wtorek, 16 czerwca 2015

Odkrywanie słowiańskich korzeni

 Jakoś dzis tak po nitce do kłębka - poprzez polubienia na Facebooku
trafiłem na tę stronę.
Przenikliwie i ciekawie pisane - z dużym wyczuciem i wiedzą.
   Tylko ten jeden wpis przeczytałem na razie -
- śmiało go mogę polecić. Sądzę , że człowiek wpisujący takie rzeczy
i inne teksty zamieści warte uwagi.
   aha - w tekście jest przekierowanie na wypowiedź pewnego pana.
"Śmiechowe" ostrzegam ale warto popatrzeć z dystansem na to żałosne przedstawienie. Mając już otwarte oczy popatrzeć jakich sztuczek używają ci kuglarze by nas utrzymać w swojej zagrodzie . Z drugiej strony jak bardzo się dziś boją - powrót do korzeni praprzodków nabiera mocy. Oni to widzą bo mają siłą rzeczy wgląd.


https://slowianowierstwo.wordpress.com/2014/06/03/odkrywanie-slowianskich-korzeni/


3 komentarze:

 1. Ciekawy artykuł:). Ciekawa jestem jak słowiańskie kobiety dbały i dbają o włosy:). Może jakieś artykuły?;) Kiedyś widziałam Ukrainkę o przepięknych, bardzo długich włosach, która opowiadała jak kobiety w jej rodzinie dbały o włosy. Niestety nie znając zbyt dobrze języka niewiele zrozumiałam;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będę miał na uwadze. Było już trochę o tym (czesanie - przez ojca lub męża, to wbrew pozorom ważne). Na poziomie ciała oczywiście dbałość to prawidłowe odżywianie, sposób bycia (nerwowość i psychiczna nierównowaga od razu na kondycji włosów sie odbija - tego nie trzeba dowodzić współcześnie). Mycie naturalnymi środkami- jest w necie masa recept, zioła itp. Tajemnica tkwi jak zawsze u źródła - w poprawnym, zdrowym stylu życia. Włosy są jak to co rośnie w naszych ogrodach - jeśli pielęgnowane, ziemia nawodniona i codziennie doglądana to i "owoce" są piękne i dorodne.

   Usuń
  2. Układa się w głowie jeszcze kilka zdań na ten temat-dzięki za natchnienie. Przygotuję z tego kolejny wpis na blogu- sam noszę długie włosy od ....całe dorosłe życie więc mam trochę własnych doświadczeń i obserwacji. Temat zawsze był mi bliski.

   Usuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.