jak słoń w składzie porcelany! - Mamy, babcie, siostry, nauczycielki, żony...

  Jeśli mężczyźni postępowali by tak samo na poziomie fizycznym to po ulicach chodziły by damy z podbitymi oczami, bandażami i ranami. Absurd i śmiech! Ale tak właśnie postępujemy z mężczyznami z powodu niewiedzy. Oni są albo usłużnymi pantoflarzami, albo aspołeczni, poranieni, pokąsani. Nie wszyscy oczywiście ale niestety większość.

  I właśnie rozpoznając u siebie tę moc łatwiej jest zrozumieć dlaczego żona powinna zachowywać się skromnie (pokornie). Zupełnie nie dlatego, że jest ona głupia, brudna, słaba, i jaka tam jeszcze...

....ale dlatego, że jest silniejsza. Jej powinnością jest nosić "psychiczne ciężary", dźwigać te psychiczne meble, ustępować mężczyźnie w sporach.

  I nawet jeśli kobiecie wydaje się, że nie ma sił na łagodną rozmowę
  to i tak ma ich ogólnie więcej niż jakikolwiek mężczyzna.

p.s. (od tłumacza) warto tu przypomnieć film, który wywołał sporą burzę . Minęło trochę czasu- film ma sporo oglądnięć i sporo plusów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.