czwartek, 26 lutego 2015

Włosy a kobieca moc  Włosy to jeszcze jeden wspaniały dar, który wręczyła jej natura. Spływające strumienie długich włosów fascynują i oczarowują swoim pięknem, mimowolnie zmuszają do podziwiania ich właściciela.

  Mężczyźni częściej oglądają się za długowłosymi pięknościami. Dlatego właśnie właścicielki długich warkoczy zawsze podświadomie przyjmowane są jako bardziej kobiece, pełne spokoju niż kobiety noszące krótkie fryzury.
Z nimi łatwiej stworzyć rodzinę -to znaczy od nich promieniuje stabilność, ugruntowanie, większa cierpliwość - spróbuj wyhodować warkocz, ile czasu i cierpliwości to kosztuje a do tego jeszcze codzienna pielęgnacja .

  Oczywiście obfitość długich włosów to nie jest wcale wystarczający warunek kobiecości ale jest to znaczący wkład w nagromadzenie kobiecej energii i siły. Nie przypadkiem we wszystkich opowieściach wiedźmy maja długie włosy.

  W wielu różnych kulturach istnieje tradycja, mówiąca że włosy nie są wyłącznie kobiecą ozdobą- maja one mnogość różnorodnych funkcji i swoje konkretne przeznaczenie.
W tradycji Wedyjskiej uważa się, że kobieta za pomocą włosów chroni swoją uczuciową część psychiki tzn, że włosy są przedłużeniem energii umysłu. Włosy sięgające niżej punktu w centrum piersi przykrywają centrum energetyczne serca zwane Anahata - czakrę łączącą 3 niższe i 3 wyższe czakry. Anahata napełnia kobietę energią miłości, współodczuwania, miłosierdzia i dobroci.
Czym dłuższe są nasze włosy tym wyższy poziom duchowej mocy. Długie włosy okrążają energetycznymi falami chroniąc przed negatywnymi wpływami i dając boską moc.
Na Rusi dziewczęta nosiły długi warkocz, która miała ukryte znaczenie: przykrywała ona kręgosłup i tym samym ochraniała czakry- centra energetyczne umiejscowione wzdłuż kręgosłupa.

   To napełniało ducha dziewczyny szczególną energią życiową. Warkocz był symbolem zjednoczenia ( splecenia w całość) życiowych sił świata Jawi, Prawi i Nawi.
Uważano także, że jeden warkocz na głowie dziewczyny - to jej więź z Bogiem. Gdy dziewczynę wydawali za mąż zaplatano je  w 2 warkocze zamiast jednego-  pierwszy aby utrzymywać więź z Bogiem i słyszeć jego głos a drugi aby utrzymywać energetyczną więź z mężem- pobierać energię kosmosu także i dla niego, wspierać go swoją mocą.
W kobiecym warkoczu ukryty jest dobrobyt domu, O tym dawniej wiedzieli wszyscy dlatego też barbarzyńcy podczas najazdów na Ruś jako pierwsze przeprowadzali polowanie na żonę księcia by obciąć jej warkocze i w ten sposób pozbawić siły życiowej zarówno księcia jak i całe miasto .
Na "kosmiczne" ( nie przypadkiem do dziś inna nazwa włosów to "kosmy" - od słowa kosmos. Nasze polskie "kosmaty" stąd się wiedzie- przyp. tłumacza) znaczeniu włosów można przytaczać wiele przykładów.
Włosy uważane są za anteny pobierające informację z kosmosu.
Poprzez długość włosów można regulować ilość oraz szybkość energii trafiającej do mózgu. Czym dłuższe włosy tym większą ilość energii otrzymuje człowiek i tym więcej energii trafia do ciała.
W związku z powyższym, długowłosemu mężczyźnie trudniej szybko podejmować decyzje i reagować na sytuację *. Dlatego z dawien dawna kobiety miały długie włosy- ona nie musi obracać się w zewnętrznym świecie a po to by chronić przestrzeń domową potrzebna jest maksymalna ilość energii. Kobieta z długimi włosami włada bardzo silną energią dlatego jest w stanie stworzyć krąg ochronny dla swojego ukochanego mężczyzny. Swoją energią kobieta ochrania męża przed wszelakim nieszczęściem.

  Mężczyźnie potrzeba w świecie zewnętrznym bardziej surowej i skoncentrowanej energii. Do tego bardziej przydatne są krótkie włosy.

  W kulturze wschodniej długie rozpuszczone włosy na głowie kobiety uznawane są po dziś dzień za oznakę seksualnego pożądania, które przy surowych zasadach etycznych i pobożności jest niedopuszczalne. Dlatego wschodnie kobiety chodzą z głową przykrytą chustą.

  W Koranie jest ściśle zapisane, że kobiety nie mogą podcinać swoich włosów. Niektóre nauczania religijne uważają kobiety mające krótkie włosy za niepełnowartościowe i nie mogące urodzić dziecka.

  W kulturze Afrykańskiej długie włosy zawsze były cenione, były oznaka zdrowia i gotowości do macierzyństwa dlatego też dziewczęta zbyt młode na małżeństwo goliły część głowy.

  Celtowie zaplatali włosy w warkocze lub układali w skomplikowane fryzury mocując je za pomocą ozdób. Długie włosy u kobiety były symbolem płodności. Współcześni uczeni natomiast uważają, że włosy to jeszcze jedno narzędzie dla rozprzestrzeniania feromonów. Pokryte włosami ciało i głowa zwiększają powierzchnię emisji tych lotnych substancji.

  Dziewczęta chrońcie swoje włosy, dbajcie o nie, zapuszczajcie warkocz pomnażając swoje piękno i moc.

  autor- Julia Bożenowa

* - autor bloga nie do końca się z tym zgadza. Wielu wojowników nosiło długie włosy. Wspomniałem już o tym w poprzednim wpisie http://michalxl600.blogspot.com/2015/02/wosy-i-ich-wpyw.html . Jest sławna legenda o Samsonie i wiele innych przykładów. Mężczyzna z długimi włosami korzysta już z innych źródeł. Staje się bardziej "wykonawcą" sił wyższych- Boskim wojownikiem. Własny ludzki umysł nie ma już takiego znaczenia. To temat na inną rozmowę.


p.s. dodam jeszcze filmik na temat feromonów gdyż jest wzmianka o tym w powyższym tekście:

38 komentarzy:

 1. Łapka w górę za ten wpis:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Radochę mam, że się podoba. Wiosna mnie natchnęła. "Zalegał" mi ten artykuł w komputerze kilka tygodni. :)

   Usuń
 2. Wedy
  Żony odzień męskich nie noście,
  gdyż kobiecość stracicie,
  a noście żony to, co wam polega na...

  http://ag.108.pl/index.php/forum/3-forum/16-nasza-sowiaska-spucizna/257-wedy-sowiasko-aryjskie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda - jest w sieci chyba kilka artykułów a także film Olgi Waliajewej. Dzieli się ona swoją praktyką- o ile dobrze pamiętam 6 lat od kiedy nosi spódnicę. Jak znajdę chwilę wolna to przetłumaczę to co ona tam opisuje. Wszystko jej własne doświadczenie. Jest jeszcze inna postać - pani Ljubow Malcewa. Też juz tłumaczyłem jej filmy - są na kanale pod tytułem "
   "Odzież Słowiańska i jej znaczenie" https://www.youtube.com/watch?v=sKJaFjHLRUI

   Usuń
 3. Witam

  Jest poruszony temat włosów.
  Chciałbym się zapytać o coś.
  Jeżeli kobieta ma upleciony warkocz, jest on luźno puszczony za sobą z tyłu to co to oznacza?
  Albo jeżeli warkocz jest położony na jej prawym ramieniu albo na lewym to co to oznacza?
  Albo jeżeli kobieta ma rozpuszczone do tyłu włosy albo na obu ramionach lub luźno położone na prawym swoim ramieniu albo na lewym to co to oznacza?

  Z układu włosów u kobiety, a także z jej ubioru można bardzo dużo się dowiedzieć.

  Mam tutaj śpiewaczki, ciekawy przykład.

  Słowiańska Piosenka - piękny śpiew dziewcząt
  http://youtu.be/0P1iz4xiAuE

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te biedne , niewiadome dziewczyny z rozpuszczonymi włosami nie mają pojęcia co czynią. Poszukaj filmów -wykłady Trehlebova , mówił o tym. Polecam też gorąco wykład pani Morozowej ( zaraz go dodam tu do artykułu-teraz mi sie przypomniał) "Druga strona seksualnej rewolucji- kobieca moc". Gdzieś pod koniec swojego wykładu pani Morozowa wiele wyjaśnia. Rozpuszczone włosy w przestrzeni publicznej to po pierwsze utrata mocy ( bo wszystko wokół ma niższe wibracje ) a po drugie ogromne niebezpieczeństwo "zassania" brudów energetycznych. Higiena duchowa ( są takie zalecenia na na przykład w Wedach) powiada, że kobiecie wolno rozpuszczać włosy tylko przy mężu , ewentualnie na łonie przyrody. Poprzez włosy następuje bardzo silny kontakt. / Włosy splecione w warkocz - jak już tu wyjaśniano, szczególnie puszczony swobodnie wzdłuż kręgosłupa jest silnym akumulatorem i "przewodem" wspomagającym kontakt z ciałem. Jakiś wschodni odłam wojowników pozostawiał na głowie kosmyk włosów opadający na plecy - to w tym samym celu. Tu ciekawy link http://nestorbst.blogspot.com/2012/10/kobieta-wyglad-bizuteria-ezoteryczny.html

   Usuń
  2. Z ubiorem to chyba iść do dobrego krawca, uzgadniasz z nim materiał miarę i cenę .
   A jak tak konkretnie chcesz się ubrać według Praw Praprzodków, to musisz wiedzieć gdzie i w jakim miejscu się urodziłeś, potem poszukać i dowiedzieć się, co to za pierwotne plemię żyło w tym miejscu w dawnych czasach. Następnie jaki struj ludowy jest aktualny teraz, potem szukasz informacji kto ci może wyszyć takie ubranie. W takim ubraniu ważne są różne naszywki.
   Jakie ubranie dla białej rasy mamy nosić to trzeba się w tych wiadomościach zagłębić się i do wiedzieć.

   Usuń
  3. w poprzednim moim wpisie miało byc " biedne nieświadome...." - literę zgubiłem.

   Usuń
  4. co do <<<>>>> . Nie sądzę. Co znaczy "dobry krawiec" ? Dobrą krawcową może być własna żona - koszule nasze nie są skomplikowanym wyczynem. Jest masa wykrojów w necie . To bardzo proste odzienie. Zacząć trzeba spokojnie i powoli- jak wywalisz kupę szmalu u "dobrego krawca" wcale nie staniesz się nagle lepszy. Zrób z miłością przepaskę na głowę - istnieją bardzo proste systemy na przykład krosno tabliczkowe ( trzeba wyciąć kilka kwadracików z dziurkami - mogą być nawet z grubego kartonu) . Super zabawa- ponadto synchronizuje półkule mózgowe. Dlatego nasze Wiedźmy się tym zajmowały !!! Taka opaska czy pas będzie miała więcej mocy niż zamówione "coś".

   Usuń
  5. Powyższy wpis odnosi się do : "Z ubiorem to chyba iść do dobrego krawca, uzgadniasz z nim materiał miarę i cenę . " - zginął mi tekst - być może z nadmiaru oznaczników .

   Usuń
 4. Odbiegając od tematu włosów i ubrań, trzeba zastanowić się nad sobą, chodzi między innymi o horoskopy.
  Przy każdej rodzinie i przy każdym rodzie istnieje bardzo duże bogactwo życia: ludzie, zwierzęta, owady, roślinność a także są żywioły. Czy tego chcemy czy nie, żyją przy nas, warto się zastanowić nad tym co rośnie nam bez naszej wiedzy i świadomości w ogródku, na polu, w lesie, natura w przyrodzie, wie co nam dolega, na co jesteśmy chorzy, z czym mamy problem...

  Horoskop słowiański
  http://allziz.blogspot.com/

  Inne horoskopy (bliższe przyrodzie) to
  Horoskop kamieni (majów)
  Horoskop drzew (celtycki)
  Horoskop kwiatów (ziół)
  Horoskop żywiołów
  Horoskop runiczny
  Horoskop zwierząt (chiński, indiański)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodać należy, na stronie http://ag.108.pl/index.php po prawej mamy czas słowiański.
   Na dole czasu mamy
   Pozycję Jarego Słońca,
   gmach: Wilka,
   patron: Weles,
   drzewo: Topola
   żywioł: Powietrze (Wiatr)

   Można wysnuć takie rzeczy, o Wilku: jaki ma charakter, jak się ubiera, jakie ma cechy i inne rzeczy.
   O patronie Welesie to trzeba poczytać baśnie, bajki, legendy i mity.
   Na temat drzewa Topoli warto wiedzieć: jakie są odmiany, co robi się z tego drzewa, jak i co leczy, dla kogo przeznaczone i kiedy.
   Żywioł Powietrza związany jest z oddechem, wiatrem.

   Jak kto wie więcej jak mamy żyć teraz w tym czasie może się wypowiedzieć.

   Usuń
  2. Najwięcej o tym jak masz żyć wiesz Ty sam. Każdy z nas ma swojego Przewodnika. Posłuchaj wykładów Lewszunowa- jest kilka recept. Wstawaj rano i patrz w Słońce, wywal mięso z diety itp. Szukanie szczęścia w tavelkach to daremny trud. Wszystko masz w sobie.

   Usuń
 5. A ja panie Michale proszę bardzo o rozwinięcie tematu, na temat męskiej strony zapuszczania włosów - cyt. "Staje się bardziej "wykonawcą" sił wyższych- Boskim wojownikiem. Własny ludzki umysł nie ma już takiego znaczenia. To temat na inną rozmowę." Byłoby bardzo miło, bo ja sam nie mogę znaleźć nic na ten temat, sam zapuszczam włosy, mają już prawie 30 cm :)
  P.S.Robi Pan świetną robotę, zawsze z niecierpliwością czekam na nowe wpisy. Oby tak dalej! ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :)) miło mi.
   1. Pisz "per ty" - my Słowianie zawsze się tak do siebie zwracaliśmy. Jesteśmy ludźmi wolnymi i nie mamy nad sobą żadnych "panów". Zwyczaj "panowania" wprowadzono niedawno - zrobił to nasz okupant. Rosjanie nawet żartują sobie ( po rosyjsku ta niby grzecznościowa forma brzmi "wy" np: "czy mogli byście Iwanie iwanowiczu....") , że zwrot "wy" wprowadziły smoki bo one mają wiele głów.
   2. Na temat włosów jest sporo u Trehlebova - masz też sporo 2 wpisy wcześniej gdzie zamieszczam tłumaczenie z angielskiego. Po prostu zapuszczaj włosy i brodę (nawet jeśli dziś ma rzadkie włosy- nie szkodzi ) i żyj świadomie . Każdy dzień ci da podpowiedzi. Będą pojawiać się ciekawe sny ( nawet i prorocze) , różne przebłyski myśli, zwiększy się intuicja. Przemyślę Twoje słowa - gdybym trafił na jakiś konkretny tekst (lub przypomniał sobie stary materiał ) to dam znać kolejną publikacją.

   Usuń
  2. Dzięki Michał ;)

   Usuń
  3. a mężczyźni nie muszą zaplatać warkocza dla ochrony? na filmach kung-fu niektórzy wojownicy maja właśnie długi warkocz. a i jeszcze wygolony przód głowy - zawsze mnie to zastanawiało dlaczego? Lewszunow wspominał ze samurajowie uczyli się od naszych wojowników a przecież Słowianie maja wysokie czoła wiec może azjaci golili przód głowy żeby upodobnić się do naszych :) to tylko takie moje przemyślenia

   Usuń
  4. Mężczyźni są przystosowani do życia "na zewnątrz"- pobieramy inną częstotliwość z otaczającego świata , jesteśmy bardziej "prymitywni". Kobiety są w tej sferze jak subtelne czułe "przyrządy" , które mogą ulec zniszczeniu. I tak się też dzieje - masa współczesnych zagubionych ..... nie chcę nikogo obrazić - ja w skrajnych przypadkach używam słowa "kobieton"....masa współczesnych - tych zagubionych istot będących czymś pośrednim między kobietą a mężczyzną ( bo mężczyzna z racji budowy ciała stać się nie mogą w pełni) ... masa tych istot traci swoją kobiecość. Nie odbiera tych subtelnych wibracji, których znów męskie ciało w żaden sposób odebrać nie jest w stanie. Te "panie" zamiast być wizjonerkami i natchnieniem- opiekunkami, kapłankami, talizmanami dla swoich mężczyzn przyjmują nieporadnie rolę "narzędzia" jakim de facto jest każdy mężczyzna. / Wracając do włosów- dla nas rozpuszczone włosy w świecie zewnętrznym są normalną sprawą . Co do systemów z innych kultur - osobna długa rozmowa, każda szkoła ma jakieś swoje inne metody ( na przykład warkoczyk pozostawiony wzdłuż kręgosłupa). Głowy golono tylko młodym mnichom- starsi z tego co wiem włosy już mogli mieć . Związane to jest ze szybszym spalaniem karmy poprzez różne rytuały.

   Usuń
 6. Dzis trafilam na taki wpis na temat wlosow- wydaje sie trzymac kupy, co jest w nim napisane: https://monikabobkowska.wordpress.com/2014/09/20/magia-we-wlosach-zaslyszane/

  OdpowiedzUsuń
 7. NIe ma w Koranie takiego zapisu, ze kobiecie nie wolno podcinac wlosow. Kobieta moze nosic taka fryzure jaka chce ona i jej maz, takze na krotko, ale Arabki na ogol zapuszczaly i zapuszczaja do tej pory dlugie wlosy, bo dlugie wlosy to atrybut kobiecosci.

  OdpowiedzUsuń
 8. o tych krótkich włosach u mężczyzn to są brednie - krótkie włosy wprowadzili Rzymianie w legionach. Po pierwsze, żeby nie dało się łatwo chwycić za czuprynę od tyłu i poderżnąć gardła, po drugie, jest to swego rodzaju psychologiczny znak - teraz należysz do nas, zabierzemy ci wszystko co prywatne, nawet włosy i będziesz używał tylko naszego munduru i wyznawał nasze prawa/zasady.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. co jest bredniami? Z drugą częścią Twojej wypowiedzi z grubsza się zgadzam.

   Usuń
 9. Ciekawy artykuł, dzięki.:)
  Co myślicie o układaniu długich już włosów u kobiety u fryzjera w skomplikowane fryzury i warkoczykowe pracochłonne konstrukcje? Jak to się ma do energetyki włosów i organizmu kobiety?

  OdpowiedzUsuń
 10. O tych wiedźmach i energii coś jest ;) uważam siebie za raczej przeciętnie atrakcyjną kobietę(otyła jestem), a mężczyźni nazywaną mnie wiedźmą, bo ponoć rzucam na nich jakieś uroki i przyciągam do siebie. Obecnie mam włosy do pasa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) można to czynić z różnych poziomów więc ucz się władania tą energią. O włosach i ich znaczeniu wyło już wiele na blogu. Pozdrawiam!

   Usuń
 11. Bardzo przydatny dla mnie artykuł. Szkoda, że wcześniej nie miałam tej wiedzy. Prawie zawsze miałam półdługie lub długie włosy, ale niepotrzebnie co jakiś czas podcinam do ramion. Teraz będę zapuszczać jak się da najdłużej. Pamiętam jak w wieku 5 lat obcięto mi włosy króciutko, a ja nie chciałam i przepłakałam cały dzień. Dzieci często wiedzą lepiej :)
  Michale, dzięki Twoim filmom i artykułom nie noszę już spodni od początku 2015 roku- tylko spodenki krótkie na rower, a teraz zmiana z włosami, choć kolor na razie mam naturalny.
  Farbować też lepiej nie, chyba wcześniej gdzieś pisałeś?
  Pozdrawiam wiosennie. Asia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Asiu! (wiosennie!)
   Tak, powiadał gdzieś Trehlebow i Głoba o tym (Iwan Carewicz też mówił), że zmiana koloru włosów powoduje, że kobieta podłącza się do innej częstotliwości energii- nie swojej energii kosmicznej. Taki kolor naturalny jaki mamy - taki jest potrzebny. Jeśli włosy siwieja to też najlepiej byłoby to uszanować (powiadał Głoba, że jest to ustawienie na srebrną częstotliwość- łączność z gwiazdami czyli z Przodkami!.

   Usuń
  2. Ale właśnie Iwan mówił chyba, że siwienie to utrata sił życiowych, osłabienie oraz że zielone surowe pokarmy przywracają kolor naturalny. To bardziej do mnie przemawia. Na sobie sprawdziłam, że im bardziej zakwaszające pożywienie- szczególnie słodycze tym więcej pojedynczych siwych włosów się pojawia. A wegańskie bez żadnych cukrów i słodzików zatrzymuje ten proces.
   Jeszcze powiem, że jak podcinałam mocno długie włosy to prawie każdy znajomy mężczyzna reagował na to negatywnie, a mąż- otwarta wściekłość :)
   Powodzenia ! Asia

   Usuń
  3. :) też tak czuję z tą siwizną (choc w mojej brodzie już jest ich jest kilka ;) )

   Tak! męska reakcja na długie włosy podświadomie jest żawsze jedna - normalny mężczyzna bardzo sobie ceni długie włosy.

   Serdeczności!

   Usuń
  4. To zaczyna być u mnie coraz większa łączność z Przodkami :)

   Usuń
 12. A co z grzywką? Mam prostą grzywkę, na całe czoło, którą podcinam. Czy to również szkodzi mojej energii? Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pewnie odrobine tak - lepiej byłoby te włosy wypuścić na długość pozostałych.

   Usuń
 13. Dziękuję. Jeszcze jedno pytanie - co z podcinaniem końcówek ? W końcu włosy niszczą się na końcach(przez czesanie i uszkodzenia mechaniczne) i nie wygląda to schludnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, i grzebień czy szczotka potrafią się "zadzierać". Ja też podcinam końcówki. Nadto jak sie unormuje dietę to włosy mniej wysychają- ostatnio to podcinanie końcówek coraz rzadziej.

   Usuń
  2. w tym roku jeszcze nie podcinałam i zastanowię się , bo trochę mi szkoda. Niech w końcu rosną i może przestanę im przeszkadzać.

   Usuń
  3. https://www.youtube.com/watch?v=p552KvV8qog

   Usuń
 14. Ja przez całe życie miałem krótkie. Już jako dwudziestoparolatek miałem siwiejące skronie, więc goliłem je na zero. Z każdym rokiem siwizna posuwała się wyżej i wyżej, więc aktualnie mam tylko pasek włosów na górze czaszki a boki łyse (coś ala włoski mafioso :-) )
  Postanowiłem zapuszczać tą górę i wiązać w kitkę, w stylu wojowników i powili to czynię.
  Co do brody, to... niestety mojej miłej wiedźmie kompletnie się to nie podoba, a seks jest dla mnie bardzo ważny więc sobie odpuszczę :-) Mnie też brody średnio kręcą. Miałem kiedyś, jak się ukrywałem i rzeczywiście działało, ludzie nie poznawali mnie na ulicy. Ale jest dość rzadka i w wiekszości już siwa.

  OdpowiedzUsuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.
4. Wbudowana wyszukiwarka blogowa jest trochę niedokładna i omija pewne treści pomimo występujących w nim szukanych słów. Innym rozwiązaniem jest wpisanie w google, czy bezpośrednio w pasku przeglądarki frazy: site:michalxl600.blogspot.com szukanywyraz Wynikami będą wszystkie artykuły zawierające słowo "szukanywyraz" na tymże blogu.