środa, 20 września 2017

A co ja sam mogę uczynić?

Takie biadolenie słychać często zewsząd. Niedawno czyniąc zakupy w sklepie zwróciłem pani uwagę, że kuchnia mikrofalowa jaką widać na zapleczu jest szkodliwa (kilka miesięcy temu jedna z ekspedientek tego sklepu była bardzo zaziębiona). Pani odpowiedziała sloganem, który słyszę nieustannie zewsząd: "wszystko jest dziś szkodliwe i nic nie poradzimy". Przecież nawet w biblii mamy następujące sformułowanie (a może jest to tylko w liturgii kościelnej- tak czy siak bardzo trafne): "zgrzeszyłem myślą, mową, uczynkiem i......(UWAGA UWAGA) ZANIEDBANIEM.
 Zastanawiające nieprawdaż? Zaniedbanie jak wynika ze stopniowania powyższej wyliczanki jest na ostatnim (wynikałoby, że "najcięższym") miejscu- przed uczynkiem!
  Nasza pradawne Słowiańskie prawo bierność traktowało na równi ze współudziałem w dziejących się nieprawościach. Dziś jeśli ktoś jest świadkiem na przykład pobicia to może się odwrócić i tchórzliwie zbiec nie czyniąc nic co w jego mocy. Nawet jeśli udowodni mu się obecność na miejscu zdarzenia to nikt takiemu człowiekowi nie powie słowa a już na pewno nie będzie traktowany jako współwinny zaistnienia zdarzenia.

Być może powstanie materiał filmowy z tymi punktami poniżej - treść jest już publikowana po polsku gdzieś w necie- najprawdopodobniej na stronie "Wiedza Drzewiej" a zaczerpnięta z internetu rosyjskojęzycznego:

1. Przestań kupować i używać alkohol, papierosy
i inne uzależniające substancje.

2. Lecz się narodowymi (ludowymi) metodami, ziołami,
a nie tabletkami i miksturami, które nie mają sensu.

3. Chodź pieszo jak możesz najwięcej
i zajmuj się kulturą fizyczną.

4. Oddychaj duszą i ciałem na przyrodzie (pośród natury),
a nie w nocnym klubie, barze itd.

5. Nie bierz kredytów i pieniędzy w dług,
to zawsze źle się kończy.
Lepiej zgromadź pieniądze na coś rzeczywiście pożytecznego i potrzebnego.

6. Jedz to, co rośnie w ogrodzie, a nie leży na półkach w sklepach
i wyrosło w laboratoriach na chemicznych nawozach.

7. Żyj za miastem, tam świeże powietrze, spokojnie, pięknie,
nikt nie miesza, nie mąci i nie ma nudnych sąsiadów.

8. Zaprowadź normalne relacje z drugą (dopełniającą) płcią
i nie zmieniaj swojej połówki.

9. Nie oglądaj pustych i głupich filmów, programów w telewizji i podobnych obrazków w internecie.
Zamiast tego zgłębiaj pożyteczne informacje, które można zamienić na dobro w tym życiu.

10. Dziel się myślami, odkryciami i informacją z tymi, którzy cię otaczają i których szanujesz. Rozwijając innych, rozwijasz się sam.

11. Pomagaj innym, ale tylko "swojakom", jeśli masz taką możliwość
— każde pojedyncze działanie może uratować czyjeś życie.

12. Pamiętaj swoje korzenie i dzieje narodu,
wykorzystaj przeszłe doświadczenie przodków, nie powtarzaj ich błędów.

13. Studiuj nowe technologie, w tym informacyjne.
Wykorzystaj je dla dobra swojego i świata.

14. Rozwijaj swoją duchowość i myśl o tym, co ty pozostawisz po sobie swoim dzieciom i wnukom.

15. Chroń przyrodę i zwiększaj jej bogactwo, a nie bądź pasożytem na ciele Ziemi.

16. Szukaj myślących tak samo jak ty, zawieraj nowe znajomości.
Dobrzy przyjaciele - to wielkie bogactwo.

17. Wspieraj miejscowego producenta,
otwieraj swoje produkcje pożytecznych towarów.

18. Badaj, zwiedzaj to miejsce, w którym żyjesz.
Dobrze poznane będzie ci sprzyjało.

19. Pomagaj z duszy i bezpłatnie.
Oddana energia zawsze wraca.Żaden trud nie pozostaje bez zapłaty.

20. Żyj według Słońca, zdrowo-myśl i bądź pozytywny.

21. Jeśli nie znasz się na jakiejś dziedzinie to zwróć się do fachowca.
Unikniesz wtedy niepotrzebnych błędów bowiem stara mądrość powiada:
("głupi uczy się na własnych błędach, a mądry na cudzych".
ale najpierw każdy z nas był tym głupim :) - przyp. adm. bloga)

22. Chcesz działać, poczekaj na odpowiedni moment. Przemyśl wszystko dokładnie  - staroruska mądrość powiada: "siem raz otmierz -adin raz otrież" (7 razy przymierz i 1 raz odetnij). Żyjemy jednocześnie w wielu światach (nasze 7 ciał -Matrioszka) i we wszystkich tych światach musi powstać jednakowy obraz i jednakowe- ZGODNE Z TAMTYMI RZECZYWISTOŚCIAMI! dążenie. Jeśli nie zastosujemy się do tej kardynalnej zasady Słowiańskiej (białej)  magii to prędzej czy później nasza pośpieszna materializacja w tym świecie posypie się w gruzy. Chcecie trwałych budowli- stosujcie się do magii białej a nie do czarnej (chwilowa- krótkoterminowa  manipulacja- "kłamstwo ma krótkie nogi" powiada znana mądrość).
   Sprzyjające warunki, to strzał w "10" a marzenie wysłane w kosmos zaczyna się najpierw materializować w przestrzeni energetycznej i jeśli jest zgodne z wolą Wszechświata (Bogów) to pojawią się znaki i sprzyjające okoliczności -pojawią się "przypadki" - dobre zbiegi okoliczności, propozycje od napotkanych ludzi. W tej sprawie gorąco polecam wykład Nikołaja Jegorowa jaki tłumaczyłem dawno temu- jest to przyjaciel Władimira Megre. A skoro wspominam o autorze serii książek "Dzwoniące Cedry Rosji" to przypomnę, że ta zasada (chyba mało kto ją bierze poważnie) jest wiele razy podkreślana w tym przesłaniu - wiele razy podkreślana jest konieczność dokładnego zaplanowania swojej przestrzeni na Rodowym siedlisku. N.Jegorow w swoim bezcennym (bo wynikającym z osobistego doświadczenia) wykładzie wszystko wyjaśnia. Przemowa długa ale naprawdę warto poświęcić czas.


Oczywiście rozwinięcie myśli z punktu 22. to już moje dzieło.

                     Wasz szczerze oddany klucznik niniejszej przestrzeni internetowej. 

Dobrego dnia (lub wieczoru) wszystkim czytającym!

2 komentarze:

 1. Punkt 7 jest trudny do wykonania dla większości osób, w tym i dla mnie. Resztę punktów też nie zawsze da się spełnić, ale ja się staram to robić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda - dla wielu ludzi muszą się dopełnić lekcje w mieście. Ja sam urodziłem się i spędziłem wiele lat dorosłego życia w mieście średniej wielkości. Wszystko w życiu jest nauką ale ..... można już nawet tam rozwijać swoje marzenie, zasilać je i czynić małe kroki ku jego urzeczywistnieniu na przykład poprzez naukę ogrodnictwa. Wystarczy kilka doniczek na parapecie czy mała uprawa na miejskim balkonie. Każdy nawet najmniejszy ZMATERIALIZOWANY I KONSEKWENTNY wysiłek zasiewa kolejne ziarenko naszego marzenia lub jest tą szklanką wody dzięki której wzrasta i wzmacnia się to, które już zasialiśmy. ""chcieć to móc" powiada pradawna mądrość. Mam to wielokrotnie spraktykowane -konieczna jest wytrwałość w dążeniu i niezachwiana wiara w to, że marzenia się spełniają. Jeśli dopuścisz choć promil zwątpienia to masz jak w banku, że się nie uda.

   aha! drobna korekta językowa. Zamiast "robić" starajmy się używać słowa "czynić". To jeden z elementów Słowiańskiej magii - rab (stąd "robić") oznacza niewolnik.

   Usuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.
4. Wbudowana wyszukiwarka blogowa jest trochę niedokładna i omija pewne treści pomimo występujących w nim szukanych słów. Innym rozwiązaniem jest wpisanie w google, czy bezpośrednio w pasku przeglądarki frazy: site:michalxl600.blogspot.com szukanywyraz Wynikami będą wszystkie artykuły zawierające słowo "szukanywyraz" na tymże blogu.