piątek, 22 maja 2015

Słowiańskie wartości


15 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. czytam Twój blog od jakiegoś czasu i jestem nim zafascynowana:). Intrygujące są zwłaszcza posty dotyczące bycia kobietą i mężczyzną. Twoje tłumaczenia filmów o tej tematyce są niezwykle ciekawe i czekam na więcej:). I sympatycznie pozdrawiam:).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć, bardzo mi miło. W takim razie wyszukam niebawem jakiś kolejny tekst. Czeka tego trochę w schowku. Na razie spóźnione prace rolne ( właśnie zsiadłem z ciągnika - w głowie szum). Pszczoły się zaraz będą roić ale chwila na tekst się znajdzie. W tej chwili opracowuję drugą część spotkania z Andriejem Iwaszko- to też pośrednio ten sam temat (szczególnie ta druga część właśnie). Pytają też ludzie o Olega (Olka) Gadzieckiego. Poprzednie filmy miały nie za wiele "odsłon" - temat ogólnie chyba dla elity w dzisiejszych czasach. Serdeczności!

   Usuń
  2. I poczułam się elitą:)

   Usuń
  3. Zupełnie słusznie :) - niestety na razie nie jest nas wielu czujących te subtelności. Wszystko jest zbrukane. Święte sprawy zamienione w pośmiewisko i jakąś pornografię. Jest taka nazwa ....szukam.... - no nic - znajdę później. Praca na ciągniku trochę miesza w głowie.

   Znalazłem wczoraj dość długi tekst "jak stać się prawdziwą kobietą". Zacznę go tłumaczyć. Może za kilka dni się uda opublikować .

   Usuń
  4. mam!!! profanacja . Dziś wszystko wokół jest profanacją naszych świętych tradycji. Chałtura jakaś , wszędzie obrzydliwe namiastki, prostytucyjny związek wymiany usług nazwany jest małżeństwem, czysty zwierzęcy pociąg fizyczny "wykastrowany" z duchowej osnowy nazywa się miłością itp.

   Usuń
  5. Tobie nawet praca w ciągniku nie jest w stanie zamieszać w głowie:)
   Kto ma ten wewnętrzny kompas , ten nie zgubi drogi do domu:)

   Usuń
  6. Jesteśmy jak Marines zrzuceni ze spadochronem w środku dżungli, a jedyne co mamy, to serce wskazujące drogę do domu:)

   Usuń
  7. ech !!!! zaśmiałem się serdecznie z wewnętrzna radością. Kiedyś przeczytałem, że na Ziemie w obecnym czasie wcieliła się drużyna "wojowników światła". Dokładnie tak- lądowaliśmy jakoś po omacku w tym bałaganie - pośród burzy, sztormów i ogólnej zawieruchy. Porozrzucało nas ale teraz się odnajdujemy. Trzymaj się ciepło Siostro. .....ech " do domu".... tak, tak. Przez ostatni miesiąc znów krzepił mnie ten utwór- włączany na zakończenie dnia albo wczesnym rankiem.
   https://www.youtube.com/results?search_query=noc+nad+norwidem
   W ogóle cała ta płyta pozwoliła przeżyć trudne chwile.

   Usuń
  8. ten link miał być - coś "pozajączkowałem"
   https://www.youtube.com/watch?v=girQBeWuWKA

   Usuń
  9. piękne :)

   Usuń
  10. Wszystkie najlepsze piosenki tej grupy muzycznej to teksty pana Sikorskiego. Tu na starej płycie Cugowski małe głupstwo zrobił- w późniejszych wersjach poprawił: "jest w pieśniach zagiel , gwiezdny napój, wielkie skrzydła , wielki wiatr- tylko niektórzy ja podjąć UMIEJĄ , głowa w górze , sztywny kark.". Znów słucham.
   Jest tez kilka innych z tej płyty- zupełnie niedawno dowiedziałem się, że jeden z utwór (tekst) poświęcony jest Siergiejowi Jesieninowi - zapił sie chłopak. "Noc nad Norwidem" też ostatnio często włączałem - jakoś tak z tymi utworami zaczął się ten rok. Dużo lepszy od poprzedniego.
   Pole mam prawie skończone ! - jeszcze zasiać i zabronować. uffff!

   Usuń
 3. Pszczoły to cudowne stworzenia:) zresztą jakie mogłyby być, skoro porozumiewają się ze sobą poprzez taniec:).
  W dzisiejszych czasach ludzie zatracają kobiecość i męskość ale ja myślę, że można ją w sobie odszukać mimo wszystko:).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie, że można - trzeba tylko ( tylko !!- he , he ) wyjść z pola strachu. Ze strachu przestajemy wirować w tańcu życia (widziałaś na pewno "strictly ballroom" - do znudzenia o tym ciągle piszę) . Gdy każde z nas - kobieta i mężczyzna wychyla się w swoją stronę , w swoją przestrzeń to oboje łapią równowagę. Oczywiście tu potrzebne zaufanie ....może nie tyle do siebie ( nie bezpośrednio) ale do sił wyższych, którym każdy z nas podlega. To taka "trójca święta".

   Usuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.
4. Wbudowana wyszukiwarka blogowa jest trochę niedokładna i omija pewne treści pomimo występujących w nim szukanych słów. Innym rozwiązaniem jest wpisanie w google, czy bezpośrednio w pasku przeglądarki frazy: site:michalxl600.blogspot.com szukanywyraz Wynikami będą wszystkie artykuły zawierające słowo "szukanywyraz" na tymże blogu.