piątek, 26 czerwca 2015

Bajki Słowiańskie

Tymon- mistrz od naciągania atlasa domowym sposobem przesłał mi link do wydania bajek. Przejrzałem fragmenty pierwszej części, wydanie Wileńskie z 1862 roku. Opowiadania A. J Glińskiego.
    Wiadomo, że z tego czasu bajki już skażone i przerobione przez klechów ( kreda święcona, zła Baba Jaga itp.) ale i tak ostało sie tam masa dobrego.
 Polecam uwadze:
 https://books.google.pl/books/about/Bajarz_polski.html?id=Obs9AAAAYAAJ&redir_esc=y

2 komentarze:

  1. witam, dziś dotarłem do wiedzy o atlasie i jego właściwościach, widziałem na blogu wpis w tym temacie, istnieje jakaś możliwość nastawienia tego właśnie kręgu bez konieczności wyjazdu za granicę kraju? Pomyślności!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tymon podobno ustawił to sobie sam. Z innych źródeł wiem, że istnieje możliwość samemu. Na pewno sprzyjają temu ćwiczenia jakie podaje Anna Połupan (zamieszczałem na kanale z tłumaczeniem) . Więzadła i ścięgna trzeba rozciągnąć. Jak tylko gdzieś znajdę konkrety to na pewno zamieszczę na blogu.

      Usuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.