poniedziałek, 5 grudnia 2016

Iwan Carewicz- Moc Strażniczki i mądrość Łady 30 12 2014

Witajcie,
Trwa ta praca dość długo i jakoś wiele innych zadań mnie nieustannie angażuje pochłaniając energię - taki widać czas, odrywany jestem nieustannie ale daję radę. Minuta po minucie tekstu przybywa. Spotkanie z przed 2 lat ale uznałem, że warto nad tym popracować  - w ogóle przybyło super ciekawych filmów z Iwanem, że kilka osób miałoby zajęcie. Do tego na przykład Olek Gadziecki - ojojoj!  Ogłaszam konkurs na osobistą sekretarkę - Ładę  pomocniczkę ;) i będziemy działać.

   To co sie dzieje około 30 minuty - jak to u Iwana w formie zabawy - to bardzo ważny rytuał oczyszczenia i zrzucenia ograniczeń poprzedniej epoki. Wszystkie te "teatrzyki" - zabawy (dzieci doskonale czują to intuicyjnie bawiąc sie w podobne rzeczy - przynajmniej kiedyś tak było gdy spontaniczności dziecięcej nie zabijały pampersy i elektronika) jakie nieustannie inicjuje Iwan to właśnie nasza, prawdziwa Słowiańska magia:

Na razie pół godziny a film ma prawie 3.


9 komentarzy:

 1. Przepiękny moment, gdy wszyscy mówią jak pięknymi Bogami i Boginiami są, wzruszyłam się, bo my wszyscy dlatego przestaliśmy nimi być (choć to nigdy nie nastąpiło) bo wmówiono nam, bądź sami po prostu w to uwierzyliśmy, że nimi nie jesteśmy. Próbują z nas stworzyć niewolników, ale Bóg czy Bogini ma zawsze wybór :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aninimowy, a Ty jakim jesteś Bogiem?

   Wydaje się, że wielu ma problemy z wypowiedzeniem tych paru słów. Może to przez atmosferę spotkania? Jakoś wydaje się tam być "gorąco".

   Usuń
  2. Przepiękny moment, gdy wszyscy mówią jak pięknymi Bogami i Boginiami są
   Tak piękny moment:) Takich :) pięknych momentów można doświadczyć samemu rano w chwili dla samego siebie w milczeniu. Wieczorem przed snem czesząc i zaplatając włosy zadawać pytanie "Kim jestem?". Rankiem rozpleść je i odczuwać odpowiedź. Zauważyłam,że słowa bardzo ograniczają a odczuwanie jest -"Piękne", ale to za małe słowo do tego co się odczuwa. Pozdrawiam I

   Usuń
  3. I, to co piszesz, brzmi jak poezja. To piękne, kiedy ludzie czują się dobrze ze sobą, czują się kompletni. Chyba podstawą zdrowego kontaktu ze światem, jest zdrowy kontakt ze sobą.

   Jesteś niezwykłą osobą, często zamiast komentarzy zostawiasz piosenki. Nie mogę przestać się uśmiechać. :)

   Usuń
  4. :)))Bóg obdarował Słońce promieniami, a człowieka uśmiechem :))) I.

   Usuń
  5. A bym zapomniała jeszcze obdarował człowieka pięknym głosem
   https://www.youtube.com/watch?v=ZNtEZzQ65UQ
   ;) Z pozdrowieniami dla Ciebie Córko Słońca. I

   Usuń
 2. "Kobieta powinna być krzepka, by rodzić zdrowe dzieci"
  "Kobieta powinna znać rzeczy, umieć odblokować pamięć rodową"
  "Kobieta powinna umieć oswoić dzikiego tygrysa i wyrwać mu wąs"
  itd. itd.

  Te wszystkie zasady wydają się stanowić listę niemożliwą. Sprawiają wrażenie, że kobieta powinna być nadczłowiekiem. Nieugięta, cierpliwa, urokliwa, opiekuńcza, silna psychicznie, zdolna wytrzymać wszystko, pozbawiona słabości, będąca bezinteresownym źródłem siły dla mężczyzny. To brzmi utopijnie, niemożliwie.

  Co najdziwniejsze, kiedy kobieta kocha, wszystkie te warunki spełnia bezwiednie, jak gdyby były tak naturalne, jak oddychanie. Przestają być one zasadami, bo nie ma w nich żadnego przymusu, a lekkość i radość bycia sobą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Mamy tu czytelniczki, które obecnie milczą - tylko czytają. Są takie Kobiety- gdzieś tam 2 lata wstecz znajdziesz ich wpisy.

   Usuń
 3. :) Mamy tu czytelniczki, które obecnie milczą - tylko czytają. Są takie Kobiety- gdzieś tam 2 lata wstecz znajdziesz ich wpisy.
  Szkoda, że teraz tylko czytają :( Pozdrawiam I

  OdpowiedzUsuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.
4. Wbudowana wyszukiwarka blogowa jest trochę niedokładna i omija pewne treści pomimo występujących w nim szukanych słów. Innym rozwiązaniem jest wpisanie w google, czy bezpośrednio w pasku przeglądarki frazy: site:michalxl600.blogspot.com szukanywyraz Wynikami będą wszystkie artykuły zawierające słowo "szukanywyraz" na tymże blogu.