środa, 20 maja 2015

Grzebień do włosów

Jedna z rozmówczyń zapytała ostatnio o sposoby w jaki wykonać grzebień. Oto film - bardzo mi się spodobał efekt końcowy. Napisy polskie są.

Poprzez You Tube przekierowanie pod filmem do oryginalnego filmu-
-kto ma chęć może dać chłopu plusa za wykonanie.


9 komentarzy:

 1. Z brzozy długo nie na będzie, chyba że zabezpieczymy jakąś chemią przed rozpadem.
  Jak już coś takiego mieć, to profesjonalny np: http://www.sklep.salex.com.pl/67-balmbutter i z dobrego drewna.

  W wyszukiwarce pod hasłem "drewniany grzebień" i klikamy grafika, jest tego trochę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za linki - może komuś się przyda.
   Tu jednak nie o to chodziło

   1. Nie rozumiem dlaczego brzozowy ma długo nie wytrzymać?
   Owszem drewno miękkie ale włosy to nie wbijanie gwoździ.
   Jakiś czas z pewnością posłuży. Patrząc na te "profesjonalne" z cieniutkimi zębami sądzę, że mają szanse tak samo szybko ulec zniszczeniu- te brzozowe ząbki są solidne.
   Pan mówi wyraźnie na filmie, że im twardsze drewno tym lepiej. Poza tym nie wiadomo czym są malowane te "profesjonalne".
   2 Sprawa druga i w wypadku naszego grzebienia bardzo istotna ( był już wpis omawiający wręcz magiczne własności grzebienia i tworzenia z niego amuletu rodzinnego.) Jeśli mąż/ ojciec/ brat wykona kobiecie własnoręcznie taki grzebień to już staje się on magiczny, unikalny, niepowtarzalny. Dusza artysty włożone w wykonanie- intencje jakie towarzyszyły procesowi tworzenia (mogą go na przykład wykonywać oboje małżonkowie- ona na przykład narysuje szkic, który utrwali na przedmiocie on) ... nie muszę dalej wyjaśniac tym co czują w czym rzecz.

   Usuń
 2. Dzięki michalxl600 za zainspirowanie mnie do czesania się grzebieniem drewnianym. Zakupiłem sobie takowy i się cesze (cieszę ) :) Pozdrawiam
  P.S. Już moja mama zauważyła, że moje włosy (które zapuszczam) wyglądają lepiej.
  Pytała się czy byłem u fryzjera.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja niemal całe życie dorosłe nosiłem długie ( nawet bardzo długie) włosy. Miałem w spadku po babci szczotkę drewniana z włosiem - bodajże końskim. Radzę poszukać w jakichś sklepach technicznych (jeździeckich na przykład - może ktoś podpowie inne pomysły). Dziś wszystko niestety jest wytworem z tworzyw sztucznych. Ta szczotka działała fenomenalnie ! Chyba nawet widziałem gdzies w jakimś "Rosmanie" tego typu rzecz - koszt wyżej 50 zł ale widząc cenę drewnianych grzebieni wychodzi na to samo.

   Usuń
 3. Bardzo dziękuje:) marzenia jednak się spełniają:). Życzę słonecznego dnia:). I jeszcze raz bardzo dziękuję:).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cała radość po mojej stronie :) Wielkie dzięki za życzenia - słońce się pokazało i mogłem się zając pszczołami ( mniej nerwowe są).

   Usuń
 4. a czy taki grzebień nie będzie szarpał włosów? czy po wypolerowaniu należy go czym wygładzić?jakaś farbą, olejem, itp.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak- powinien być jak najgładszy. Były kiedyś dostępne rozmaite naturalne - tak zwane politury ( alkoholicy to podobno pijali). Spirytusowy roztwór czegoś - jakiejś żywicy. Trzeba poszukać w necie. Ja bym spróbował coś na bazie wosku pszczelego. Wosk rozpuszcza się w terpentynie - ta znowu ma ostry zapach. Pan na filmie coś użył - wyglądało na bejcę wodną a więc rzecz dla uzyskania barwy. Pomyślę.

   Usuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.
4. Wbudowana wyszukiwarka blogowa jest trochę niedokładna i omija pewne treści pomimo występujących w nim szukanych słów. Innym rozwiązaniem jest wpisanie w google, czy bezpośrednio w pasku przeglądarki frazy: site:michalxl600.blogspot.com szukanywyraz Wynikami będą wszystkie artykuły zawierające słowo "szukanywyraz" na tymże blogu.