sobota, 22 listopada 2014

RADY DZIADKA DLA PRZYSZŁEGO MĘŻA1. Najprostsza i najważniejsza rada: obchodź się dobrze ze swoją żoną. Dawaj jej odczuć,że ją cenisz i szanujesz a głównym celem twojego bycia przy niej jest chęć uszczęśliwienia.

2. Pamiętaj, że żona lubi gdy z nią rozmawiasz dzieląc się swoimi myślami, pomysłami i gdy się jej radzisz. Słuchaj opinii swojej żony.

3. Nie przenoś odpowiedzialności na żonę prosząc ją o wypełnienie jakichś swoich ważnych zadań i wypominając jej, że  jakoby nie chciała w czymś pomóc.

4. Strzeż się spoglądania na obce kobiety - nie powoduj zazdrości swojej żony a i sam nie bądź zazdrosny bez powodu.

5. Nigdy nie wypominaj żonie jej dawnych błędów - szczególnie w obecności ludzi postronnych a tym bardziej w czasie nieporozumień. Zapamiętaj: kobiece serce jest jak kryształ - gdy kiedyś pęknie nigdy nie będzie już tak błyszczeć jak dawniej.

6. Wystrzegaj się złych i niefortunnych żartów - szczególnie jeśli są związane z jej wyglądem zewnętrznym i figurą. Tym bardziej nie przyrównuj żony do jej koleżanek.

7. Istnieją wspaniałe przykłady z życia kiedy to mężowie weszli na dobrą drogę dzięki zaletom żony - a więc przejmuj dobre cechy swojej żony.

8. Czasami żony nie mają racji i rozdrażniają swoich mężów. I jeśli żona w czymś zawiniła to postaraj się zachować spokój, znajdź dla niej usprawiedliwienie i nie kładź się spać będąc na nią złym i pozostawiając samotną aby wylewała łzy skruchy. Uwierz - to się wróci stokrotnie!

9. Nigdy nie zapominaj chwalić żony za jej zasługi. Pamiętaj: "ten kto nie chwali ludzi - nie chwali dobra". A jeśli żona zachowuje się niepoprawnie to w ładny sposób ją napomnij.

10. Staraj się odnosić do żony tak i tak przed nią wyglądać jak sam byś chciał aby ona odnosiła się do ciebie i starała się być dla ciebie piękną. I niech żona czuje, że jej ufasz oraz mów o tym jak ciężko jest ci rozstawać się z nią - jak tęsknisz za nią i za waszym domem. Niech uśmiech nie schodzi z twarzy gdy wychodzisz do pracy. Postaraj się też nie wracać do domu z surowym obliczem - nie dlatego, że jest ona kapryśna lecz postaraj się nie przysparzać jej zmartwień.

11. Ku żonie i ku rodzicom przejawiaj tę samą miłość szanując ich prawa. Odwiedzaj też jej rodzinę umacniając w ten sposób więzi z nią.

12. Udzielaj żonie dobrych rad i nie skupiaj uwagi na niektórych niedostatkach żony poprzez zamianę ich na zalety jakie z pewnością znajdziesz o ile będziesz chciał. Pomagaj jej uporać się z niedoskonałościami.

13. Unikaj złego towarzystwa gdyż czasem bywa to powodem rozpadu rodziny. Lepiej spożytkuj ten czas na pomoc żonie w domu - tak wygrywają oboje.

14. Dbaj o dobrą komunikację z żona - żartuj z nią.

I ZAPAMIĘTAJ: nigdy nie poniżaj swojej żony gdyż każde upokorzenie z pewnością wyryje się w jej sercu i rozumie a ona pomimo słownych zapewnień w duszy może tego tobie nie darować . Nie rzucaj obelg na żonę ani na jej rodzinę a już tym bardziej nigdy nie bij jej w twarz. Mąż starający się dowartościować kosztem łez żony i jej poniżenia nie jest mężczyzną.

 I w nie mających końca wyliczankach składników kobiecego szczęścia nie zapomnijmy wspomnieć o najważniejszym - wiara. Tylko wiara czyni człowieka naprawdę szczęśliwym. Wiara w Stwórcę Istnienia, wiara we wszechmocnego Stwórcę, wiara w tego kto daruje i zabiera. Wszak nie mając szczęścia powinieneś o nie poprosić a otrzymawszy podziękować.  


7 komentarzy:

 1. Ostatnie zdanie artykuło nieco koliduje z poglądam Słowian - Bożych dzieci. My o nic nie muysimy prosić - wszystko jest już dane. Ostatnie setki ,lat mamy jednak kłopot z dostrzeżeniem tego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedno nie wyklucza drugiego. Wszystko mamy dane ale nie wszystko potrafimy sami dostrzec. Jeżeli poprosimy Stwórcę o szczęście to dostaniemy znaki, podpowiedzi i kierunek, za którym możemy podążyć. Nawet boskie i pewne siebie dziecko nie dozna uszczerbku przyznając się, że trochę się gubi i prosi o wskazówkę. Pokora też jest nam po coś dana i należy do Całości.

   Usuń
  2. Ano właśnie - pokora. Jeśli nie umiemy czegoś dostrzec to jeszcze głębiej zanurzyć się w pokorę. Dzięki za przypomnienie tego wpisu, zainteresowaniem sobie cały przeczytałem.

   Usuń
 2. Cześć Michał.Świetną pracę wykonujesz,trzymaj tak dalej.Krytyką się nie przejmuj i traktuj jako lekcję,prowokatorzy byli,są i będą,takie przecież ich zadanie.Dzięki raz jeszcze za ogrom pracy.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzieki ! na krytykę zwracam uwagę - warto wszystko rozważyć ale już nie biorętego jakoś specjalnie do siebie. Komu się nie podoba niech zmieni kanał ;). Również zdrowia !

   Usuń
 3. Cenne wskazówki nie tylko dla młodych ale dla wszystkich.Czasami można zrobić reset w swoim życiu i zacząć stosować takie "dziadkowe mądrości" na które nigdy nie jest za późno.

  OdpowiedzUsuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.
4. Wbudowana wyszukiwarka blogowa jest trochę niedokładna i omija pewne treści pomimo występujących w nim szukanych słów. Innym rozwiązaniem jest wpisanie w google, czy bezpośrednio w pasku przeglądarki frazy: site:michalxl600.blogspot.com szukanywyraz Wynikami będą wszystkie artykuły zawierające słowo "szukanywyraz" na tymże blogu.