wtorek, 23 czerwca 2015

Najlepszy wykład to własny przykład


p.s. rok temu przygotowywałem już ten film ale czas Kupały więc przypominam:

   No i jeszcze dziarskie "babuszki" i zespół Iwan Kupała dla poprawienia nastroju w ten chmurny dzień.
Podam już sam link - blog i tak powoli się otwiera gdy jest wiele obrazów:
https://www.youtube.com/watch?v=E_0j_38Tda0

5 komentarzy:

 1. Ciekawe co było przed Kupałą, kiedy na niebie były trzy Słońca?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ogądnęłam z zaciekawieniem Drzewo Życia. Duże napisy zrobiłeś, dobrze się czyta.
  Szczerze, to nigdy nie przepadałam za obrzędami, świetami, tak jakoś u mnie to nie wzbudzało zainteresowania. Byc może brak zrozumienia, taki bezsens świętowania.
  Pierwszy raz zobaczyłam o co chodzi w świętowaniu Kupały. Dokładne wyjaśnienie, aż się chce wziąc udział na żywo .... zapamiętam na całe życie.

  Dziekuję Michał za przedstawienie tego tematu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam do dawna dokładnie tak samo ! Wewnętrznie nawet buntowałem się przeciw nakazom czy to jakichś pochodów pierwszomajowych, procesji "Bożego ciała" czy wreszcie mszy wszelakich. Zawsze lubiłem wiedzieć "po co? dlaczego? " i jeśli ktoś sensownie wyjaśnił ( a w wielu sprawach mój tato spokojnie starał się to czynić na ile umiał - stąd miał u mnie wielki [choć wtedy nie do końca uświadomiony] autorytet o który mama operująca nakazami i zakazami była wręcz zazdrosna) wtedy chętnie brałem udział. Dusza mechanika ;) pragnącego wszystko naprawić.

   Usuń
  2. aha! i dziękuję za uwagę o napisach. Był jeszcze jeden film gdzie zrobiłem napisy trochę większe ( to jest jedno kliknięcie podczas obróbki) - pytałem ludzi , widzów ale nikt dotąd nie zwrócił na to uwagi. Ja się nawet bałem, że w komputerze mogą być za wielkie bo jednak siedzimy dość blisko przy ekranie w stosunku do TV na przykład.

   Usuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.