niedziela, 6 marca 2016

Iwan i Katerina - część 2

       Iwan w końcówce tej części przepięknie przedstawia nasze zasady życia małżeńskiego. Podsumowuje (nie sam, bo żona Katerina z uznaniem na niego spogląda)  to wszystko co nie raz było na blogu opowiadane innymi słowami przez innych -  głównie przez kobiety.
          Gorąco polecam. Za kilka dni zacznę pracę nad resztą materiału.

Gotowa już wersja z napisami trwale wpalonymi w film https://www.youtube.com/watch?v=HziBNuFfaQ8 . Tą wersję można nagrywać nie tracąc tłumaczenia.

   Dla niezorientowanych (oglądających pierwszy raz) Iwan Carewicz w bajkowej nieco konwencji (dziś już nie sam jak widać) prezentuje wiele pradawnej mądrości. . Link do pierwszej części tu http://michalxl600.blogspot.com/2016/02/iwan-carewicz-i-krolewna-abedz.html   Zasada w jego prelekcjach jest taka, że im bliżej końca tym weselej. Tutaj zabawnie się robi około 30 minuty.  Czeka jeszcze około 40 minut tego spotkania

   Poniżej wersja pierwotna z napisami w systemie You Tube (on- line)


3 komentarze:

 1. Wspaniałe! Uwielbiam ten bajkowy świat a ta bajka to moja ukochana z dzieciństwa, przepięknie ilustrowana i takie wspaniałe znaczenia w niej ukryte :) Dziękuję :) O magii domowej można by godzinami opowiadać, ojojoj teraz na święto wiosenne, tyle można zrobić i pięknie zacząć nowy słoneczny czas, okadzanie z dzwoneczkami, w kątach domowych, ziołami zebranymi w poprzednim przesileniu, z których robiliśmy bukiety zimowe, one wszystko zebrały i teraz możemy je palić, pisanki z intencją zrobić dla każdego domownika i zachować...w 24:08 minucie Kasieńka pokazała ładnie jak dobrą będzie żoną, poczuła coś i zrównoważyła mężowi (tak właśnie wygładzać można bliskim osobom, z tyłu na kręgosłupie, na różnej wysokości- wygładzać po prostu. Dobrze jak żona głaszcze męża po plecach, właśnie wzdłuż kręgosłupa, ale okręgami, jak coś poczuje jakiś rezonans) (minuta 12:15 wkradła się literówka, zamiast apteki-pateki) Pozdrowienia :) Natalia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Natalio- tak się cieszę, że Iwan z Kateriną trafiają do serca. Właśnie koryguję niuanse tekstu i zatrzymałem się przed śniadaniem na 12 stej minucie- zaraz poprawię.
   Kasia jest niezwykłą - intuicyjną kobietą. Masz rację, że ona postępuje tak "pozaumysłowo", wiele razy widać to w ich relacji, to jest najcenniesze - te ich przekomarzanki, pokazują jak to ma w praktyce wyglądać. Ja jeszcze (pisałem) pamiętam takie kobiety ze swojej rodziny. Miałem szczęście poznac brababcię Helenę- cudowna kobieta, cały czas śpiewała a zycie jej nie rozpieszczało. Były dwie ciocie- o jednej trochę wspomniałem. Chłopak młody byłem ale pamietam je wszystkie jako takie Łady- Boginie potrafiące "ugasić" każde męskie wzburzenie i zamienić je w konstruktywne dla siebie i rodziny zjawisko.

   Usuń
 2. Część druga dla mnie o wiele ciekawsza. Bardzo ciekawa. Dała mi dużo do myślenia...
  Polecam tę stonę, może kogoś zainteresuje.
  Alan Watt "Szok i trwoga"
  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/jak_pracuje_twoj_mozg,p861700669
  A.

  OdpowiedzUsuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.