czwartek, 21 grudnia 2017

Nie przegap największego święta w roku -

- ono właśnie się zaczyna, to co narzucają mendia głównego nurtu to już "po ptokach". Nastroić się psychicznie trzeba już dziś- dziś zmieniają się energie , otwierają się na moment korytarze czasowe i możliwości. Jeśli się zagapisz będziesz czekać kolejny rok.

    Polecam swoje wpisy z poprzednich lat- oto fragment jednego z nich:

.................Właśnie teraz dni są najkrótsze z możliwych - wszechświat i przyroda zamiera w oczekiwaniu. Wszelkie stworzenie żywe dostanie w najbliższych dniach program rozwoju na kolejny rok (żony niech pilnie słuchają mężów w tym czasie i pomogą wspólnie wypełnić te zadania - szczegóły u pani Wasilczenko ).
Przypomnę, że w mniejszej skali (dziennej) co rano taki program rozwoju daje nam słońce wraz ze świtem- tu odsyłam do wykładów Lewszunowa- stąd bajkowe zalecenie aby co rano patrzeć w słońce, by je witać.

 Zadumajmy się teraz już - zatrzymajmy się (kto nie zna niech wróci do wpisu "gdy sie człowiek śpieszy to sie diabeł cieszy"). Co się udało wykonać w tym roku to sie udało - co się nie udało - sprawdźmy, może już jest zbędne? Może wykreślić z planów i nie brnąć w to uparcie? Przyjdą nowe zadania - wszechświat codziennie wprowadza korekty, co rano następuje pewne nowe rozdanie kart ale w tych dniach, w tej właśnie chwili!  jest coś więcej - otrzymujemy możliwość przejścia na wyższy poziom życiowej gry.
............

całość tu: https://michalxl600.blogspot.com/2016/12/zycie-przeciez-musi-brzmiec-tak-jak.html
  Wpis z jeszcze wcześniejszego roku tutaj: https://michalxl600.blogspot.com/2015/12/z-nowym-rokiem.html

 

6 komentarzy:

 1. O to chodzi ?
  21-23 grudnia: Święto Godowe.Czczenie Swarożyca, uroczyste spożywanie świętej wieczerzy. Przewidywanie pogody na kolejny rok.
  23 grudnia: Święto Roda
  Wygłaszanie zamówień ku czci Roda (“niech rodzi się wszystko dobre”), wypiekanie ciast, warzenie piwa i miodu.

  24 grudnia: Święto Kolady

  Jak tak to ja przygotowałam uroczystą kolację (nawet nie wiedząc co dziś za dzień) i nową potrawę podałam :)
  Teraz nastawiam się na słuchanie męża :)
  Tylko jutro u mnie słońca raczej nie będzie widać. :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "warzenie piwa i miodu."

   Pewnie i tak ale przypominam, że nasze miody, piwa i wódki nie miały alkoholu. To były energetyczne napary lub nalewki z ziół, strukturyzowanej wody źródlanej itp - uzdrawiające "PItne WOdy".

   Święto trwało około tygodnia - ten moment przechodzi dość płynnie - kilka dni z rzędu ma podobne własności. Kończymy i odcinamy stare sprawy - planujemy nowy "krąg".

   Usuń
  2. Jak dobrze szanowny Gospodarzu, że przypomniałeś...choć ten zastój się czuje mimo przygotowań do "zapóźnych świat" choć podobno nigdy nie jest zapóźno. Dziękuję I.

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 2. Swarzyca - Wszechsłowiański Powrót
  https://www.youtube.com/watch?v=6lvOV_-JnRk
  I.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczodre Gody. Na jednej z Wigilii wróżyliśmy sobie ze słomek - nie wiedziałam, że to od starożytnych Słowian się wywodzi :)

  https://www.youtube.com/watch?v=3T-RjYVg19Y

  OdpowiedzUsuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.
4. Wbudowana wyszukiwarka blogowa jest trochę niedokładna i omija pewne treści pomimo występujących w nim szukanych słów. Innym rozwiązaniem jest wpisanie w google, czy bezpośrednio w pasku przeglądarki frazy: site:michalxl600.blogspot.com szukanywyraz Wynikami będą wszystkie artykuły zawierające słowo "szukanywyraz" na tymże blogu.